UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Forum Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki.

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez friks » 2008-06-10, 22:56

D@nieL-K napisał(a):[...]
Ja zgłaszam kolejną strasznie wkurzająca rzecz - sauna/szklarnia która jest na korytarzu przed E1 i E2 oraz w laboratorium FCSu, jak tylko słońce zaczyna świecić to nie da się w tych miejscach wysiedzieć. Można by założyć tam jakieś filtry odbijające promienie słoneczne albo coś innego byle by tak nie grzało.[...]

Ogólnie uważam, że to sztuczne nasłonecznienie należy usunąć - szczególnie w salach wykładowych. Jeśli znajdą się pieniądze należy tam zrobić normalny dach. Takie oświetlenie byłoby dobre jeśli powierzchnia oświetlona byłaby mniejsza. Tak rzeczywiście nie zdaje to egzaminu.
atari napisał(a):Ta tablica na 4tym piętrze w Lodexie jest kulawa. Mimo szczerych chęci jednego z wykładowców, prowadzenie wykładu z użyciem tej tablicy tak sobie szło. Czasami pisak mazał po tablicy, a komputer tego nie rejestrował, tak samo ze zmazywaniem. Już lepiej żeby wykładowcy tego nie używali, nie warto mieć do czynienia ze zdenerwowanymi i poirytowanymi prowadzącymi :P

To prawda, że chyba również częściowo to wina sprzętu. Ale może wystarczy jakaś poprawka techniczna.
Ostatnio edytowano 2008-06-10, 23:03 przez junior, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono posty
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
friks

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez adrian_osw » 2008-06-10, 23:49

Studentom studiów niestacjonarnych z Ostrowa jest bardzo trudno uzyskać dostęp do oprogramowania MSDNAA udostąpnionego poprzez system ELMS. Mimo wielokrotnych prób pozyskania takiego oprogramowania (poprzez wykładowców) niestety, ale nadal nie mamy do niego dostępu ! Tak więc przydałoby się jakoś ten problem rozwiązać. Np. poprzez dodanie do portalu studentckiego, działu poprzez który każdy student mógłby złożyć elektronicznie wniosek o udostępnienie oprogramowania i odczytać przyznany login i hasło. Ułatwiłoby to nam znacznie życie, bo nie ma sensu, aby każdy jechał do Łodzi by założyć konto na wydziałowym serwerze, co jest wymagane do otzymania dostęp do systemu ELMS

Pozdrawiam Adrian N.
amnowaczyk@wp.pl
Studia niestacjonarene Ostrów Wielkopolski
adrian_osw

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-11, 10:53

friks napisał(a):4 . Rozkład przerw jest jednakowy na uczelni i musiało by to zostać omówione na wyższym szczeblu.
------------------------
Zatem nowy dziekan powinien wystąpić z projektem zmian.
Buzię otworzyłem i nie mogę zamknąć.
1. Gratuluje pomysłu
2. Przerwy 15 minutowe obowiązują nie tylko na Naszej uczelni. To ogólna zasada obowiązująca na uczelniach Państwowych.
3. Bieganie między budynkami wydziału nie jest znowu takie nagmienne. Osobiście jestem na 3 roku i wybacz, ale zajęcia w 90% mam w jednym budynku. To samo mają inni, także... nie biegamy bez przerwy...

Teraz taka mała ogólna uwaga... Rozpisaliście się... i za to Wam chwała, ale... chodzi o poważną sprawę a część z Was potraktowała ją mało poważnie :( i to jest niestety smutne...

Oh... i friks... odwiedź czasem UŁ to dowiesz się co znaczy biegać między budynkami, jak np. z WZ trzeba w ciągu 15minut dostać się na EKSOC... to jest dopiero wyczyn:)
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez evil » 2008-06-11, 11:09

Jaromir Chartlinski napisał(a):3. Bieganie między budynkami wydziału nie jest znowu takie nagmienne. Osobiście jestem na 3 roku i wybacz, ale zajęcia w 90% mam w jednym budynku. To samo mają inni, także... nie biegamy bez przerwy...

Teraz taka mała ogólna uwaga... Rozpisaliście się... i za to Wam chwała, ale... chodzi o poważną sprawę a część z Was potraktowała ją mało poważnie :( i to jest niestety smutne...

Brawo! Teraz pan Główny Cenzor Forum SS będzie nam mówił, o czym możemy dyskutować, a o czym nie?

Temat wątku brzmi:
"Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału"
Zmień temat na:
"Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału, ważnych z punktu widzenia Jaromira Chartlinskiego" :-)
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-11, 11:14

evil napisał(a):Brawo! Teraz pan Główny Cenzor Forum SS będzie nam mówił, o czym możemy dyskutować, a o czym nie?
Temat wątku brzmi:
Zmień temat na:
"Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału, ważnych z punktu widzenia Jaromira Chartlinskiego" :-)

nieskomentuje. Jestem członkiem WRS i RS więc działam dla Was i uważam, że pisanie o SMSach do/od wykładowcy to nie dokońca poważne podejście do sprawy :/
Jaromir Chartliński
emeryt

Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez evil » 2008-06-11, 11:19

Jaromir Chartlinski napisał(a):
evil napisał(a):Brawo! Teraz pan Główny Cenzor Forum SS będzie nam mówił, o czym możemy dyskutować, a o czym nie?
Temat wątku brzmi:
Zmień temat na:

nieskomentuje. Jestem członkiem WRS i RS więc działam dla Was i uważam, że pisanie o SMSach do/od wykładowcy to nie dokońca poważne podejście do sprawy :/

To jest Twoja opinia. Jakim prawem przyjmujesz, że Twoja opinia jest opinią ogółu?
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-11, 11:23

Nie jest i w poprzednim poście napisałem, że jest to moja opinia :!: Ale totalnie schodzimy z tematu, więc... jako moderator teraz... wróćmy do tematu :)
Jaromir Chartliński
emeryt

Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez friks » 2008-06-11, 14:57

Jaromir Chartlinski napisał(a):
friks napisał(a):4 . Rozkład przerw jest jednakowy na uczelni i musiało by to zostać omówione na wyższym szczeblu.
------------------------
Zatem nowy dziekan powinien wystąpić z projektem zmian.

Jaromir Chartlinski napisał(a):Buzię otworzyłem i nie mogę zamknąć.
1. Gratuluje pomysłu
2. Przerwy 15 minutowe obowiązują nie tylko na Naszej uczelni. To ogólna zasada obowiązująca na uczelniach Państwowych.
3. Bieganie między budynkami wydziału nie jest znowu takie nagmienne. Osobiście jestem na 3 roku i wybacz, ale zajęcia w 90% mam w jednym budynku. To samo mają inni, także... nie biegamy bez przerwy...

Jestem starszy od Ciebie Jaromir:) Czasem mam wrażenie, że nie interesują Cię pomysły, które wymagają publicznej debaty i decyzji z góry. Pamiętaj, że podchodząc w ten sposób nasza oświata nigdy się nie zmieni. Wszelkie zmiany tego typu wymagają pism rektorów, dziekanów do ministerstwa. Wiem, że wydaje się to skomplikowane ale jestem przekonany, że 30/45 minutowa przerwa na obiad w ciągu dnia byłaby możliwa i zostałaby zaakceptowana przez społeczność akademicką. Warto brać przykłady z krajów zachodu weryfikując je o nasze warunki i podejmować decyzje służące ludziom a nie przez lata realizować system nie wprowadzając w nim żadnych korekt. Ja osobiście narzekałem na te krótkie przerwy przede wszystkim do 3 roku. To nie jest takie fajne kiedy kanapki trzeba jeść w drodze do innego budynku wąchając spaliny itd.

Aha co do tego, że się napisaliśmy to weź pod uwagę, że po to został stworzony ten wątek. Jeśli nie chcecie żebyśmy zabierali głos to zwyczajnie nas o tym nie powiadamiajcie i nie twórzcie wątków.

Do tej pory prócz wiadomości sms i obowiązku odbierania przez prowadzących e-maili raz dziennie większość zgłoszonych uwag jest sensowna i uzasadniona. Czasem nie wiem dlaczego reagujesz aż tak okrutnie...:)
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-11, 15:32

friks to o czym mówisz (przerwy) może być zrealizowane w inny sposób, np. robiąc okienka od 12-13 dla wszystkich. Takie rozwiązanie wydaje mi się bardziej prawdopodobne niż pisanie pism do Pana Boga (jeżeli ktoś poczuł się urażony pisać PW):)

Co do reszty... o SMSach i obowiązku sprawdzania maili czytałem przez kilka wątków, stąd moje... okrucieństwo:)
Jaromir Chartliński
emeryt

Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez friks » 2008-06-11, 15:33

Jaromir Chartlinski napisał(a):friks to o czym mówisz (przerwy) może być zrealizowane w inny sposób, np. robiąc okienka od 12-13 dla wszystkich. Takie rozwiązanie wydaje mi się bardziej prawdopodobne niż pisanie pism do Pana Boga (jeżeli ktoś poczuł się urażony pisać PW):)

Co do reszty... o SMSach i obowiązku sprawdzania maili czytałem przez kilka wątków, stąd moje... okrucieństwo:)

Bezlitosny ale i tak Cię lubię:) Czasem robisz dużo dobrej roboty:)
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez m1m1m1 » 2008-06-11, 21:41

az cos napisze... przynajmniej jesli chodzi o przerwy... ja tez uwazam ze ten pomysl z dlugimi przerwami jest srednio trafiony nie urazajac nikogo.... mysle ze wiekszosci osob zalezy na tym aby wrocic wczesniej do domu a nie siedziec dodatkowe pol godziny na uczelnii... a jesli chodzi o czas na przechodzenie miedzy budynkami to bez przesady da sie spokojnie zdarzyc nawet na piechote a jesli chodzi o zjedzenie to tez nie jest to problem zawsze jakies zajecia koncza sie wczesniej albo student na wlasna reke na wykladzie robi sobie 2h okienko ;)
m1m1m1

Postprzez Vego » 2008-06-12, 1:01

Tak z racji przypomnienia ten wątek zawiera pomysły ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomys%C5%82 ) więc nie każda sugestia może być dobra bądź nie zastąpiona czymś lepszym

Doczepiliście się zwłaszcza form powiadomień (sms,e-mail), nie wiem jak wam się zdarza ale mnie nie raz dotkła sytuacja w której musiałem czekać kilka godzin na poprawę kolokwium bo została przesunięta z godziny 8 na 12, z czego dojazd zabiera mi na uczelnię mniej więcej godzinkę więc muszę wstać wcześnie podczas gdy mógłbym się wyspać do powiedzmy 10. Nie raczę wspomnieć już o "perełkach" typu odwołanie zajęć. Niektórzy prowadzący dają swoje nr telefonów studentom i vice versa. W rezultacie sytuacje w której ludzie przeklinają na korytarzu nie mają miejsca, a nie znam osoby która lubi sobie spacerować tylko po to by w drzwi walnąć, nawet jeśli w akademiku mieszka (nie mówiąc o tych co dojeżdżają). Ale racja dobrze krytykować coś czego się nie pojmuje
Obrazek
Obrazek
Vego

Postprzez friks » 2008-06-12, 1:25

Oddychaj spokojnie... Wyluzuj trochę.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez rafalp » 2008-06-12, 15:09

Jak dal mnie na pewno trzeba zrobić coś z audytoriami E-1, E-2, E-3, gdzie jest szklany dach a przy tym brak jakiekolwiek wentylacji, przynajmniej w E-1 nic nie działa. Wiadomo najlepszym rozwiązaniem byłaby klimatyzacja, ale wiadomo ze to dość spory wydatek, ale może udałoby się zamontować coś zastępczego. Obecnie nie wyobrażam sobie jak można pisać tam egzamin w 30 stopniowym upale, mam nadzieje że w sesji będzie chłodno.
Wędrówką jedną życie jest człowieka;
Idzie tam,
Idzie tu,
rafalp

Postprzez Maniek_B » 2008-06-12, 15:47

To samo tyczy się pracowni od laboratoriów z LIMu naprzeciwko dziekanatu WEEiIA. Na szczęścia w tamtych salach nie pisze się egzaminów, ale już same zajęcia były ciężkie do zniesienia.
Maniek_B

Postprzez echelon_ » 2008-06-12, 17:39

rafalp napisał(a):(...) Obecnie nie wyobrażam sobie jak można pisać tam egzamin w 30 stopniowym upale (...)

