UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Dyskusja nad projektem regulaminu forum

Forum internetowe Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej. Powitanie, informacje wstępne. Sugestie mile widziane.

Re: Propozycje zmian na forum.

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-06-11, 0:07

Pisar napisał(a):
14. pisać kilku postów pod rząd w jednym temacie, chyba że forum automatycznie łączy
kolejne posty jednego użytkownika

Tu bym proponował zmianę gdyż regulamin "forum" które wcześniej było zdefiniowane jako "Forum Dyskusyjne Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej" to konkretne forum więc punkt można napisać dokładniej pod to forum, a nie jakieś "chyba". Jeśli ta wersja phpBB3 łączy posty to punkt usunąć bo nie można wtedy napisać dwóch postów pod rząd, a jeśli nie łączy to zostawić tylko początek do przecinka.

Regulamin zaczyna się od "Forum Dyskusyjne Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej, nazywane dalej Forum" więc każde słowo "forum" odnosi się konkretnie do tego właśnie forum. Punkt ulegnie odpowiedniej modyfikacji w momencie wejścia forum w życie - zależy czy do tego czasu znajdę i uruchomię odpowiednią modyfikację.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

http://rurarz.eu/
Daniel Rurarz
Rada Studentów / Webmaster

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Dyskusja nad projektem regulaminu forum

Postprzez DaRiOOsH » 2008-06-11, 23:26

No dobra nadszedł czas żeby zająć się duperelami. To jadymy z tym koksem:

Przedmowa - o kant kuli potłuc, ale jak jest to niech będzie.
Postanowienia ogólne - tak samo.

4. unikać przesadnego formatowania tekstu (kolorowanie i zwiększanie / zmniejszanie czcionki dozwolone jest tylko w szczególnych przypadkach, a o takowych decydują moderatorzy).
a po co ta część zdania? Nie można tego zawrzeć tak Należy zachować czytelność postu

2. umieszczać odnośników poza forum do treści wymienionych w poprzednim punkcie
Gdzie konkretnie? Zmieni się kolejność w regulaminie i jest kłopot. Co z warezem? Nie ma o tym ani słowa w tym poprzednim punkcie.

7. wywoływać konfliktów burzących przyjazną atmosferę na forum
jak to rozumieć? Porozmawiajmy o polityce i gwarantuję, że się pokłócimy :twisted:

13. całkowicie usuwać treść własnych postów bądź zmieniać ją na np. "nieaktualne",
tego punktu nie rozumiem

14. pisać kilku postów pod rząd w jednym temacie, chyba że forum automatycznie łączy kolejne posty jednego użytkownika,
punkt regulaminu mocno kontrowersyjny, sugeruję pisać kilku postów pod rząd w jednym temacie w krótkim odstępie czasowym
Dochodzimy do momentu, gdzie moderatornia musi wykazać się zdrowym rozsądkiem. Co innego gdy po kilku godzinach pojawia się ponaglenie nie ma nikogo kto mi pomoże, a co innego gdy w temacie o wnioskach z laborki pojawia się prośba o ćwiczenie X a tydzień poźniej o ćwiecznie Y.

1. wybrać dla niego jeden, najodpowiedniejszy dział (w przypadku wątpliwości warto skontaktować się z moderatorem, jeżeli masz pytanie dotyczące konkretnego wydziału, skieruj je w odpowiedni dział, bądź zaznacz w wiadomości, którego wydziału ono dotyczy),
To chyba miało brzmieć:
wybrać dla niego jedno subforum (w przypadku wątpliwości skontaktować się z moderatorem albo zostawić dopisek na początku postu "Nie wiem czy to odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie."

2. jasno przedstawiać swój problem, tak żeby inni byli w stanie zrozumieć o co Ci chodzi (jeśli będzies z pisał niezrozumiale, chaotycznie i do tego z błędami, zmniejsza to szansę uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie),
Uważam, że nawias i jego zawartość można usunać.

2. Podczas tworzenia nowego tematu nie wolno:
1. umieszczać go w więcej niż jednym dziale  wyjątek stanowią ogłoszenia globalne, ważne dla ogółu studentów, umieszczane przez obsługę forum.
Powtórzenie. Ten punkt do usunięcia. Szarego użytkownika nie obchodzi, że kadra może zamieścić ogłoszenie widziane wszędzie.

