Apr

Konkurs „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup”

Konkurs „ Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup” staruje już po raz dziesiąty!

Założeniem tegorocznej edycji jest umożliwienie najlepiej zapowiadającym się zespołom przedstawienie swoich projektów przedsiębiorcom, ekspertom oraz specjalistom. W ramach konkursu będzie możliwość pracy z mentorami, dostęp do know-how, szansa na dopracowanie modelu biznesowego oraz rozwój pomysłu.

Konkurs skupia się na projektach zarówno naukowych, technologicznych, jak i kreatywnych/artystycznych we wczesnej fazie rozwoju.

W konkursie osoby od 18 roku życia oraz początkujące firmy (działające nie dłużej niż 12 miesięcy).

NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 22 KWIETNIA 2018 R.

Uczestnikom konkursu zapewniamy:

•        mentoring – realizację wyznaczonych celów pod opieką Mentora

•        szkolenia – zdobywanie wiedzy od doświadczonych praktyków  biznesu

•        networking – nawiązywanie nowych relacji biznesowych

•        nagrody – łączna pula nagród finansowych: 85 000 PLN oraz nagrody rzeczowe i usługi świadczone na rzecz firmy

•        kapitał – szansę na prezentację projektu przed inwestorami

•        promocję – marketingowe wsparcie realizowanych projektów

NAGRODA GŁÓWNA PREZYDENTA MIASTA ŁODZI DLA LAUREATA KONKURSU

40 000 PLN

NAGRODA PREZYDENTA MIASTA  DLA LAUREATA PLEBISCYTU INTERNETOWEGO

5 000 PLN

NAGRODY FINASOWE Parterów

6 000 PLN (sponsor: Politechnika Łódzka)

6 000 PLN (sponsor: Uniwersytet  Łódzki)

6 000 PLN (sponsor: Accenture Services sp. z o. o.)

6 000 PLN (sponsor: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.)

4 000 PLN (sponsor: BDB Agos sp. z o.o.)

4 000 PLN (sponsor: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, TV i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi)

4 000 PLN (sponsor: PIETRUCHA sp. z o.o.)

4 000 PLN (sponsor: PIXEL Technology sp. z o.o.) NAGRODY RZECZOWE I USŁUGOWE

•        dwuletnia rezydencja w Art_Inkubatorze (sponsor: Fabryka Sztuki w Łodzi)

•        półroczna inkubacja w Inkubatorze Bionanopark  (sponsor: Bionanopark sp. z o.o.)

•        półroczna Inkubacja firmy (sponsor: Blue Brick Sp. z o.o.)

•        pakiet zawierający przestrzeń biurową w Inkubatorze Przedsiębiorczości Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na 6 miesięcy oraz 4 h konsultacji w Centrum Innowacji i Transferu Technologii UM w Łodzi (sponsor: Uniwersytet Medyczny w Łodzi)

•        2 pakiety zawierające przestrzeń biurową w Inkubatorze Przedsiębiorczości Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na 3 miesiące oraz 2 h konsultacji w Centrum Innowacji i Transferu Technologii UM w Łodzi (sponsor: Uniwersytet Medyczny w Łodzi)

•        voucher o wartości 10 000 PLN zawierający: opracowanie logotypu nowej Marki, opracowanie podstawowej identyfikacji nowej Marki (Corporate Identity), wsparcie graficzne oraz merytoryczne przy zakładaniu kont w wybranych serwisach społecznościowych, opracowanie oraz wdrożenie responsywnej strony internetowej, wyposażonej w autorski system do zarządzania treścią CMS, wraz ze szkoleniem z jego obsługi (sponsor: APLAN MEDIA)

•        roczna obsługa księgowa dla firm oraz doradztwo podatkowe (sponsor: BDB Agos Sp. z o.o.)

•        2 pakiety doradztwa w zakresie ochrony własności intelektualnej, komercjalizacji oraz transferu technologii w wymiarze 10 h (sponsor: Centrum Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej)

•        pakiet zawierający program ArCADia 10 z modułem arkadia - ARCHITEKTURA oraz urządzenie wielofunkcyjne (sponsor: INTERsoft Sp. z o.o.)

•        2 roczne kursy języka angielskiego na wybranym poziomie (sponsor: Szkoła British Centre)

•        Złota Kamizelka (sponsor:  Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX)

•        grafika o wymiarach 100 x 70 mm (sponsor: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi)

Ważne terminy:
  • 1–22 kwietnia – przyjmowanie zgłoszeń
  • 23–27 kwietnia – wybór projektów zakwalifikowanych do II etapu
  • 10 maja – warsztaty z mentoringu (zajęcia obligatoryjne dla wszystkich uczestników zakwalifikowanych do dalszego udziału w Konkursie)
  • 11 maja –  networking z Mentorami, wykład: Greg Albrecht
  • 14 maja – 18 października – mentoring, szkolenia, doradztwo
  • 2 października – Kapituła Konkursu – prezentacja projektu w formie pitchu
  • 8–14 października – Internetowy Plebiscyt  na najciekawszy projekt biznesowy
  • 18 października – VC speed dating