No właśnie nie da się. A oczywiste jest, że student jeszcze nie może garnituru zdjąć ;)
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez friks » 2008-06-12, 18:05

echelon_ napisał(a):
rafalp napisał(a):(...) Obecnie nie wyobrażam sobie jak można pisać tam egzamin w 30 stopniowym upale (...)

No właśnie nie da się. A oczywiste jest, że student jeszcze nie może garnituru zdjąć ;)

Nie ma nakazu noszenia garnituru. Student musi wyglądać jedynie schludnie i nie powinien się rzucać w oczy. Zbyt duża temperatura w sali uniemożliwiająca pisanie egzaminu tak samo jak zbyt niska w zimę może powodować, iż egzamin zostanie przełożony na inny termin bądź do innej sali jeśli nie są spełnione warunki BHP. Zdrowie studentów jest ważniejsze niż garnitur także w takiej sytuacji nie trzeba przestrzegać tego rodzaju obyczaju.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez echelon_ » 2008-06-12, 18:09

Ech... brak emotki i od razu inaczej posty są inaczej czytane ;)
Chodziło mi o ten drugi argument ;)
echelon_

Postprzez lzk » 2008-06-12, 22:03

friks napisał(a):jeśli nie są spełnione warunki BHP. Zdrowie studentów jest ważniejsze

Az mi sie przypomniala sytuacja z zeszlego tygodnia jak pewien wykladowca BHP na zaliczeniu pozamykal na klucz wszystkie wyjscia ;)
Obrazek
lzk

Postprzez friks » 2008-06-12, 23:31

lzk napisał(a):
friks napisał(a):jeśli nie są spełnione warunki BHP. Zdrowie studentów jest ważniejsze

Az mi sie przypomniala sytuacja z zeszlego tygodnia jak pewien wykladowca BHP na zaliczeniu pozamykal na klucz wszystkie wyjscia ;)

W takiej sytuacji należy go poinformować, że jest bezmyślny. Krótka zwięzła informacja powinna wystarczyć.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez echelon_ » 2008-06-12, 23:33

To już niestety wiąże się z wydziałowym samobójstwem.
echelon_

Postprzez friks » 2008-06-12, 23:40

echelon_ napisał(a):To już niestety wiąże się z wydziałowym samobójstwem.

Studentom jak również pracownikom w Polsce brakuje odwagi aby się wyrażać o niekompetencji bądź bezmyślności jak również brakuje wiedzy o przepisach. Nie zwraca się uwagi osobom łamiącym prawo. Nie zdarzyła mi się taka sytuacja na PŁ ale osobiście wniósłbym skargę do dziekana wydziału z podpisami studentów uczestniczących w takim wykładzie, zaliczeniu. Zapewniam, że osoba taka poniosłaby konsekwencje.

Wszelkie patologie jak również bezmyślność, która mogłaby zaszkodzić drugiemu człowiekowi należy eliminować. Takie zachowania mogą narazić na niebezpieczeństwo studentów.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez Vego » 2008-06-13, 1:39

Na wydziale przydało by się też wygodniejsze siedzenia, zwłaszcza na korytarzu przy E1 i E2 bo te drewniane "skrzynie" bez oparć to istna katorga jak się siedzi dłużej. Z resztą w niektórych miejscach siedzimy tylko na betonowym parapecie co też za dobre nie jest (choć szczerze mówiąc wole te parapety od "skrzyń")
Obrazek
Obrazek
Vego

Postprzez Jagiel » 2008-06-13, 14:55

Niektóre ławki i krzesła w E1, E2 i E5 też przydałoby się wymienić bądź naprawić, bo nieciekawie jest siedzieć w kołyszących się rzędach i na zniszczonych siedzeniach.
"The only dependable thing about the future is uncertainty."
Jagiel

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-13, 15:56

Jagiel napisał(a):Niektóre ławki i krzesła w E1, E2 i E5 też przydałoby się wymienić bądź naprawić, bo nieciekawie jest siedzieć w kołyszących się rzędach i na zniszczonych siedzeniach.

Jeszcze E6:)
Jaromir Chartliński
emeryt

Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki