PYTANIE O POKOJE W AKADEMIKACH

Kto pyta - nie błądzi. Zatem czemu nie zadawać pytań - a nuż ktoś zna odpowiedzi.

Moderator: Rada Studentów

PYTANIE O POKOJE W AKADEMIKACH

Postprzez kingulingu » 2011-11-30, 21:39

Witam, mam pytanie czy absolwent innej uczelni, ma możliwość mieszkania w akademiku PŁ. Pytam dlatego, iż na UŁ nie ma takiej możliwości, a z drugiej strony na AGH w Krakowie, wyprzedaje się puste miejsca w akademiku. Jeśli jest to możliwe to jaki jest koszt.
Proszę o info.
Pozdrawiam
Kinga
kingulingu

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: PYTANIE O POKOJE W AKADEMIKACH

Postprzez momus » 2011-11-30, 22:23

Z tego co się orientuje jest taka możliwość, ceny jednak są sporo wyższe niż dla studentów PŁ.

Szukałem jeszcze jakieś dokumentów na ten temat, cenników (kiedyś były na stronie samorządu, ale nie moge znaleźć, a nie mam czasu dłuzej szukać), ale orientacyjnie cena dla studenta z poza PŁ to było coś 100-150 więcej niż płaci student PŁ. Przy czym to było jak jedynka była czynna, teraz jest mniej miejsc.

P.S. na pewno nie ma problemu z mieszkaniem w akademikach wsinfu
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Postprzez kingulingu » 2011-11-30, 22:41

no ok, dzięki, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś podpowiedzi (oprócz mieszkania), coś taniego to proszę o podzielenie się ;)
kingulingu

Postprzez thomasm » 2011-11-30, 23:34

nie ma szans by ktoś spoza mieszkał w aka
Ja chciałem mieszkać po obronie to nie dało rady nawet za 350 zł / miesiąc dostałem 3 dni na wyprowadzkę
thomasm

Postprzez momus » 2011-11-30, 23:58

thomasm napisał(a):nie ma szans by ktoś spoza mieszkał w aka
Ja chciałem mieszkać po obronie to nie dało rady nawet za 350 zł / miesiąc dostałem 3 dni na wyprowadzkę

Jak napisałem, to było jakieś 2 lata temu, jak istniała jedynka jeszcze i było więcej miejsc. Obecnie to nawet ludzie na 5 roku mają problem ze staraniem się o miejsce (przedłużenie). No ale w środku roku, może jest to możliwe.

Jak wspomniałem, akademiki WSINF'u, znam kilka osób studiujących na PŁ co tam mieszka, gdyż na osiedlu PŁ nie dostali miejsca (za duży dochód, za późno złożony wniosek, brak miejsc)
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Postprzez Panika » 2011-12-01, 0:01

To dziwne. Bo sama znam osoby, które mieszkają w akademiku, mimo że już nie studiują.
Mają co prawda problem z przedłużeniem na kolejny rok, jeśli nie mają znajomych gdzieś wyżej, ale mniej więcej w połowie października albo początku listopada się wprowadzają, bo wolne miejsca zazwyczaj są.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez chrzanu » 2011-12-01, 0:29

Oczywiście, że osoby z innych uczelni mogą mieszkać w akademikach PŁ, nawet mogą osoby, które nie są studentami. Ale wiadomo, że priorytetem przy przyznawaniu miejsc są osoby z PŁ.
Kamil Chrzan
WRS EEiA
RM V DS
chrzanu

Postprzez thomasm » 2011-12-01, 8:35

tak i każdy chce mieszkać w V DS , gdzie zawsze są wolne miejsca
thomasm

Postprzez chrzanu » 2011-12-01, 10:07

Pytanie brzmiało, czy osoba spoza PŁ może mieszkać w akademiku... :roll:
Kamil Chrzan