Oct

Szkolenie z nowe ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

W październiku rusza współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego projekt „Konstytucja dla Nauki dla Studentów i Doktorantów”.
Projekt realizowany jest w największych ośrodkach akademickich w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i również w Łodzi, na naszej uczelni.
Szkolenie na Politechnice Łódzkiej odbędzie się 13 listopada o godz. 14:00. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:  www.dlanauki.edu.pl

Głównym celem projektu jest propagowanie zmian wchodzących wraz z Ustawą Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce wśród studentów i doktorantów. W ramach projektu organizowany jest cykl bezpłatnych szkoleń o tematyce bezpośrednio dotykającej problemów środowiska akademickiego. Szkolenia te są skoncentrowane bezpośrednio na tematyce studentów i doktorantów oraz poruszają kwestie kształcenia, pomocy materialnej, statutów oraz regulaminów samorządów studenckich i doktoranckich. Dodatkowo informują o zmianach związanych z zarządzaniem oraz organizacją uczelni wyższych.

Całość projektu finansowana jest ze środków MNiSW zadania publicznego „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.