UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

uprawnienia 1kV

Forum Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki.

uprawnienia 1kV

Postprzez DSB » 2008-02-16, 13:01

Czy u nas na wydziale są realizowane kursy na uprawnienia do 1kV? Jeśli tak, to gdzie, do kogo się zgłosić?
DSB

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: uprawnienia 1kV

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-02-16, 13:21

Na pewno bliższych informacji może udzielić Ci dr Izabella Mróz- Radłowska [Instytut Elektroenergetyki], która należy do łódzkiego oddziału SEP-u, a tam można- o ile się nie mylę- odbyć kurs i zdać odpowiedni egzamin...

Strona SEP ŁÓDŹ

Nie wiem, jak to się ma w stosunku do PŁ-
tu masz stronę www koła naukowego SEP na PŁ SEP-PŁ

Mam nadzieję, że jest na forum ktoś, kto lepiej orientuje się w tym temacie :wink:

edit
wycinek ze strony SEP
SEP napisał(a):Przreprowadzamy egzaminy oraz wydajemy świadectwa kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania się dozorem i eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych (Grupa 1), energetycznych (Grupa 2) i gazowych (Grupa 3) (art. 54 Ustawy Prawo Energetyczne).
:wink:
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-02-16, 14:33

hm... stary tryb nauczania na bodaj drugim semestrze miał przedmiot Bezpieczeństwo pracy i z tego co pamiętam zaliczenie tego przedmiotu dawało pewne uprawnienia (mówie o informatyce)...
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez Cheloni » 2008-02-16, 14:40

Jarku, wydawalo mi sie ze majac dane uprawnienia mozna bylo zaliczyc przedmiot bez chodzenia na niegi (do 1kV ocena 4,0, powyzej 5,0) a o tym czy sam przedmiot daje jakiekolwiek uprawnienia- nie bylabym tego taka pewna ;)
Czy wiesz, co masz, czego chcesz, po co przyszedłeś tu...?
Cheloni

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-02-16, 15:00

Cheloni napisał(a):Jarku, wydawalo mi sie ze majac dane uprawnienia mozna bylo zaliczyc przedmiot bez chodzenia na niegi (do 1kV ocena 4,0, powyzej 5,0) a o tym czy sam przedmiot daje jakiekolwiek uprawnienia- nie bylabym tego taka pewna ;)

Cheloni ma rację :)

Zaliczenie bezpieczeństwa pracy nie daje żadnych uprawnień :?
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez macior » 2008-02-17, 12:01

zaliczenie BP nie daje ci uprawnień SEPu, ale odwrotnie tak, posiadanie uprawnień SEPu daje ci zaliczenie z BP :)

w temacie konkretnie wypowiem się za tydzień, bo teraz na VIIIsem wpadł mi do planu przedmiot "Pomiary w instalacjach do 1kV" i jest on obieralny. Z tego co słyszałem to jest to przygotowanie do egzaminu SEPu i można zdobyć papier po zdaniu egzaminu :) ale wszystko potwierdzę dopiero po pierwszych zajęciach:)
macior

Postprzez Ravender » 2008-04-26, 19:23

O SEPy pytajcie Kowalewicza. Siedzi z tego co pamietam na metrologii (drugie pietro, winda przy wejściu). Na 4 roku jest przedmiot po skonczeniu ktorego mozna sobie zdawac SEPy za około 90 zeta. Ja tak zdałem..
Ravender

Postprzez nergal_m » 2008-04-26, 23:36

Teraz to jest okolo 112 zl a daje uprawnienia tylko do eksploatacji takich urzadzen czyli teoretycznie zadne. LEpiej isc do SEP-u odbyc kurs i zrobic odrazu eksploatacji i pomiarow wtedy taki papier jest rzeczywiscie cos wazny.
Obrazek
nergal_m

Postprzez anonym » 2008-04-27, 1:12

ewka_t napisał(a):Na pewno bliższych informacji może udzielić Ci dr Izabella Mróz- Radłowska [Instytut Elektroenergetyki], która należy do łódzkiego oddziału SEP-u, a tam można- o ile się nie mylę- odbyć kurs i zdać odpowiedni egzamin...