2. Podczas odpisywania w istniejącym temacie zabrania się:
1. (w przypadku ogłoszeń) prowadzenia dyskusji na temat cen ogłoszenia (cen, jakości, towaru itp)
Sformułowałbym to tak:
1. (w przypadku ogłoszeń) prowadzenia dyskusji na temat cen ogłoszenia. Dopuszczalna jest dyskusja na temat parametrów technicznych przedmiotu.

Widziałem, że była poruszana kwestia rang itp. Każdy nowo rejestrujący powinien być przypisany do grupy "gość". Po napisaniu powiedzmy 25 postów automatycznie przechodził do grupy "Użytkownik". Inne grupy (RS, WRS itp) to przydział ręczny. Można by stworzyć grupę "Instytucje" (--> Katarzyna Fabian, kleeb, Improwizacja itp).

W moim osądzie przydałby się pola "płeć" i "wydział". Pole "wydział" z możliwością dopisania dłuższego tekstu np MECH MiBM 8sem

Rzekłem, howgh
DaRiOOsH

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-12, 9:10

DaRiOOsH napisał(a):4. unikać przesadnego formatowania tekstu (kolorowanie i zwiększanie / zmniejszanie czcionki dozwolone jest tylko w szczególnych przypadkach, a o takowych decydują moderatorzy).
a po co ta część zdania? Nie można tego zawrzeć tak Należy zachować czytelność postu
Nawias został usunięty podczas obrad SSPŁ
DaRiOOsH napisał(a):2. umieszczać odnośników poza forum do treści wymienionych w poprzednim punkcie
Gdzie konkretnie? Zmieni się kolejność w regulaminie i jest kłopot. Co z warezem? Nie ma o tym ani słowa w tym poprzednim punkcie.
Jak się zmieni kolejność, to zmienimy ten punkt. Warez jest niezgodny z polskim prawem:)
DaRiOOsH napisał(a):7. wywoływać konfliktów burzących przyjazną atmosferę na forum
jak to rozumieć? Porozmawiajmy o polityce i gwarantuję, że się pokłócimy :twisted:
O ile mnie pamięć nie myli ten punkt wyleciał w całości
DaRiOOsH napisał(a):13. całkowicie usuwać treść własnych postów bądź zmieniać ją na np. "nieaktualne",
tego punktu nie rozumiem
Chodzi o znaczącą zmianę treści postu po tym jak ktoś na niego odpowie, bo nagle się okazuje, że w temacie same OT idą
DaRiOOsH napisał(a):14. pisać kilku postów pod rząd w jednym temacie, chyba że forum automatycznie łączy kolejne posty jednego użytkownika,
punkt regulaminu mocno kontrowersyjny, sugeruję pisać kilku postów pod rząd w jednym temacie w krótkim odstępie czasowym
punkt nie jest kontrowersyjny, aczkolwiek powinien zostać przeformatowany jeszcze
DaRiOOsH napisał(a):1. wybrać dla niego jeden, najodpowiedniejszy dział (w przypadku wątpliwości warto skontaktować się z moderatorem, jeżeli masz pytanie dotyczące konkretnego wydziału, skieruj je w odpowiedni dział, bądź zaznacz w wiadomości, którego wydziału ono dotyczy),
To chyba miało brzmieć:
wybrać dla niego jedno subforum (w przypadku wątpliwości skontaktować się z moderatorem albo zostawić dopisek na początku postu "Nie wiem czy to odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie."
My to nazywamy od bardzo dawna już "Działem forum"
DaRiOOsH napisał(a):2. jasno przedstawiać swój problem, tak żeby inni byli w stanie zrozumieć o co Ci chodzi (jeśli będzies z pisał niezrozumiale, chaotycznie i do tego z błędami, zmniejsza to szansę uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie),
Uważam, że nawias i jego zawartość można usunać.
I tak i nie... Regulamin ten nie ma być czystym nakazem co wolno a co nie... ma być też podpowiedzią dla użytkowników jak powinni postępować.
DaRiOOsH napisał(a):2. Podczas tworzenia nowego tematu nie wolno:
1. umieszczać go w więcej niż jednym dziale  wyjątek stanowią ogłoszenia globalne, ważne dla ogółu studentów, umieszczane przez obsługę forum.
Powtórzenie. Ten punkt do usunięcia. Szarego użytkownika nie obchodzi, że kadra może zamieścić ogłoszenie widziane wszędzie.
Usunięty podczas rady SSPŁ
DaRiOOsH napisał(a):2. Podczas odpisywania w istniejącym temacie zabrania się:
1. (w przypadku ogłoszeń) prowadzenia dyskusji na temat cen ogłoszenia (cen, jakości, towaru itp)
Sformułowałbym to tak:
1. (w przypadku ogłoszeń) prowadzenia dyskusji na temat cen ogłoszenia. Dopuszczalna jest dyskusja na temat parametrów technicznych przedmiotu.

