Elementy Prawa w Szkolnictwie Wyższym

Na naszej Uczelni od 2007 r. każdy student pierwszego roku (I i II stopnia) jest zobligowany do odbycia takiego szkolenia. Dowiecie się na nim w jaki sposób funkcjonuje Politechnika Łódzka, poznacie swoje prawa i obowiązki, zapoznacie się z podstawami funkcjonowania systemu szkolnictwa wyższego. Jest to szkolenie, które pomoże Wam odnaleźć się w nowej akademickiej rzeczywistości, albo pozwoli Wam przypomnieć sobie "jak to działa".
Na początku każdego roku akademickiego każdy wydział wyznacza terminy szkoleń. Pod koniec semestru wyznaczane są terminy szkoleń odrobkowych, które pojawiają się na stronie Samorządu Studenckiego PŁ.

Terminy szkoleń zdalnych

W bieżącym semestrze (sem. letni r. ak. 2020) zaliczenia odbędą się zdalnie. Poniżej zostaną podane terminy. Ze względu na ograniczenia techniczne systemu webinariów PŁ, linki i szczegóły dostępu pojawią się maksymalnie pół godziny przed terminem szkolenia (nie wcześniej jednak niż na 24h przed).

WAŻNE: podczas wchodzenia na webinar KONIECZNIE trzeba podać swoje imię i nazwisko, a w nawiasie skrót nazwy wydziału (np. Jan Kowalski (Mechaniczny)). Jako adres e-mail - adres z numerem indeksu, na którym potrzebujecie zaliczenia szkolenia! Jest to szczególnie kluczowe przy osobach ze studiów magisterskich.
Jeżeli więc na studiach I stopnia korzystałeś(aś) z numeru indeksu 111222, a na studiach II stopnia otrzymałeś(aś) numer 333444, to jako adres e-mail podajesz 333444@edu.p.lodz.pl

Niezastosowanie się do tych zasad opóźni wpisanie zaliczenia. :(

18:00-20:00 – czwartek, 25 czerwca 2020

18:00-20:00 – sobota, 27 czerwca 2020

18:00-20:00 – wtorek, 30 czerwca 2020

Szkolenie już się odbyło. Opóźnienie szkolenia wynikało z późnego otrzymania od Uczelnianego Centrum Informatycznego linku do przeprowadzenia szkolenia.

18:00-20:00 – czwartek, 2 lipca 2020

18:00-20:00 – sobota, 4 lipca 2020

18:00-20:00 – wtorek, 7 lipca 2020

Szkolenie odwołane z powodu nieotrzymania w terminie linku dla prowadzącego. Wszystkie osoby oczekujące najmocniej przepraszamy.

(aktualizacja z 17:50) UWAGA: nadal nie otrzymaliśmy od Uczelnianego Centrum Informatycznego danych dostępowych dla prowadzącego szkolenie.
(17:55) Nadal nie otrzymaliśmy danych dostępowych. Istnieje ryzyko, że szkolenie odbędzie się z opóźnieniem albo w ogóle się nie odbędzie.
(18:00) Jesteśmy świadomi, że szkolenie powinno się już rozpocząć, ale niestety jest to niemożliwe bez danych od UCI. Nadal czekamy.
(18:30) Ze względu na nieotrzymanie od Uczelnianego Centrum Informatycznego linku dla prowadzącego zmuszeni jesteśmy odwołać dzisiejsze szkolenie. Zostanie zorganizowany dodatkowy termin. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

18:00-20:00 – czwartek, 9 lipca 2020

18:00-20:00 – sobota, 11 lipca 2020

18:00-20:00 – wtorek, 14 lipca 2020

18:00-20:00 – piątek, 18 września 2020

18:00-20:00 – wtorek, 22 września 2020

Link do wejścia na szkolenie jako uczestnik: zostanie podany wkrótce
Hasło: epwsw
Link dla uczestników – https://aula1-tulelc.clickmeeting.com/aula1-13940

Przepisywanie zaliczeń

Jeżeli otrzymałeś/aś zaliczenie z tego szkolenia nie później niż w poprzednim roku akademickim, możesz je przepisać. Przepisywanie możliwe jest tylko W RAMACH TEGO SAMEGO STOPNIA STUDIÓW.

Aby przepisać zaliczenie, wyślij maila na adres elementy.prawa@samorzad.p.lodz.pl, podając w treści:

• Swoje imię i nazwisko
  • Stary numer albumu
  • Wydział i kierunek na którym masz wpisane zaliczenie
  • Nowy numer albumu
  • Wydział i kierunek na którym potrzebujesz wpisu
  • Zrzut ekranu z karty ocen (w załączniku)

Wszelkie wątpliwości i pytania prosimy kierować na adres mailowy: elementy.prawa@samorzad.p.lodz.pl

Obecnie szkolenia z Elementów Prawa w Szkolnictwie Wyższym prowadzą:

• Paula Leśniewska
  • Adrian Korzeniowski
  • Michał Nowicki
  • Mariusz Szymaszkiewicz
  • Aleksandra Droździel
  • Paweł Wróblewski
  • Maciej Majchrowski
  • Kamil Kozłowski
  • Jakub Wysocki
  • Seweryn Chojnacki
  • Mariusz Jóźwiak
  • Filip Bogacz
  • Natalia Walczak
  • Karolina Domańska

Kontakt do szkoleniowców: szkoleniowcy@samorzad.p.lodz.pl.