Strona SEP ŁÓDŹ

Nie wiem, jak to się ma w stosunku do PŁ-
tu masz stronę www koła naukowego SEP na PŁ SEP-PŁ

Mam nadzieję, że jest na forum ktoś, kto lepiej orientuje się w tym temacie :wink:

Koło SK SEP nie ma nic wspólnego z uprawnieniami wydawanymi przez Oddział Łódzki SEP. Wszelkie pytania na temat uprawnień proszę kierować do dr Kowalewicza z Instytutu Metrologii. On zajmuje się tym u nas na wydziale. dr Radłowska najprawdopodobniej nie będzie w stanie udzielić żadnych konkretnych informacji.
Jeśli chodzi o sam kurs to na któryś tam semestrze powinieneś mieć w planie przedmiot obieralny "Pomiary w instalacjach do 1kV". Jest to seria wykładów i laborek, które kończą się egzaminem (czysta formalność, chociaż kumpel dostał tylko eksploatację).

nergal_m napisał(a):Teraz to jest okolo 112 zl a daje uprawnienia tylko do eksploatacji takich urzadzen czyli teoretycznie zadne. LEpiej isc do SEP-u odbyc kurs i zrobic odrazu eksploatacji i pomiarow wtedy taki papier jest rzeczywiscie cos wazny.

Ja robiłem w zeszłym roku i mam eksploatację i pomiary. A co do tego że eksploatacja to żadne uprawnienia to się nie zgodzę bo teraz gdzie byś nie szedł do pracy w zawodzie to wymagane są takie uprawnienia.
anonym

Postprzez macior » 2008-04-27, 2:53

ja zrezygnowałem z chodzenia na ten przedmiot - takie same uprawnienia da się zrobić we wakacje w 2 tygodnie bezpośrednio w SEPie i nie trzeba się bujać cały semestr z tym.... jedynie kosztuje to trochę więcej.
macior

Postprzez nergal_m » 2008-04-27, 9:18

W tym roku nie jest to przedmiot obieralny jest obowiazkowy.
Obrazek
nergal_m

Postprzez macior » 2008-04-27, 12:19

nergal_m napisał(a):W tym roku nie jest to przedmiot obieralny jest obowiazkowy.

kto Cię tak okłamał :P??
macior

Postprzez nergal_m » 2008-04-27, 23:19

U nas na kierunku wszyscy go maja chyba ze ktos na roku zdecydowal za innych o czym powinna byc jakas informacja jesli byl obieralny.
Obrazek
nergal_m

Postprzez macior » 2008-04-28, 0:10

u nas na elektrotechnice powiedzieli od razu, że jest obieralny... dziwne
macior

Postprzez nergal_m » 2008-04-28, 11:23

A u nas odrazu wsadzili to nam do eks-u. I nie bylo gadania.
Obrazek
nergal_m

Postprzez macior » 2008-04-28, 11:40

weź nie strasz :D sprawdziłem i na szczęście nie mam w eksie :D bym się z lekka zdziwił jakby się to pojawiło :D
macior

Postprzez nergal_m » 2008-04-28, 22:19

No nie starsze mowie Ci jak bylo u mnie na telekomunie.
Obrazek
nergal_m

Postprzez zEFir_ » 2008-04-29, 19:04

---;
Ostatnio edytowano 2012-02-24, 0:42 przez zEFir_, łącznie edytowano 1 raz
zEFir_

Postprzez wsz » 2008-05-01, 1:01

nergal_m napisał(a):No nie starsze mowie Ci jak bylo u mnie na telekomunie.