Twój punkt tworzy za dużą lukę... Nagle pojawią sie posty typu: ja mam takiego samego laptopa i dałem za niego dużo mniej... Skasuje taki post to uznacie, że to była dyskusja o parametrach technicznych. Ten punkt nie zabrania Wam o nie pytać... Kwestią jest dyskusja na ich temat...
DaRiOOsH napisał(a):Widziałem, że była poruszana kwestia rang itp. Każdy nowo rejestrujący powinien być przypisany do grupy "gość". Po napisaniu powiedzmy 25 postów automatycznie przechodził do grupy "Użytkownik". Inne grupy (RS, WRS itp) to przydział ręczny. Można by stworzyć grupę "Instytucje" (--> Katarzyna Fabian, kleeb, Improwizacja itp).
Nie ma rang (i nie była poruszana).
DaRiOOsH napisał(a):W moim osądzie przydałby się pola "płeć" i "wydział". Pole "wydział" z możliwością dopisania dłuższego tekstu np MECH MiBM 8sem
Ostatni punkt przed 5 paragrafem:)
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-06-12, 11:03

Pozdrawiam
Daniel Rurarz

Daniel Rurarz

Postprzez Tomasz Pisarek » 2008-06-12, 11:27

Daniel Rurarz napisał(a):Aktualna wersja: http://samorzad.p.lodz.pl/pobierz.269.html

Coś brakuje tego pliku.

Kod: Zaznacz cały
404 Not Found
nginx/0.5.35

Wydziałowa Rada Studentów EEIA
t.pisarek <@> samorzad.p.lodz.pl
gg: 1086599
Tomasz Pisarek
Rada Studentów

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-06-12, 11:32

Pisar napisał(a):
Daniel Rurarz napisał(a):Aktualna wersja: http://samorzad.p.lodz.pl/pobierz.269.html

Coś brakuje tego pliku.

Kod: Zaznacz cały
404 Not Found
nginx/0.5.35

Gdzieś się jakaś spacja wkradła, już jest oczywiście.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

Daniel Rurarz

Postprzez evil » 2008-06-13, 19:19

Proponuję dodać do regulaminu obowiązek/zalecenie dodawania tagow w tematach w dziale "Ogłoszenia", np [kupię], [sprzedam], [szukam] itp.
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-06-17, 20:42

evil napisał(a):Proponuję dodać do regulaminu obowiązek/zalecenie dodawania tagow w tematach w dziale "Ogłoszenia", np [kupię], [sprzedam], [szukam] itp.

To się bardziej nadaje do osobnego regulaminu działu.

Aktualna wersja regulaminu: http://samorzad.p.lodz.pl/pobierz.270.html
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

Daniel Rurarz

Postprzez PIOTRus » 2008-06-30, 10:30

Drogi samorządzie, Koleżanki i Koledzy studenci!

Dopiero dzisiaj znalazłem ten temat. Przeczytałem projekt regulaminu w pierwszym poście, a później cały wątek. Niestety muszę podzielić się z wami kilkoma krytycznymi uwagami :(

Na wstępie jedna uwaga do Daniela: podpinaj najnowsze wersje regulaminu do pierwszej wiadomości w tym temacie. Po przeczytaniu wszystkich wiadomości znalazłem nowy regulamin który ponownie musiałem przeczytać...

3. 1. 9. Ukazywać korespondencję prywatną z forum lub wewnętrznych portali Politechniki Łódzkiej bez zgody jej autora.

Jak wcześniej zauważył jeden kolega, punkt tego regulaminu ogranicza nasze prawa. Korespondencja stanowi własność adresata i może on nią rozporządzać wedle uznania. Jeśli chodzi o kulturę i przyzwoitość to uwaga ta jest nie na miejscu. Po pierwsze nadawca jest świadomy do kogo oraz co wysyła, a po drugie nie możemy zakładać że użytkownicy forum są niedojrzali bądź nieprzyzwoici. Osobiście mnie to uraziło.

Jeśli chodzi o opisany przypadek skrajny. Dokładnie taka sytuacja (opisałem pewną trudną sytuację życiową) spotkała mnie ze strony samorządu. List który był skierowany tylko do WRSu, został przedstawiony bez mojej wiedzy i zgody dziekanatowi. Czułem się z tego powodu zażenowany, ale że zawsze zastanawiam się nad tym co piszę, treść listu nie wpłynęła na podjęte później decyzje.

Jeżeli punkt ten ma chronić wyłącznie osoby o niewyparzonym języku, to jestem temu przeciwny. Ufam w przyzwoitość studentów, dziwne że samorząd nie.

3. 2. 1. 4. Upewnić się, że podobny temat nie był już poruszany na forum przy użyciu opcji Szukaj.

Opcja szukaj na forum nie działa o czym już pisałem. Ale to nie powód aby znieść ten punkt z regulamin, mamy przeto Google...

A tak na serio, powyższy punkt regulaminu jest całkiem nieprzemyślany. Tak samo jak wymuszanie zmian hasła w WPK, albo zakaz używania jednorazówek. Przerabiałem ten punkt niejednokrotnie w praktyce.

Argumenty przeciw:

1. Umiera życie na forum. Starzy użytkownicy nie odpisują na wiadomości, albo wklejają cytat "użyj opcji szukaj".
2. Znalezienie informacji w gąszczu starych wiadomości trwa znacznie dłużej niż wysłanie pytania i otrzymanie odpowiedzi od innego użytkownika.
3. Informacje w archiwum często są nieaktualne.
4. Odbiera się nowym użytkownikom możliwość aktywnego korzystania z forum.
5. Forum powinno służyć do dyskusji, a nie jako FAQ.

Znajdzie się jeszcze kilka argumentów, ale już chyba wystarczy, więc przejdę do argumentów "za"

Argumenty za:

1. Starzy użytkownicy zachowają swój status na forum.
2. Jest mniej tematów które trzeba przeczytać.

4. 1. 4. Wszelkie animacje są zabronione.
4. 1. 5. Nie wolno korzystać z emblematu, którego autorem jest inny użytkownik.

Animacje uatrakcyjniają treści, niekiedy są zabawne i stanowią część kultury forum. Jeśli nie przeszkadzają swoim rozmiarem to nie wiem czemu je zabraniać?

Jeśli chodzi o pochodzenie "emblematów" to trzeba wziąć poprawkę na to, że większość użytkowników korzysta z grafik znalezionych w sieci. Trudno jest ustalić prawdziwego autora. Nie sądzę, aby samorząd posiadał odpowiednie narzędzia i procedury na to pozwalające. Jeśli dwie osoby wyrażą pogląd, że grafika należy do nic, to komu uwierzy samorząd? Punkt ten powinien jak najszybciej zniknąć z regulaminu bo nie ma szans na realizację.

5. 6. Administracja zastrzega sobie także prawo wydania powyższych informacji na wniosek Komisji Dyscyplinarnej.

Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej adres IP to takie same dane osobowe jak adres zamieszkania. Sądy interpretują to również jednoznacznie. Nie wolno przekazywać nikomu danych osobowych bez zgody zainteresowanego, chyba że na wniosek prokuratura. O ile wiem Komisja Dyscyplinarna nie posiada takich uprawnień, więc punkt ten jest niezgodny z prawem, a osoba która dopuściła by się takiego czynu może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej. Strasznie to poważne, więc krótko: Konsekwencje jakie może ponieść niesforny użytkownik forum do tych jakie może ponieść administrator udostępniający dane KD to pikuś :)

Wystarczający jest fakt, że na forum obowiązują przepisy prawa.

I jeszcze kilka uwag ogólnych:

Regulamin nie jest napisany "prawniczym bełkotem" i widać, że ten kto go tworzył nie ma w tym dużego doświadczenia, ale się starał. Wygląda raczej na rys tego, co w regulaminie mogłoby być ujęte. Niestety jest zbyt szczegółowy. Autor próbował usankcjonować w nim wszystkie "niepoprawne" działania użytkowników. Dobrze przeredagowany, mógłby zmieścić się na jednej, góra dwóch stronach. Jeśli ktoś z samorządu jest zainteresowany pomocą, chętnie pomogę w jego poprawie, bądź napisaniu nowsze wersji.
Nie mów wszystkiego co wiesz, ale wiedz zawsze co mówisz.
PIOTRus

Postprzez evil » 2008-06-30, 11:20

PIOTRus napisał(a):
3. 1. 9. Ukazywać korespondencję prywatną z forum lub wewnętrznych portali Politechniki Łódzkiej bez zgody jej autora.

Jak wcześniej zauważył jeden kolega, punkt tego regulaminu ogranicza nasze prawa. Korespondencja stanowi własność adresata i może on nią rozporządzać wedle uznania. Jeśli chodzi o kulturę i przyzwoitość to uwaga ta jest nie na miejscu. Po pierwsze nadawca jest świadomy do kogo oraz co wysyła, a po drugie nie możemy zakładać że użytkownicy forum są niedojrzali bądź nieprzyzwoici. Osobiście mnie to uraziło.

Jeśli chodzi o opisany przypadek skrajny. Dokładnie taka sytuacja (opisałem pewną trudną sytuację życiową) spotkała mnie ze strony samorządu. List który był skierowany tylko do WRSu, został przedstawiony bez mojej wiedzy i zgody dziekanatowi.

Jeżeli punkt ten ma chronić wyłącznie osoby o niewyparzonym języku, to jestem temu przeciwny. Ufam w przyzwoitość studentów, dziwne że samorząd nie.

Na innych forach, zapis zabraniający publikowania prywatnej korespondencji chroni przede wszystkim ofoby funkcyjne forum, w szczegolności moderatorow. Nie spodziewam się, aby tu było inaczej.
T.W.A.
evil

Postprzez junior » 2008-06-30, 11:24

niekoniecznie bardzo często wykładowcy mają pretensje, że publikujecie ich korespondencję lub dane takie jakie jak adresy e-mail wystawiając je na żer botom
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez Daniel Rurarz » 2008-06-30, 11:27

PIOTRus napisał(a):Drogi samorządzie, Koleżanki i Koledzy studenci!
(...)

Pozwól, że ustosunkuję się do tego wieczorem.

evil napisał(a):Na innych forach, zapis zabraniający publikowania prywatnej korespondencji chroni przede wszystkim ofoby funkcyjne forum, w szczegolności moderatorow. Nie spodziewam się, aby tu było inaczej.

Pozwól, że nie będę się do tego ustosunkowywał. Szkoda prądu.

junior napisał(a):niekoniecznie bardzo często wykładowcy mają pretensje, że publikujecie ich korespondencję lub dane takie jakie jak adresy e-mail wystawiając je na żer botom

Na przykład.
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

Daniel Rurarz

Postprzez evil » 2008-06-30, 12:25

Daniel Rurarz napisał(a):
evil napisał(a):Na innych forach, zapis zabraniający publikowania prywatnej korespondencji chroni przede wszystkim ofoby funkcyjne forum, w szczegolności moderatorow. Nie spodziewam się, aby tu było inaczej.

(...)

To dlaczego w takim razie jak ojczyzny bronicie tego punktu regulaminu? ;-)

Musiałem wywlec prywatną korespondecję, aby moderator łaskawie ustosunkował się do mojego pytania:
viewtopic.php?f=6&t=6356&p=47818#p47818
T.W.A.
evil

Postprzez echelon_ » 2008-06-30, 13:17

junior napisał(a):niekoniecznie bardzo często wykładowcy mają pretensje, że publikujecie ich korespondencję lub dane takie jakie jak adresy e-mail wystawiając je na żer botom

@ => małpa, maupa, małpka, <>, [], ()
inwencja twórcza ;)
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-30, 20:37

PIOTRus napisał(a):Regulamin nie jest napisany "prawniczym bełkotem" i widać, że ten kto go tworzył nie ma w tym dużego doświadczenia, ale się starał. Wygląda raczej na rys tego, co w regulaminie mogłoby być ujęte. Niestety jest zbyt szczegółowy. Autor próbował usankcjonować w nim wszystkie "niepoprawne" działania użytkowników. Dobrze przeredagowany, mógłby zmieścić się na jednej, góra dwóch stronach. Jeśli ktoś z samorządu jest zainteresowany pomocą, chętnie pomogę w jego poprawie, bądź napisaniu nowsze wersji.
Drogi Piotrze... Zastanawialiśmy się nad tym i ponownie przytoczę słowa wypowiedziane przez Daniela: początkowo założenie było takie, by w ogóle nie był potrzebny regulamin... studenci to poważne osoby, które potrafią dyskutować...
Niestety, jak pokazało kilka osoób/tematów okazało się, że forum potrzebuje moderatorów i ich ingerencji... aby to ujednolicić powstał regulamin. Nie ma on być "prawniczym bełkotem", bo mija się to z celem, jest niepotrzebnym kosztem oraz musiałby być głosowany, przechodzić przez różne komisje i takie tam... Ma on tylko i wyłącznie przedstawić kulturę obowiązującą na tym forum... Nie musi on także idealnie cytować przepisów prawa (ograniczanie Twojej wolności poprzez korespondencję)... ma go nie łamać...

