UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Coś na niesfornych modów c.d.

Forum internetowe Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej. Powitanie, informacje wstępne. Sugestie mile widziane.

Jak określisz charakter zarządzania forum?

bardzo dobrze
5
9%
dobrze
13
23%
nie mam zdania
9
16%
źle
20
35%
bardzo źle
10
18%

Liczba głosów : 57

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

Postprzez echelon_ » 2008-06-03, 23:07

Chyba ma facet rację.
My nakręcamy tę spiralę - ja nakręciłem moderkę i teraz chcę się jej pozbyć. Ja za bardzo się rzucam, Lesio też się trochę rzuca ale jego pomysły na usprawnienie są fajne.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez -LESiO- » 2008-06-03, 23:09

Tak się składa ze wiem, bo byłem jednym z pierwszych użytkowników tej formuły forum i dopóki było naście użytkowników to można tak było. Ale przy 3000 użytkowników, około 40 postach dziennie (bo chyba tyle jest) na forum potrzeba prawdziwych 2-3 moderatorów, a nie członków rady którzy akurat z doskoku, bardziej przypadkiem coś ogarną.
Jak się okazało najaktywniejszy członek mający przywileje zdaje się być nie kompetentny (usuwanie postów na forum jest skrajną ostatecznością i usuwa się tylko posty obraźliwe). Są pewne zasady obsługi forum których należy używac żeby trzymać porządek (czerwony kolor zarezerwowany tylko dla obsługi i używany, tabliczki, wyraźne ostrzeżenia).
Jak widać na forum potrzeba ciężkiej ręki, żeby co poniektórych (jw) poustawiać do pionu a nie kasowania postów.

Żadne forum nie obejdzie się bez obsługi, każdy pisze co chce, gdzie chce, jedne posty są kasowane, inne kompletnie bezsensu pozostają.
mgr inż.
-LESiO-

Postprzez zEFir_ » 2008-06-03, 23:49

---;
Ostatnio edytowano 2012-02-24, 0:41 przez zEFir_, łącznie edytowano 1 raz
zEFir_

Postprzez DaRiOOsH » 2008-06-03, 23:58

Stwierdziłbym, że tą sytuacje nakręcili wszyscy po trochu. To forum potrzebuje moderki, a w końcu jak ją dostało to okazało się, że modem jest człowiek nie nadający się na to stanowisko.

Prawdziwy mod to taki, którego nie ma, a niestety Jaromira jest wszędzie i pełno.

Kolejna sprawa to taka, że mod to człowiek z krwi i kości i jak słusznie zauważyliście ma swoje życie prywatne. Nie przeszkadza mi, że błędnie zamieszczone posty znajdują się forum przez 5 godzin. Przeszkadza mi to, że po dwóch dniach te posty dalej są nie posprzątane. Na forum wystarczy kilku moderatorów, którzy raz na jakiś czas wejdą i zobaczą co jest grane. Ich praca będzie się uzupełniać. W omawianym przypadku mamy doczynienia z ośmioma osobami mającymi globalne uprawnienia moderatorskie. Tylko jedna z tych osób jest aktywna, powiedziałbym, że nadaktywna.

Ostatnia sprawa to raportowanie postów. Zarzucono mi kiedyś, że nie korzystam z tego mechanizmu. Jak zacząłem z niego korzystać to otrzymuje powiadomienia raport zamknięty a w 7 przypadkach na 10 odzewu żadnego. Wszystkie moje raporty wysyłałem z uzasadnieniem. Po co to raportowanie postów?

Jeśli nie macie odpowiednich ludzi na to stanowisko to nie obstawiajcie ich kim popadnie. Na wielu innych forach można znaleźć konkursy moderatorkie. Tą drogą na pewno znajdziecie kogo trzeba.
DaRiOOsH

Poprzednia strona

Powrót do Forum SS PŁ