UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Migracja forum na phpBB3

Forum internetowe Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej. Powitanie, informacje wstępne. Sugestie mile widziane.

Re: Migracja forum na phpBB3

Postprzez Cheloni » 2008-01-22, 1:45

echelon_ napisał(a):Boisz się, że ktoś Cię pomyli? IMHO wydaje mi się to zbędne bo chyba tylko lzk był raz pomylony ;-)

ja tez i to nieraz w zeszlym roku :P
Czy wiesz, co masz, czego chcesz, po co przyszedłeś tu...?
Cheloni

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez yasashisa » 2008-01-22, 2:49

z tego co pamiętam to ja i Nri również zostalysmy pomylone :(
yasashisa
WRS BiNoŻ

Postprzez junior » 2008-01-22, 8:53

myślę że problem powtarza się po każdym naborze na studia nim nowi na forum po sposobie pisania rozgryzą kto jest kto.
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-01-22, 10:47

DaRiOOsH napisał(a):Czy nie dałoby rady ustawić subfor w kolejności tak jak były czyli: Pomysły, Pytania, Opinie. Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka :)

Gdzieś ta kolejność przepadła przy przenosinach, już jest po staremu - jakby nie patrzeć blisko 4 lata tak było i można się było przyzwyczaić.

n0name napisał(a):i nie ma cytowania selektywnego !! :mrgreen:

phpBB3 ma trochę ponad miesiąc i modów trochę do niego brakuje. Być może znajdzie się jakaś szybka odpowiedź z cytowaniem selektywnym. Jest jednak pewien problem: http://forum.jabberpl.org/index.php?sho ... entry23741 .

PIOTRus napisał(a):Czy będzie jeszcze działać normalnie? Może warto by przebudować wordmatch i wordlist?

Po pierwsze dopisuj się do istniejących wątków na dany temat np. "Migracja na phpBB3" zaraz obok Twojego postu w tym samym dziale, zresztą łącze te wątki.
Po drugie czy możesz precyzyjniej określić co nie działa? Co wpisujesz i co otrzymujesz w wyniku. Najlepiej załącz screeny. Wpisałem kilka przypadkowych fraz i wygląda ok.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

http://rurarz.eu/
Daniel Rurarz
Rada Studentów / Webmaster

Postprzez owca » 2008-02-18, 13:35

A ja mam pytanie czy nie lepiej, żeby linki otwierały się w nowym oknie, a nie tym samym co forum? Dawniej chyba właśnie tak było. Chyba, że tylko u mnie tak jest :)
"Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu."

http://www.pgr.mojpiotrkow.pl
owca

Postprzez Szysiek » 2008-02-19, 15:36

owca napisał(a):A ja mam pytanie czy nie lepiej, żeby linki otwierały się w nowym oknie, a nie tym samym co forum? Dawniej chyba właśnie tak było. Chyba, że tylko u mnie tak jest :)

przytrzymaj shift i kliknij i na to samo wyjdzie ;)
Krzysztof Kardas
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki,
Informatyki i Automatyki PŁ
Szysiek
WRS EEIiA

Postprzez PIOTRus » 2008-02-20, 9:58

@Daniel Rurarz: Myślałem że usunąłeś mój post. Dopiero teraz zorientowałem się że go scaliłeś ;)

Tak więc nie działa wyszukiwanie postów napisanych przed datą aktualizacji. Pierwszy lepszy przykład:

Wyszukiwanie dla wyrazu orkiestra. Wyszukiwarka znalazła jeden post.

Obrazek

A ja bez trudu znalazłem inny

Obrazek

Google natomiast znalazło ponad 100 wyników. Wygrywa więc Google, ale mało to wygodny sposób przeszukiwania forum.
Ostatnio edytowano 2008-02-21, 12:50 przez PIOTRus, łącznie edytowano 2 razy
Nie mów wszystkiego co wiesz, ale wiedz zawsze co mówisz.
PIOTRus

Postprzez owca » 2008-02-21, 11:38

Szysiek napisał(a):
owca napisał(a):A ja mam pytanie czy nie lepiej, żeby linki otwierały się w nowym oknie, a nie tym samym co forum? Dawniej chyba właśnie tak było. Chyba, że tylko u mnie tak jest :)

Równie dobrze mogę sobie kliknąć scrolla w myszce i otworzy mi się w nowej karcie, ale chyba nie o to chodzi :) Po prostu zastanawiam się czy celowo jest tak zrobione, bo ... , czy może to tylko niedopatrzenie. :)

owca

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-02-21, 12:00

owca napisał(a):
Szysiek napisał(a):

Równie dobrze mogę sobie kliknąć scrolla w myszce i otworzy mi się w nowej karcie, ale chyba nie o to chodzi :) Po prostu zastanawiam się czy celowo jest tak zrobione, bo ... , czy może to tylko niedopatrzenie. :)

Od pewnego czasu panuje tendencja do nie narzucania użytkownikowi czy link ma się otwierać w nowym oknie (na nowej karcie) czy w tym samym - pozostawiając mu w ten sposób wybór. O ile każdy średnio uświadomiony użytkownik, korzystający z normalnej przeglądarki internetowej, umie sobie otworzyć w nowym oknie jakiś link, który miał się otwierać w tym samym, to niewielu umie otworzyć w tym samym oknie link, który miał się otwierać w nowym :-).

Widać twórcy phpBB też tak sądzą, zresztą zgadzam się z nimi. Reasumując - nie jest to niedopatrzenie, tylko świadoma zmiana.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

Daniel Rurarz

Postprzez owca » 2008-02-21, 21:16

Daniel Rurarz napisał(a):
Widać twórcy phpBB też tak sądzą, zresztą zgadzam się z nimi. Reasumując - nie jest to niedopatrzenie, tylko świadoma zmiana.

No to nie pozostaje mi nic innego jak iść z duchem czasu i się przyzwyczaić. ;)

owca

Postprzez PIOTRus » 2008-03-24, 16:05

Czy ktoś jeszcze pamięta i robi coś z tym o czym pisałem 4 posty wcześniej?
Nie mów wszystkiego co wiesz, ale wiedz zawsze co mówisz.
PIOTRus

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-03-31, 22:46

Tak, przebudowywałem indeksy, niewiele to pomogło. Widać twórcy phpBB nie pozbyli się tego popularnego problemu z drugiej wersji. W wolnej chwili przyjżę się temu dokładniej.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

Daniel Rurarz

Poprzednia strona

Powrót do Forum SS PŁ