Emblematy: Przeczytaj dokładnie ten punkt!! Mówi on, że jeżeli np. ja osobiście stworze sobię emblemacik na swoim malutkim komputerku i umieszcze na forum sspł, a później Ty ściągniesz go do siebie i ustawisz na swoim profilu bez mojej zgody to jest to niezgodne z regulaminem (prawem zresztą też). Jak to udowodnić? Prosto... emblematy jakoś powstają (PSD, CDR czy wszelki inny format). Właściciel będzie w stanie przedstawić swoje prawa... W ostateczności autor będzie chyba potrafił wykonać podobny (lub taki sam) przy administracji... To nie jest wystarczający dowód?
Jaromir Chartliński
emeryt

Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez evil » 2008-07-02, 4:57

Daniel Rurarz napisał(a):

Pozwól, że nie będę się do tego ustosunkowywał. Szkoda prądu.

A widzisz, tak uwielbiany przez wszytkich Jaruś, Słońce naszego wydziału :-) , wszechwiedzący i nieomylny moderator tego forum umieszcza na grupie dyskusyjnej pl.regionalne.lodz fakty z wysłanej przeze mnie do niego prywatnej wiadomości.
T.W.A.
evil

Postprzez PIOTRus » 2008-07-02, 15:26

Czekałem jeszcze na głos Daniela, ale chyba jest bardzo zapracowany :)

@Jaromir:

To dobrze że nie tylko ja uważam że regulamin jest tutaj niepotrzebny. Co do emblematów to rzeczywiście odniosłem się do poprzedniej wersji regulaminu.

@All:

Wszyscy jesteśmy Samorządem, a koledzy z "rangami" jedynie naszymi przedstawicielami na uczelni. I właśnie Ci przedstawiciele postanowili sobie że zostaną moderatorami na forum... samorządu. Mało to demokratyczne. Zastanawiam się gdzie jest napisane, że zdobycie miejsca w RS, ZS, SK, KS, KR, RM, WRS, ZE, SKW daje prawo ustanawiania regulaminu forum, czy chociażby rangę moderatora forum. Nie ma takiego organu jak Drużyna Forum Samorządu.

To taka mała dygresja. Ale naprawdę warto by było przed wprowadzeniem regulaminu, zastanowić się nad tym, czy moderatorzy nie powinni być wybierani przez głosowanie, a członkom wymienionych organów samorządu pozostawić jedynie symboliczne rangi w celach informacyjnych.

O zasadach panujących na forum, również powinien decydować samorząd.
Nie mów wszystkiego co wiesz, ale wiedz zawsze co mówisz.
PIOTRus

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-07-02, 16:31

PIOTRus napisał(a):O zasadach panujących na forum, również powinien decydować samorząd.
Piotrze, przecież tak jest... Masz rację - zgodnie z Regulaminem SSPŁ wszyscy studenci tworzą Samorząd - My jesteśmy jedynie ich przedstawicielami. Piszesz dużo mądrych rzeczy - wyrażanych trochę nie w ten sposób co potrzeba, ale... Pomysłem był brak moderatorów, ale... forum to jest forum publicznym a studenci zaczęli zamieszczać na Nim różnego rodzaju treści (słownictwo, pornografia)... Wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że prasa, bez Naszej wiedzy cytuje i powołuje się na informacje na tym forum. Samorząd jest otwarty na współpracę na różnych gruntach, dlatego też... zapraszamy Cię - przecież nie ma żadnego problemu abyś został moderatorem - podobnie jak każdy inny użytkownik tego forum.

O zasadach panujących na forum także decyduje regulaminowy samorząd - chociażby dyskusja na temat regulaminu. Nawet największe rozrabiaki jednym chórem powiedziały, że regulamin jest potrzebny.

