Strona 1 z 3

Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-03-19, 13:01
przez echelon_
W tym temacie chcę poruszyć kwestię netykiety (bo regulaminu jak nie było tak nie ma na tym zacnym forum).
Na początek parę linków:
http://samorzad.p.lodz.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=6750

Czy zamknięcie tematu było konieczne? Czy tutaj mody zamykają szybciej niż myślą? Na normalnych forach jak się rozpasa temat to przychodzi mod, daje reprymendy a dopiero potem zamyka. Tutaj mod zamyka od razu, bez wyjaśnienia. Nawet można zauważyć zamykanie dwa razy tego samego wątku. (Raz to za mało?)

Oczywiście takich tematów jest dużo więcej i wszystkie zamknięte bez wyjaśnienia lub wcześniejszych integrencji.

http://samorzad.p.lodz.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=6387

A to zamknięcie to już w ogóle parodia... Pewnie ten temat też zostanie zamknięty bo może narusza dobre imię administratorów :P

No w każdym razie ja chcę zwrócić uwagę na to, że mody powinni pielęgnować forum a nie je dobijać.

*Temat trafia do tego działu bo chcę dotrzeć do szerszego grona i ew. znaleźć większe poparcie.

Obrazek usunięty na prośbę użytkownika.

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-03-19, 13:37
przez MamóT
jestem z Tobą:)
i tak to zamkną albo usuną
pozdro i przy okazji wszystkim
wesołych świąt

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-03-19, 13:54
przez BOReK
Wiesz, Echelon, z jednej strony jesteś pieniacz, flamer i nie da się tego pominąć. Z drugiej zaś mańki w tym, co tu napisałeś (i nie tylko tu) jest coś na rzeczy. Brak jednoznacznego regulaminu na takim forum to JEST pewne nieporozumienie, bo niepisanymi regulacjami zbyt łatwo namącić. Gdyby regulamin był spisany, to moderatorzy mogliby go w razie potrzeby cytować zamiast powoływać się na coś, czego tak naprawdę nie ma. Niepisane zasady, umowy "na gębę" - kto w to dzisiaj uwierzy? Właśnie to mnie tu czasem rusza, że moderatorzy powołują się na jakieś zasady, do których nikt, z nimi na czele, nie ma bezpośredniego wglądu. W ogólnie przyjęte reguły poza zwykłym taktem i kulturą osobistą nie wierzę i mam ku temu podstawy.

Znam dwa fora, na których moderacja stosuje ostry zamordyzm, a regulamin istnieje i jest BARDZO ścisły (zakazując na przykład ruchomych avatarów czy dyskusji o polityce lub religii), a mimo tego użytkownikom żyje się wspaniale, a moderacji tylko trochę mniej (bo szamba nie mogą omijać, tylko muszą je czyścić). Pytanie - kto na TYM forum boi się spisania zasad? Brak czasu nie jest tu wymówką, bo administracja i moderacja od tego jest, żeby wykonywać swoje ciężkie obowiązki w sposób klarowny i nie budzący wątpliwości (których notabene ja zwykle nie mam).

Mimo tego zaznaczam brak zdania. Rzadko bywam na forum i w zasadzie mało mnie ono interesuje - również dlatego, że działa ono czasem w bardzo dziwny sposób.

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-03-21, 14:08
przez DaRiOOsH
A ja się zgadzam, że z echelonem_ to co się dzieje to przegięcie. Z wiadomych mi źródeł postępowanie pewnych pseudomodów wkurza już nie tylko zwykłych użytkowników. Mam nadzieje, że góra coś z tym zrobi...

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-03-22, 4:25
przez n0name
to prawda, usuwanie postow jest baaardzo irytujace

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-03-22, 12:57
przez Mark
czas na nowe forum PŁ bez userów z WRSu :D

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-03-22, 18:41
przez atari
wystarczy tylko komuś ograniczyć uprawnienia :) a bez niektórych innych userów z ss byłoby smutno :]

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-03-22, 19:45
przez Ewa Trzeciak
Mark napisał(a):czas na nowe forum PŁ bez userów z WRSu :D


Ej, no bez przesady...


Niektórzy moderatorowie ograniczają się do przerzucania tematów, niekiedy dzielenia ich gdy zachodzi potrzeba, zamykania na prośbę założyciela wątka i usuwania tylko tych postów, które naprawdę są bardzo obraźliwe czy nie na miejscu...

Więc nie generalizujmy.

