UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Forum internetowe Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej. Powitanie, informacje wstępne. Sugestie mile widziane.

Postprzez manjakMiB » 2008-04-17, 23:27

Jak dodać avatar? :/
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Avatar

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-04-18, 6:52

W ustawieniach profilu masz możliwość dodawania avatarów

ucp.php?i=profile&mode=avatar
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-04-18, 11:46

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to wyglądało do tej pory ale w tej chwili faktycznie nie ma tam takiej opcji. Od środy pracujemy na nowym serwerze, wiele się pozmieniało i może któreś z ustawień powoduje, że phpBB nie wyświetla formularza do uploadu obrazka, dzisiaj wieczorem się temu przyjżę.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

http://rurarz.eu/
Daniel Rurarz
Rada Studentów / Webmaster

Postprzez Mark » 2008-04-18, 15:21

a po co był zmieniany serwer ?
Obrazek

Bardzo lubię organizację studencką zwaną potocznie SS:lol:
Mark

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-04-18, 15:50

Dziwne pytanie trochę. Pracujesz od zawsze na tym samym komputerze (tzn przez ileśtam lat) czy zmieniasz? Jeśli zmieniasz to po co?

My zmieniliśmy ponieważ dotychczasowy serwer był za wolny i miewał problemy z dostępnością. Poza tym nad nowym mamy pełną kontrolę i władzę, dotychczas byliśmy uzależnieni od uprzejmości mieszkańców jednego z akademików.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

Daniel Rurarz

Postprzez Mark » 2008-04-19, 0:27

przez ileś lat pracuje na swoim komputerze i nie zmieniam bo po dziś dzień pracuje lepiej niż w porównaniu strona samorządu PŁ .

A co chodzi o dostępność to nic się nie poprawiło , tak więc

...wstyd Panowie Administratorzy

no ale ja Was nie będę uczył , bo Wy naturalnie znacie się lepiej na swoim fachu niż jakiś tam prosty studencina
Obrazek

Bardzo lubię organizację studencką zwaną potocznie SS:lol:
Mark

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-04-19, 9:26

Mark napisał(a):przez ileś lat pracuje na swoim komputerze i nie zmieniam bo po dziś dzień pracuje lepiej niż w porównaniu strona samorządu PŁ .

A co chodzi o dostępność to nic się nie poprawiło , tak więc

...wstyd Panowie Administratorzy

no ale ja Was nie będę uczył , bo Wy naturalnie znacie się lepiej na swoim fachu niż jakiś tam prosty studencina

o_O co rozumiesz przez "nic się nie poprawiło"? Pracujemy na nowym serwerze raptem od środy, mogły wystąpić w między czasie jakieś zawirowania z DNSami, ale nie wiem nic o żadnych problemach z dostępem do strony, więc może się trochę sprecyzuj. Zresztą ta dyskusja nie ma sensu, zmieniliśmy maszynę na dużo pewniejszą i bardziej niezawodną, serwis odpowiada o wiele szybciej, procesuje dużo więcej żądań jednocześnie i jak do tej pory ma uptime 100% a Ty się pytasz "po co?". Nie widzę powodu do wstydu, więc jak coś Ci nie działa albo działa nie tak jak powinno to proszę o konkrety.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

Daniel Rurarz

Postprzez Krzysztof Siekański » 2008-04-19, 9:34

Mark napisał(a):przez ileś lat pracuje na swoim komputerze i nie zmieniam bo po dziś dzień pracuje lepiej niż w porównaniu strona samorządu PŁ .

nie porownuj ... do twarozku
twoj komp i serwer www nie maja ze soba zbyt wiele wspolnego

btw. od lat nie robisz updatow i backupow ?

Mark napisał(a):no ale ja Was nie będę uczył , bo Wy naturalnie znacie się lepiej na swoim fachu niż jakiś tam prosty studencina

i tej wersji sie trzymajmy

co nie działa na stronie samorządu?
co źle działa na stronie samorządu ?
Krzysztof Siekański
Emeryt Rady Studentów

Postprzez echelon_ » 2008-04-19, 10:59

Faktycznie od środy przez chwilę był pewien problem przez chwilę tak jakby jakiś DNS wskazywał na stary IP serwera bo po wpisaniu adresu forum przeglądarka od razu zwracała błąd. Ale teraz wszystko jest OK :)
PS. Skoro macie teraz lepszy dostęp to może jakieś upgrade'y silniczka forum o które naród prosił wcześniej?
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-04-19, 16:24

Oczywiście jak to zwykle bywa w takich sytuacjach problem z avatarami wynikał z uprawnień do plików. Można już dodawać avatary.

echelon_ napisał(a):Faktycznie od środy przez chwilę był pewien problem przez chwilę tak jakby jakiś DNS wskazywał na stary IP serwera bo po wpisaniu adresu forum przeglądarka od razu zwracała błąd. Ale teraz wszystko jest OK :)

Przez jakiś czas osoby trafiające na stary adres IP były przekierowywane na www2.samorzad.p.lodz.pl który od dłuższego czasu wskazywał na nowy serwer. Problem tkwił w tym, że aby to się udało stary serwer musiał w ogóle odpowiedzieć i wysłać przekierowanie, co niekiedy nie było możliwe bo od dłuższego czasu lubi się wyłożyć przynajmniej raz na dobę.

echelon_ napisał(a):PS. Skoro macie teraz lepszy dostęp to może jakieś upgrade'y silniczka forum o które naród prosił wcześniej?

Jak najbardziej. Lista z tematu o migracji jest jak najbardziej aktualna. Dostęp zawsze mieliśmy niezły ale teraz, mam nadzieję, prace nabierą szybszego tempa dzięki temu, że zyskaliśmy dużo czasu do tej pory przeznaczanego na korespondencję z administratorami starego serwera, poszukiwanie za nich przyczyn problemów a także na ciągłe przyspieszanie tego co zamulało na starym serwerze.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

Daniel Rurarz

Postprzez manjakMiB » 2008-04-25, 7:50

co sie stało ze wszystkimi avatarami? teraz tylko jest napis "avatar uzytkownika"...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez Aneta » 2008-04-25, 9:08

Z postu nad tobą wynika że przepadły i jeszcze raz trzeba dodawać, ale mogę nie mieć racji...

Z tym że teraz nie mogę dodać (poprzedni usunęłam) ... Mój ma 75x75 2,6 KB

Aktualny avatar:
Maksymalne rozmiary; szerokość: 90 pikseli, wysokość: 90 pikseli, wielkość pliku: 10 KiB.
Aneta

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-04-25, 10:42

Avatary nie przepadły, przedwczoraj upgrejdowałem forum i nowa wersja ma problem z PHP przez CGI, cały czas szukam jak to załatać. Avatary są ale czasami się ładują a czasami nie wszystkie albo żadne. Cierpliwości.

EDIT: Problem naprawiony. Niestety zniknęły wszystkie avatary dodane od 17 do 23 kwietnia, za co wszystkich zainteresowanych najmocniej przepraszam.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

Daniel Rurarz

Powrót do Forum SS PŁ