Co do głosowania - owszem, poniekąd jest takie, także...
Jaromir Chartliński
emeryt

Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez echelon_ » 2008-07-13, 13:37

Prosiłbym o ustosunkowanie się do tych zjawisk:
1.
viewtopic.php?f=21&t=7332
Zamknięte bo temat rozmowy za bardzo oddalił się od zamierzonego. Wiadomo o co chodzi i raczej słusznie zamknięte.

viewtopic.php?f=21&t=7381
Ale w przypadku tego tematu cały czas mi chodzi po głowie jedna rzecz. Naród był przeciwny komentowaniu ogłoszeń. Tak jak post plonka można uznać za OT tak IMHO post Jaromira można podciągnąć pod black PR (ze względu na charakter użytego słownictwa).

2.
viewtopic.php?f=21&t=7332 temat zamknięty, posty zostały
viewtopic.php?f=6&t=7377 temat zamknięty, posty zostały usunięte

Na jakiej podstawie ktoś zadecydował, że jedne posty mają prawo zostać a inne mogą zostać usunięte?
W regulaminie powinien znaleźć się zapis, jakie posty mogą zostać usunięte a jakie na pewno będą. Jeśli dobrze pamiętam to tutaj swego czasu pojawił się temat zachęcający do wzięcia udziału w czymś co przypominało piramidkę finansową. IMHO słusznie cały temat został usunięty. Warto w regulaminie ustosunkować się do takich problemów.
echelon_

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-07-13, 14:33

echelon_ napisał(a):viewtopic.php?f=21&t=7381
Ale w przypadku tego tematu cały czas mi chodzi po głowie jedna rzecz. Naród był przeciwny komentowaniu ogłoszeń. Tak jak post plonka można uznać za OT tak IMHO post Jaromira można podciągnąć pod black PR (ze względu na charakter użytego słownictwa).
Dobrze echelonie... na Twoją prośbę usunę swój post, aczkolwiek oczekiwałem bardziej na komentarz firmy... ale nie róbmy OT :)
Jaromir Chartliński
emeryt

Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez echelon_ » 2008-07-13, 16:29

Ale dlaczego tak od razu usuwać? Niech takie posty jak twój zostają ale niech nie będą tak napisane, że będzie można się do nich przyczepić. Sam ciekaw jestem jakby taka firma zareagowała na reakcję użytkowników na "atrakcyjne wynagrodzenie" czy "atrakcyjną umowę" ;)
echelon_

Postprzez DaRiOOsH » 2008-07-21, 16:43

Naczytałem się, nagłowiłem. Ba! Nawet przeanalizowałem to co namalowaliście i doszedłem do wniosku, że:
1. Po co się kłócić o te emblematy i tak nikt nie ma animowanych.
2. W regulaminie są same obowiązki użytkownika. To wolno, a tamtego nie wolno. Zresztą więcej nie wolno niż wolno.

Moja propozycja jest taka:
- usuwamy ze stanowiska moda Jarka i momentalnie forum normalnieje i regulamin jest niepotrzebny
albo
- piszemy regulaminy na milion stron zaczynając od obowiązków kadry (a zwłaszcza Jarka) regulujący każde kliknięcie, bo użytkownicy jak widzę podnoszą głos w momencie gdy dzieje się źle, a aktualnie dzieje się bardzo źle.
DaRiOOsH

Postprzez evil » 2008-07-21, 17:22

DaRiOOsH napisał(a):Moja propozycja jest taka:
- usuwamy ze stanowiska moda Jarka i momentalnie forum normalnieje i regulamin jest niepotrzebny

Nie da rady, Jaruś będzie bronił stanowiska jak gen. Czujkow Stalingradu :-)
Ostatnio edytowano 2008-07-21, 21:39 przez evil, łącznie edytowano 1 raz
T.W.A.
evil

Postprzez echelon_ » 2008-07-21, 20:27

DaRiOOsH z tym Jarkiem to pomysł godny nagrody Nobla :D
A co do regulaminu to ja bym jeszcze umieścił punkt o obowiązkowym uczestnictwie w spotkaniach braci. Jak nie to ban na konto ]:->
echelon_

Postprzez DaRiOOsH » 2008-07-22, 10:52

echelon_ napisał(a):DaRiOOsHA co do regulaminu to ja bym jeszcze umieścił punkt o obowiązkowym uczestnictwie w spotkaniach braci. Jak nie to ban na konto ]:->

Jestem za. Na poważnie taki zapis powinien się pojawić :)
DaRiOOsH

Poprzednia strona

Powrót do Forum SS PŁ