UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Coś na niesfornych modów c.d.

Forum internetowe Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej. Powitanie, informacje wstępne. Sugestie mile widziane.

Jak określisz charakter zarządzania forum?

bardzo dobrze
5
9%
dobrze
13
23%
nie mam zdania
9
16%
źle
20
35%
bardzo źle
10
18%

Liczba głosów : 57

Coś na niesfornych modów c.d.

Postprzez echelon_ » 2008-03-19, 13:01

W tym temacie chcę poruszyć kwestię netykiety (bo regulaminu jak nie było tak nie ma na tym zacnym forum).
Na początek parę linków:
http://samorzad.p.lodz.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=6750

Czy zamknięcie tematu było konieczne? Czy tutaj mody zamykają szybciej niż myślą? Na normalnych forach jak się rozpasa temat to przychodzi mod, daje reprymendy a dopiero potem zamyka. Tutaj mod zamyka od razu, bez wyjaśnienia. Nawet można zauważyć zamykanie dwa razy tego samego wątku. (Raz to za mało?)

Oczywiście takich tematów jest dużo więcej i wszystkie zamknięte bez wyjaśnienia lub wcześniejszych integrencji.

http://samorzad.p.lodz.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=6387

A to zamknięcie to już w ogóle parodia... Pewnie ten temat też zostanie zamknięty bo może narusza dobre imię administratorów :P

No w każdym razie ja chcę zwrócić uwagę na to, że mody powinni pielęgnować forum a nie je dobijać.

*Temat trafia do tego działu bo chcę dotrzeć do szerszego grona i ew. znaleźć większe poparcie.

Obrazek usunięty na prośbę użytkownika.
Ostatnio edytowano 2008-03-31, 23:39 przez echelon_, łącznie edytowano 3 razy
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

Postprzez MamóT » 2008-03-19, 13:37

jestem z Tobą:)
i tak to zamkną albo usuną
pozdro i przy okazji wszystkim
wesołych świąt
MamóT
Emeryt Rady Studentów

Postprzez BOReK » 2008-03-19, 13:54

Wiesz, Echelon, z jednej strony jesteś pieniacz, flamer i nie da się tego pominąć. Z drugiej zaś mańki w tym, co tu napisałeś (i nie tylko tu) jest coś na rzeczy. Brak jednoznacznego regulaminu na takim forum to JEST pewne nieporozumienie, bo niepisanymi regulacjami zbyt łatwo namącić. Gdyby regulamin był spisany, to moderatorzy mogliby go w razie potrzeby cytować zamiast powoływać się na coś, czego tak naprawdę nie ma. Niepisane zasady, umowy "na gębę" - kto w to dzisiaj uwierzy? Właśnie to mnie tu czasem rusza, że moderatorzy powołują się na jakieś zasady, do których nikt, z nimi na czele, nie ma bezpośredniego wglądu. W ogólnie przyjęte reguły poza zwykłym taktem i kulturą osobistą nie wierzę i mam ku temu podstawy.

Znam dwa fora, na których moderacja stosuje ostry zamordyzm, a regulamin istnieje i jest BARDZO ścisły (zakazując na przykład ruchomych avatarów czy dyskusji o polityce lub religii), a mimo tego użytkownikom żyje się wspaniale, a moderacji tylko trochę mniej (bo szamba nie mogą omijać, tylko muszą je czyścić). Pytanie - kto na TYM forum boi się spisania zasad? Brak czasu nie jest tu wymówką, bo administracja i moderacja od tego jest, żeby wykonywać swoje ciężkie obowiązki w sposób klarowny i nie budzący wątpliwości (których notabene ja zwykle nie mam).

Mimo tego zaznaczam brak zdania. Rzadko bywam na forum i w zasadzie mało mnie ono interesuje - również dlatego, że działa ono czasem w bardzo dziwny sposób.
Make it happen...
BOReK

Postprzez DaRiOOsH » 2008-03-21, 14:08

A ja się zgadzam, że z echelonem_ to co się dzieje to przegięcie. Z wiadomych mi źródeł postępowanie pewnych pseudomodów wkurza już nie tylko zwykłych użytkowników. Mam nadzieje, że góra coś z tym zrobi...
DaRiOOsH

Postprzez n0name » 2008-03-22, 4:25

to prawda, usuwanie postow jest baaardzo irytujace
n0name

Postprzez Mark » 2008-03-22, 12:57

czas na nowe forum PŁ bez userów z WRSu :D
Obrazek

Bardzo lubię organizację studencką zwaną potocznie SS:lol:
Mark

Postprzez atari » 2008-03-22, 18:41

wystarczy tylko komuś ograniczyć uprawnienia :) a bez niektórych innych userów z ss byłoby smutno :]
I spend so much time in front of my computer, im starting to get monitor glow.
atari

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-03-22, 19:45

Mark napisał(a):czas na nowe forum PŁ bez userów z WRSu :D

Ej, no bez przesady...

Niektórzy moderatorowie ograniczają się do przerzucania tematów, niekiedy dzielenia ich gdy zachodzi potrzeba, zamykania na prośbę założyciela wątka i usuwania tylko tych postów, które naprawdę są bardzo obraźliwe czy nie na miejscu...

Więc nie generalizujmy.

Osobiście sama uważam, iż niektórzy autentycznie nadużywają swoich możliwości na forum...
Ale nie będę tu wymieniać :?
Zresztą, nie wszystkie moje posty się zachowały i muszę to przeżyć :P
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-03-31, 23:07

Witam, w szczególności _echelon-a i DaRiOOsH-a,

Sprawy zabrnęły odrobinę nie w tym kierunku co trzeba. Po pierwsze za mało modów, po drugie za mało czasu, po trzecie brak scisłych regulacji (regulaminu) - to nasza wina i to przez to często jakiś temat jest zamykany bez podania uzasadnienia (nie twierdzę, że bezzasadnie - mam tutaj na myśli nie pozostawienie przez moderatora żadnej informacji czemu zamknął albo skasował). W większości (nie we wszystkich) przypadków tematy są słusznie zamykane, jedynie sposób zamykania jest zły. Tutaj docieramy do czwartej przyczyny. A więc po czwarte, drogi _echelonie, powołujesz się na netykietę nie zauważając przy tym, że sam nagminnie ją łamiesz odpisując na siłę wszędzie i każdemu, nieważne czy na temat i czy Twoja wypowiedź cokolwiek wnosi do dyskusji.

Jeżeli chodzi o naszą część odpowiedzialności za ten bałagan to faktycznie - zbliżający się koniec kadencji Rady Studentów, brak chętnych do pomocy i kłopoty z serwerem zrobiły swoje. Jestem jednak dobrej myśli - na dniach wybrany zostanie nowy przewodniczący, nowe osoby zostaną przeszkolone z obsługi CMS na stronie głównej i z moderacji forum. Powstanie też regulamin, nad którym pracuje Jaromir i ja. Bardzo chętnie poddamy go wcześniej publicznej dyskusji. Nowi moderatorzy otrzymają zestaw reguł i wytycznych (w których, już teraz mogę Wam obiecać, będzie mowa o uzasadnianiu czemu ktoś zamyka jakiś temat).

Czy Wy, użytkownicy, możecie obiecać nam ze swojej strony, że będziecie pisać tylko wtedy kiedy będzie to na temat i będzie coś wnosić do dyskusji? Szczerze wątpię.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

http://rurarz.eu/
Daniel Rurarz
Rada Studentów / Webmaster

Postprzez Szysiek » 2008-04-01, 10:11

Daniel Rurarz napisał(a):
...Czy Wy, użytkownicy, możecie obiecać nam ze swojej strony, że będziecie pisać tylko wtedy kiedy będzie to na temat i będzie coś wnosić do dyskusji? Szczerze wątpię.

Daniel masz dużo racji w tym co napisałeś, ale jakby każdy pisał na temat i wtedy gdy coś wniesie do dyskusji to wtedy całe służby porządkowe byłyby nie potrzebne :) a coś muszą robić :P a pozatym bez takiego echelona byłoby nudno i wątpię czy byłby taki ruch jak teraz, chociaż i tak jest mały jak na całą społęcznośći PŁ...
Krzysztof Kardas
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki,
Informatyki i Automatyki PŁ
Szysiek
WRS EEIiA

Postprzez DaRiOOsH » 2008-04-01, 23:22

No spoko :) i będzie gites :) a co do regulaminu to z chęcią przeczytam i przekaże swoje uwagi :) w kwestii obiecanek to nie mogę obiecać, ale mogę spróbować nie szaleć gdy dzieje się źle
DaRiOOsH

Postprzez DaRiOOsH » 2008-05-21, 17:45

I co z regulaminem??
DaRiOOsH

Postprzez DaRiOOsH » 2008-05-26, 23:22

Ponawiam pytanie! Co z regulaminem? Dodaje drugie. Po co temat z wernisażem jest w każdym dziale? Mam trzecie. Dlaczego moderator spamuje całe forum a kadra nic z tym nie robi? Przynajmniej w hydeparku otwórzta "wernisaż" to sobie popiszemy :twisted:
DaRiOOsH

Postprzez junior » 2008-05-26, 23:52

już wyjaśniam wątek wernisaż jest ogłoszeniem globalnym dlatego widoczny jest w każdym dziale, ale to nie oznacza że jest spamowaniem w rzeczywistości istnieje tylko 1 jego kopia
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-05-27, 0:05

DaRiOOsH napisał(a):I co z regulaminem??

Regulamin jest już w stadium zaawansowanym, niebawem go przedstawimy. Swoją drogą komu jak komu ale Tobie (sądząc po Twoich wypowiedziach, podpisie itd.) powinno raczej zależeć na tym, żeby się nie pojawił.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

http://rurarz.eu/
Daniel Rurarz
Rada Studentów / Webmaster

Postprzez n0name » 2008-05-27, 3:11

czekamy z niecierpliwoscia na regulamin, nie ma to jak sie nameczyc nad postem ktory 10 minut pozniej jest kasowany :D
n0name

Postprzez DaRiOOsH » 2008-05-27, 7:40

junior napisał(a):już wyjaśniam wątek wernisaż jest ogłoszeniem globalnym dlatego widoczny jest w każdym dziale, ale to nie oznacza że jest spamowaniem w rzeczywistości istnieje tylko 1 jego kopia

Dzięki za wyjaśnienie
Daniel Rurarz napisał(a):Swoją drogą komu jak komu ale Tobie (sądząc po Twoich wypowiedziach, podpisie itd.) powinno raczej zależeć na tym, żeby się nie pojawił.

Domyślam się, że jesteś zaskoczony tylko nie wiem czy pozytywnie czy negatywnie?
DaRiOOsH

Postprzez echelon_ » 2008-05-27, 8:06

Daniel Rurarz napisał(a):Regulamin jest już w stadium zaawansowanym, niebawem go przedstawimy. Swoją drogą komu jak komu ale Tobie (sądząc po Twoich wypowiedziach, podpisie itd.) powinno raczej zależeć na tym, żeby się nie pojawił.

Więc najprawdopodobniej podpis DaRiOOsHa łamie przyszły regulamin. Ciężko mi tam doszukać się kwestii sprzecznych z normami moralnymi a zwłaszcza z netykietą. Czyżby regulamin był, za przeproszeniem, z d... wyjęty?
echelon_

Postprzez DaRiOOsH » 2008-05-27, 17:44

Zapewne chodzi o link do "konkurencyjnego" forum. Kłopoty z konfiguracją forum nie zależą od wklejonego tam *.gifa.

EDIT:
Obejrzę regulamin to się dostosuje, a teraz niech będzie jak jest.
DaRiOOsH

Postprzez -LESiO- » 2008-06-02, 10:21

To ja też ponarzekam. Wiadomo na kogo...

Wątek o juwenaliach i usuwanie postów...

Oczywiście mój post w którym opisałem swoje przejścia na juwenaliach został usunięty bo podobno "nie na temat", ciekawe bo właśnie dokładnie opisywał jedno z zajść na juwenaliach, przy okazji zadałem parę pytań dotyczących organizacji juwenali... no cóż widocznie nie na temat.

Zażądałem wyjaśnień, dostałem odpowiedź od "moda":

Z wiadomości się dowiedziałem, że w poście pisałem o modach, a forum służy jedynie wyrażaniu opinii i nie można o nic pytać... to po co to forum w ogóle jest, zróbcie sobie szafę z magnetofonem jak w "Misiu" i słuchajcie jacy wy jesteście cudowni.

A moje rozgoryczenie dotyczyło zdecydowanie organizacji juwenali... przecież ten człowiek chyba nawet nie czyta co usuwa i bzdury odpisuje...

Myślałem że kiedyś było na forum źle... ale teraz oprócz tego że jest bardzo źle, to jeszcze dochodzi do komicznych sytuacji rodem z komedii Barei.

Naprawdę warto byłoby się zastanowić czy członkowie RS i innych Rad Studenckich są odpowiednimi osobami żeby powierzać im funkcję moda... niech lepiej skupią się na pracy na Wydziałach i w samorządzie a modem niech zostanie ktoś kto jest obyty z forami.
Ostatnio edytowano 2008-06-02, 12:49 przez Jaromir Chartlinski, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wiesz co to "Prywatna Wiadomośc (PW)" ?!
-LESiO-

Postprzez atari » 2008-06-02, 16:40

Naprawdę warto byłoby się zastanowić czy członkowie RS i innych Rad Studenckich są odpowiednimi osobami żeby powierzać im funkcję moda... niech lepiej skupią się na pracy na Wydziałach i w samorządzie a modem niech zostanie ktoś kto jest obyty z forami.

Zgadzam się, przynajmniej konkretnie w sprawie Jaromira. A może lepiej w ogóle zrezygnować z moderacji, tak jak było przed "reformą"?
atari

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-02, 22:06

eh... wiecie co jest najlepsze :) czepiacie się mnie nie mając bladego pojęcia kto jest modem na tym forum i kto Wam co kasuje :) To, że echelon_, Darioosh i jeszcze kilku podpadło, to naprawdę nie moja wina :)

Rezygnacja z funkcji moda jest niewykonalna :) Przed "reformą" jak to nazwałeś był jeden wielki bałagan. Obecnie na wykończeniu jest regulamin forum i uważam, że i tak jest dobrze, bo Daniel obiecał Wam dyskusje na jego temat. Ponadto chciałbym zauważyć, że Nasze forum nie ma aż tak strasznej moderacji, cenzury itp... W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszukałem sieć w poszukiwaniu for innych uczelni wyższych. Na części z nich post wymaga akceptacji, na innych aby się zalogować trzeba podać imię, nazwisko oraz nr indexu. Na wszystkich ZAKAZANE jest posiadanie kilku kont (czego nie ma na Naszym:) )... a... oczywiście pominąłem te uczelnie, gdzie w ogóle nie mogłem znaleźć oficjalnego forum studenckiego czy chociażby strony samorządu studentów (daleko szukać? Uniwersytet Łódzki )
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez echelon_ » 2008-06-02, 22:22

Jaromir Chartlinski napisał(a):Rezygnacja z funkcji moda jest niewykonalna :)

Bo ego nie pozwala?
echelon_

Postprzez atari » 2008-06-02, 22:22

"Nasze forum nie ma aż tak strasznej moderacji, cenzury itp"

to po co zamykać tematy (w ogóle w tym sensu nie widzę), lub kasować posty nie na temat? To, że rozmowa rozchodzi się na różne tory, to normalna rzecz. Już lepiej poczekać, aż dyskusja offtopicowa się rozwinie i rozdzielić temat na dwa...
Kasowanie czyjejś wypowiedzi naprawdę może wk*rwiać...
atari

Postprzez -LESiO- » 2008-06-02, 22:36

No tak... najlepiej w takiej sytuacji pokazać że mimo wszytko są miejsca gdzie jest gorzej...

Zresztą co to za tłumaczenie się... mnie akurat usunąłeś post który był na temat, w którym poddawałem wątpliwości i dyskusji pewne sprawy dotyczące tematu.

Ale oczywiście na forum moderowanym przez Ciebie pytań nie wolno zadawać.

A większej bzdury jak niewykonalność rezygnacji z funkcji moda nie słyszałem...
-LESiO-

Następna strona

Powrót do Forum SS PŁ