Osobiście sama uważam, iż niektórzy autentycznie nadużywają swoich możliwości na forum...
Ale nie będę tu wymieniać :?
Zresztą, nie wszystkie moje posty się zachowały i muszę to przeżyć :P

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-03-31, 23:07
przez Daniel Rurarz
Witam, w szczególności _echelon-a i DaRiOOsH-a,

Sprawy zabrnęły odrobinę nie w tym kierunku co trzeba. Po pierwsze za mało modów, po drugie za mało czasu, po trzecie brak scisłych regulacji (regulaminu) - to nasza wina i to przez to często jakiś temat jest zamykany bez podania uzasadnienia (nie twierdzę, że bezzasadnie - mam tutaj na myśli nie pozostawienie przez moderatora żadnej informacji czemu zamknął albo skasował). W większości (nie we wszystkich) przypadków tematy są słusznie zamykane, jedynie sposób zamykania jest zły. Tutaj docieramy do czwartej przyczyny. A więc po czwarte, drogi _echelonie, powołujesz się na netykietę nie zauważając przy tym, że sam nagminnie ją łamiesz odpisując na siłę wszędzie i każdemu, nieważne czy na temat i czy Twoja wypowiedź cokolwiek wnosi do dyskusji.

Jeżeli chodzi o naszą część odpowiedzialności za ten bałagan to faktycznie - zbliżający się koniec kadencji Rady Studentów, brak chętnych do pomocy i kłopoty z serwerem zrobiły swoje. Jestem jednak dobrej myśli - na dniach wybrany zostanie nowy przewodniczący, nowe osoby zostaną przeszkolone z obsługi CMS na stronie głównej i z moderacji forum. Powstanie też regulamin, nad którym pracuje Jaromir i ja. Bardzo chętnie poddamy go wcześniej publicznej dyskusji. Nowi moderatorzy otrzymają zestaw reguł i wytycznych (w których, już teraz mogę Wam obiecać, będzie mowa o uzasadnianiu czemu ktoś zamyka jakiś temat).

Czy Wy, użytkownicy, możecie obiecać nam ze swojej strony, że będziecie pisać tylko wtedy kiedy będzie to na temat i będzie coś wnosić do dyskusji? Szczerze wątpię.

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-04-01, 10:11
przez Szysiek
Daniel Rurarz napisał(a):
...Czy Wy, użytkownicy, możecie obiecać nam ze swojej strony, że będziecie pisać tylko wtedy kiedy będzie to na temat i będzie coś wnosić do dyskusji? Szczerze wątpię.


Daniel masz dużo racji w tym co napisałeś, ale jakby każdy pisał na temat i wtedy gdy coś wniesie do dyskusji to wtedy całe służby porządkowe byłyby nie potrzebne :) a coś muszą robić :P a pozatym bez takiego echelona byłoby nudno i wątpię czy byłby taki ruch jak teraz, chociaż i tak jest mały jak na całą społęcznośći PŁ...

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-04-01, 23:22
przez DaRiOOsH
No spoko :) i będzie gites :) a co do regulaminu to z chęcią przeczytam i przekaże swoje uwagi :) w kwestii obiecanek to nie mogę obiecać, ale mogę spróbować nie szaleć gdy dzieje się źle

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-05-21, 17:45
przez DaRiOOsH
I co z regulaminem??

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-05-26, 23:22
przez DaRiOOsH
Ponawiam pytanie! Co z regulaminem? Dodaje drugie. Po co temat z wernisażem jest w każdym dziale? Mam trzecie. Dlaczego moderator spamuje całe forum a kadra nic z tym nie robi? Przynajmniej w hydeparku otwórzta "wernisaż" to sobie popiszemy :twisted:

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-05-26, 23:52
przez junior
już wyjaśniam wątek wernisaż jest ogłoszeniem globalnym dlatego widoczny jest w każdym dziale, ale to nie oznacza że jest spamowaniem w rzeczywistości istnieje tylko 1 jego kopia

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-05-27, 0:05
przez Daniel Rurarz
DaRiOOsH napisał(a):I co z regulaminem??


Regulamin jest już w stadium zaawansowanym, niebawem go przedstawimy. Swoją drogą komu jak komu ale Tobie (sądząc po Twoich wypowiedziach, podpisie itd.) powinno raczej zależeć na tym, żeby się nie pojawił.

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-05-27, 3:11
przez n0name
czekamy z niecierpliwoscia na regulamin, nie ma to jak sie nameczyc nad postem ktory 10 minut pozniej jest kasowany :D

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-05-27, 7:40
przez DaRiOOsH
junior napisał(a):już wyjaśniam wątek wernisaż jest ogłoszeniem globalnym dlatego widoczny jest w każdym dziale, ale to nie oznacza że jest spamowaniem w rzeczywistości istnieje tylko 1 jego kopia

Dzięki za wyjaśnienie
Daniel Rurarz napisał(a):Swoją drogą komu jak komu ale Tobie (sądząc po Twoich wypowiedziach, podpisie itd.) powinno raczej zależeć na tym, żeby się nie pojawił.

Domyślam się, że jesteś zaskoczony tylko nie wiem czy pozytywnie czy negatywnie?

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-05-27, 8:06
przez echelon_
Daniel Rurarz napisał(a):Regulamin jest już w stadium zaawansowanym, niebawem go przedstawimy. Swoją drogą komu jak komu ale Tobie (sądząc po Twoich wypowiedziach, podpisie itd.) powinno raczej zależeć na tym, żeby się nie pojawił.


Więc najprawdopodobniej podpis DaRiOOsHa łamie przyszły regulamin. Ciężko mi tam doszukać się kwestii sprzecznych z normami moralnymi a zwłaszcza z netykietą. Czyżby regulamin był, za przeproszeniem, z d... wyjęty?

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-05-27, 17:44
przez DaRiOOsH
Zapewne chodzi o link do "konkurencyjnego" forum. Kłopoty z konfiguracją forum nie zależą od wklejonego tam *.gifa.

EDIT:
Obejrzę regulamin to się dostosuje, a teraz niech będzie jak jest.

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-06-02, 10:21
przez -LESiO-
To ja też ponarzekam. Wiadomo na kogo...

Wątek o juwenaliach i usuwanie postów...

Oczywiście mój post w którym opisałem swoje przejścia na juwenaliach został usunięty bo podobno "nie na temat", ciekawe bo właśnie dokładnie opisywał jedno z zajść na juwenaliach, przy okazji zadałem parę pytań dotyczących organizacji juwenali... no cóż widocznie nie na temat.


Zażądałem wyjaśnień, dostałem odpowiedź od "moda":

***

Z wiadomości się dowiedziałem, że w poście pisałem o modach, a forum służy jedynie wyrażaniu opinii i nie można o nic pytać... to po co to forum w ogóle jest, zróbcie sobie szafę z magnetofonem jak w "Misiu" i słuchajcie jacy wy jesteście cudowni.

A moje rozgoryczenie dotyczyło zdecydowanie organizacji juwenali... przecież ten człowiek chyba nawet nie czyta co usuwa i bzdury odpisuje...

Myślałem że kiedyś było na forum źle... ale teraz oprócz tego że jest bardzo źle, to jeszcze dochodzi do komicznych sytuacji rodem z komedii Barei.

Naprawdę warto byłoby się zastanowić czy członkowie RS i innych Rad Studenckich są odpowiednimi osobami żeby powierzać im funkcję moda... niech lepiej skupią się na pracy na Wydziałach i w samorządzie a modem niech zostanie ktoś kto jest obyty z forami.

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-06-02, 16:40
przez atari
Naprawdę warto byłoby się zastanowić czy członkowie RS i innych Rad Studenckich są odpowiednimi osobami żeby powierzać im funkcję moda... niech lepiej skupią się na pracy na Wydziałach i w samorządzie a modem niech zostanie ktoś kto jest obyty z forami.


Zgadzam się, przynajmniej konkretnie w sprawie Jaromira. A może lepiej w ogóle zrezygnować z moderacji, tak jak było przed "reformą"?

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-06-02, 22:06
przez Jaromir Chartlinski
eh... wiecie co jest najlepsze :) czepiacie się mnie nie mając bladego pojęcia kto jest modem na tym forum i kto Wam co kasuje :) To, że echelon_, Darioosh i jeszcze kilku podpadło, to naprawdę nie moja wina :)

Rezygnacja z funkcji moda jest niewykonalna :) Przed "reformą" jak to nazwałeś był jeden wielki bałagan. Obecnie na wykończeniu jest regulamin forum i uważam, że i tak jest dobrze, bo Daniel obiecał Wam dyskusje na jego temat. Ponadto chciałbym zauważyć, że Nasze forum nie ma aż tak strasznej moderacji, cenzury itp... W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszukałem sieć w poszukiwaniu for innych uczelni wyższych. Na części z nich post wymaga akceptacji, na innych aby się zalogować trzeba podać imię, nazwisko oraz nr indexu. Na wszystkich ZAKAZANE jest posiadanie kilku kont (czego nie ma na Naszym:) )... a... oczywiście pominąłem te uczelnie, gdzie w ogóle nie mogłem znaleźć oficjalnego forum studenckiego czy chociażby strony samorządu studentów (daleko szukać? Uniwersytet Łódzki )

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-06-02, 22:22
przez echelon_
Jaromir Chartlinski napisał(a):Rezygnacja z funkcji moda jest niewykonalna :)

Bo ego nie pozwala?

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-06-02, 22:22
przez atari
"Nasze forum nie ma aż tak strasznej moderacji, cenzury itp"

to po co zamykać tematy (w ogóle w tym sensu nie widzę), lub kasować posty nie na temat? To, że rozmowa rozchodzi się na różne tory, to normalna rzecz. Już lepiej poczekać, aż dyskusja offtopicowa się rozwinie i rozdzielić temat na dwa...
Kasowanie czyjejś wypowiedzi naprawdę może wk*rwiać...

Re: Coś na niesfornych modów c.d.

PostNapisane: 2008-06-02, 22:36
przez -LESiO-
No tak... najlepiej w takiej sytuacji pokazać że mimo wszytko są miejsca gdzie jest gorzej...

Zresztą co to za tłumaczenie się... mnie akurat usunąłeś post który był na temat, w którym poddawałem wątpliwości i dyskusji pewne sprawy dotyczące tematu.

Ale oczywiście na forum moderowanym przez Ciebie pytań nie wolno zadawać.

A większej bzdury jak niewykonalność rezygnacji z funkcji moda nie słyszałem...