Czy dobrze rozumiem, że na kierunku EiT jest taki przedmiot i można zrobić uprawnienia do jednego kilo? Jeśli tak, to na którym semestrze i na jakiej zasadzie - dla całego roku czy dla wybranych specjalizacji?
Węże czarnych myśli tańczą w nerwosplotach...
wsz

Postprzez nergal_m » 2008-05-03, 21:08

Na 8 semestrze przynajmniej w tym roku tak bylo i jest on dla calego roku zaliczenie przedmiotu i ocena z niego osobno a rgzamin swoja droga mozesz podchodzic ale nie musisz. Egzamin ten jest dodatkowo platny.
Obrazek
nergal_m

Postprzez opas » 2010-06-11, 17:58

Witam,

właśnie przygotwuje się do egzaminu na obsługę do 1kv
jakich pytań można się spodziewać? Czy ciężko jest zaliczyć?
Ci co piją są dla mnie niczym...Niczym rodzina:D
Jumpstyle-Jumping is not a crime
opas

Postprzez Rzeznik » 2010-06-11, 18:58

O ile chodzi o eksploatacyjne (E), czyli pierwsze jakie sie robi, trzeba sie naprawde mocno starac, zeby nie zdac :-).

Pytania sa raczej mocno praktyczne - typu "prosze narysowac siec TT/TN/IT i powiedziec, gdzie ja mozna spotkac, a pan obok powie, jakie zabezpieczenia mozna stosowac" albo "Macie panowie siec zabezpieczona roznicowka; pan powie jaka powinna byc, pan obok ma takie wyniki i niech powie, czy dziala" czy "Panowie, wymiencie zabezpieczenia przed dotykiem" i raczej latwe.

Zdarzaja sie odchyleni od normalnosci ludzie wymagajacy rzeczy, ktore naprawde sa w wymaganiach, ale na ktore odpowiedz brzmi "nalezy sprawdzic w normie/materialach producenta/Compendium Maleficarum", jak prowadzacy odpytywanie na PL doktor Piotr K. :-) Co nie zmienia faktu, ze nie slyszalem o osobie oblewajacej ten egzamin (wylaczajac przypadki oblewania przy pomocy napojow procentowych).
In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming.
Rzeznik

Postprzez opas » 2010-06-11, 23:25

to coś czuję, że będę pierwszą osobą;) tym bardziej, ze o rodzajach sieci pierwsze słyszę xD (jestem z IBP, więc za dużo z elektryką nie mam współnego;))
Są jakies kompedia typu nauka elektryki w łikend?:D
Ci co piją są dla mnie niczym...Niczym rodzina:D
Jumpstyle-Jumping is not a crime
opas

Postprzez :-* » 2010-06-12, 15:02

Rzeznik napisał(a):O ile chodzi o eksploatacyjne (E), czyli pierwsze jakie sie robi, trzeba sie naprawde mocno starac, zeby nie zdac :-).

Pytania sa raczej mocno praktyczne - typu "prosze narysowac siec TT/TN/IT i powiedziec...

Osoba z którą ja wchodziłem nie potrafiła nawet tego narysować, a pytaniem zaliczającym egzamin było "jaka jest częstotliwość napięcia w gniazdku"

i właśnie dlatego uważam że uprawnienia i sam egzamin na PŁ powinny być bardziej rzetelnie przeprowadzane. Ktoś taki jest potem odpowiedzialny za innych ludzi, którzy bez uprawnień mają prawo nie wiedzieć że tak się nie robi/tam się ręki nie wkłada/na takim podłożu w butach zwykłych się nie stoi etc etc, ale człowiek z uprawnieniami powinien to wiedzieć. Czy wie, pozostawiam już bez komentarza.
agent "TW Bolek"
mgr inż. 1: Gdzie pracujesz?
mgr inż. 2: W MPO
mgr inż. 1: To co, nie skończyłeś studiów?
mgr inż. 2: Skończyłem i to z wyróżnieniem!
:-*

Postprzez cardan » 2010-06-14, 13:13

Jestem z wydziału mechanicznego i czy ja również mógłbym się starać o takie uprawnienia na waszym wydziale czy musiałbym je zdobyć inną drogą? Pytam się, gdyż po mojej specjalności wskazane jest mieć takie uprawnienia (energetyka - chłodnictwo).
cardan

Następna strona

Powrót do Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki