UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Forum Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki.

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez klocu » 2008-06-14, 12:59

@Vego: jeszcze przypadek czwarty: wpisze oceny tym którzy wypełnili poprawnie krateczkę nazwisko prowadzącego, odda i powie te są dobrze wypełnione reszcie nie wpisuje, bo skoro nie wiedzą do kogo chodzili na zajęcia to ich problem.
Najgorzej jest właśnie kiedy: masz język obcy (teraz już wiem że wpisuje prowadzący), wf (też prowadzący), Wstęp do elektroniki (w EKS'ie jest jedno nazwisko, ocenę wpisywał drugi wykładowca, a wpis pewnie da jeszcze trzeci).

Obowiązkowość wykładu jest kwestią umowną. Pierwszy rok fizyka: "Jak Wam się nie chce to Wasz wybór, jak macie przeszkadzać zniknijcie". Listy listy. Jedni namiętnie je kolekcjonują beż żadnych profitów, inni dają szansę tym którzy byli (spali, gadali, słuchali), a innym jest to obojętne.
Tu jestem tylko gościem, pojawiam się i znikam.
Avatar użytkownika
klocu
 
Posty: 138
Dołączył(a): 2007-09-21, 18:25
Lokalizacja: Brzeziny

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez Vego » 2008-06-14, 13:04

klocu napisał(a):@Vego: jeszcze przypadek czwarty: wpisze oceny tym którzy wypełnili poprawnie krateczkę nazwisko prowadzącego, odda i powie te są dobrze wypełnione reszcie nie wpisuje, bo skoro nie wiedzą do kogo chodzili na zajęcia to ich problem.
Najgorzej jest właśnie kiedy: masz język obcy (teraz już wiem że wpisuje prowadzący), wf (też prowadzący), Wstęp do elektroniki (w EKS'ie jest jedno nazwisko, ocenę wpisywał drugi wykładowca, a wpis pewnie da jeszcze trzeci).

Obowiązkowość wykładu jest kwestią umowną. Pierwszy rok fizyka: "Jak Wam się nie chce to Wasz wybór, jak macie przeszkadzać zniknijcie". Listy listy. Jedni namiętnie je kolekcjonują beż żadnych profitów, inni dają szansę tym którzy byli (spali, gadali, słuchali), a innym jest to obojętne.

weźmy pod uwagę że nie ma samych złych albo samych dobrych wykładowców, listy "bez profitowe" nic ci nie dają ale to nie znaczy że jak się na nich nie znajdziesz nie będziesz miał "profitów ujemnych"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Vego
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2007-09-24, 19:19
Lokalizacja: Pabianice

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-14, 13:08

Vego napisał(a):wykład nie jest obowiązkowy? pierwszy rok? listy obecności?
To pierwszy rok... a listy obecności to zazwyczaj bonus dla tych co chodzą (i uważają)...
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Avatar użytkownika
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA
 
Posty: 732
Dołączył(a): 2007-02-15, 10:25
Lokalizacja: LDZ

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez friks » 2008-06-14, 13:12

Vego napisał(a):Czasami też nie wiadomo kogo tak naprawdę trzeba wpisać (prowadzącego, osobę dowodzącą katedrą itp.) aż do ostatniej chwili i występują 3 przypadki
1: osoba kulturalna - wpisze odpowiednie nazwisko za studenta, bo wie że to człowiek i może pewnych rzeczy nie wiedzieć jeśli nie zostały podane do publicznej wiadomości
2: osoba inteligentna - zostawi puste i najwyżej zwróci uwagę o uzupełnienie o dane nazwisko
3: ***** - znak zapytania postawi albo inny znaczek


Ty powinieneś wpisać imię i nazwisko prowadzącego. Uważam że studenci zwyczajnie muszą przed wpisami wykazać odrobinę zainteresowania. Podam przykład:

1. Przedstawiciel grupy wysyła e-maila do prowadzącego z prośbą o podanie terminu i nazwiska osoby dającej wpis na 2 tygodnie przed wpisami. To najlepsza forma umawiania się ze względu, że jedna i druga strona traci najmniej czasu.

2. Przedstawiciel grupy pyta się na tydzień przed wpisami prowadzącego o termin i nazwisko osoby dającej wpis.

To powinno rozwiązać wasze problemy. Czasem trzeba wykazać samemu inicjatywę. Można przecież dzięki temu załatwić wpisy w terminie np pasującym studentom i prowadzącemu wykluczając sytuacje kiedy prowadzący poda termin a większości on nie pasuje.
To jest również pewien tryb, który warto traktować już jako jeden ze standardów zachowań na uczelni.
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
Avatar użytkownika
friks
 
Posty: 465
Dołączył(a): 2007-10-19, 13:02
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez barklu » 2008-06-14, 13:47

Język obcy:

-ocenę wpisuje prowadzący
-w karcie jest inne nazwisko, które trzeba skreślić
-w EKSie właśnie pojawiło się jeszcze inne nazwisko

Kolejny problem to zaliczenia niektórych przedmiotów (metrologia). Jeden termin, połowa osob nie zdaje, a najbliższa poprawa dopiero w sesji poprawkowej.

Kolejny problem: nierównomierność wymagań prowadzących ćwiczenia w różnych grupach.

Co do laptopów... są tacy, co na laptopach robią notatki.
Obrazek
Avatar użytkownika
barklu
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2007-09-13, 8:52
Lokalizacja: Mjasto Uć

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez friks » 2008-06-14, 14:40

barklu napisał(a):Kolejny problem to zaliczenia niektórych przedmiotów (metrologia). Jeden termin, połowa osob nie zdaje, a najbliższa poprawa dopiero w sesji poprawkowej.


Niezgodnie z regulaminem studiów. Polecam lekturę regulaminu i prośbę do SS o załatwienie tego problemu.

barklu napisał(a):Co do laptopów... są tacy, co na laptopach robią notatki.


No i jeśli mają używać to właśnie do robienia notatek bądź przeglądania wykładów. Napisałem, że jeśli studenci pokażą, że wykorzystują narzędzie do nauki to ok.

barklu napisał(a):Kolejny problem: nierównomierność wymagań prowadzących ćwiczenia w różnych grupach.


Zgadzam się absolutnie. Problem przez wiele lat nierozwiązany w Polskim szkolnictwie wyższym. Prowadzący przedmiot powinien uzgadniać z kierownikiem przedmiotu szczegółowo zakres materiału na zaliczenie tak aby różne grupy dziekańskie nie miały zbyt różnorodnych zestawów pod względem merytorycznym.

Szczególnie zaliczenia i egzaminy wymagają różnego poziomu wiedzy. Na egzaminach jest zbyt dużo grup. Powinny być co najwyżej 2 i o podobnej trudności. Zadania i teoria powinny być w tych grupach zbliżone pod względem trudności . Kryteria oceniania przedmiotu powinny być obowiązkowo pisemnie składane przez prowadzących na początku semestru. "Pisemnie" podkreślam uwzględniając szczegółowo zakres wiedzy wymaganej w stosunku do studentów, ilość zaliczeń. Ten wniosek można również dodać do ogólnych potrzeb studentów na wydziale.
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
Avatar użytkownika
friks
 
Posty: 465
Dołączył(a): 2007-10-19, 13:02
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez klocu » 2008-06-14, 15:16

Kwestia sprawdzania kolokwiów powinna zostać także prawnie zapisana, bowiem jest kilku wykładowców, którzy na podstawie pierwszego zadania są w stanie oblać studenta bo pisze głupoty (uznajmy że student forsuje inne podejście do problemu niż wykładowca - lecz równie słuszne). Albo notorycznie podkreśla że my się nie uczymy i on się postara żeby na kierunku nie zostało więcej niż 60 osób. Taka forma zbrojnej walki ze studentami.

I jeszcze jedna kwestia czy wykładowca ma prawo (bo, że może to już wiem że tak) do stwierdzenia iż student niesamodzielnie pisał pracę i nie zostanie mu ona zaliczona, w przypadku gdy nikt nikogo nie złapał na gorącym uczynku, a sytuacja taka została odczytania poprzez porównanie dwóch na pierwszy rzut oka podobnych prac, dwóch rożnych osób.

A prowadzący zaliczenie z metrologii stwierdził iż nie ma on uprawnień bo przeprowadzania poprawy w trakcie sesji (argumentacja uzyskana w odpowiedzi na podobne pytanie).
Tu jestem tylko gościem, pojawiam się i znikam.
Avatar użytkownika
klocu
 
Posty: 138
Dołączył(a): 2007-09-21, 18:25
Lokalizacja: Brzeziny

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez friks » 2008-06-14, 15:23

klocu napisał(a):A prowadzący zaliczenie z metrologii stwierdził iż nie ma on uprawnień bo przeprowadzania poprawy w trakcie sesji (argumentacja uzyskana w odpowiedzi na podobne pytanie).


Prowadzący się myli. Regulamin dopuszcza w ostateczności zaliczenie przedmiotu w sesji.

Prośba
Ja osobiście mam jeszcze jedną gorącą prośbę do władz wydziału. Chciałbym aby, co kwartał było organizowane spotkanie ze studentami, cykl wykładów poświęcony pracy naukowej pracowników wydziału jak również poświęcony sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego jak również kraju. Chciałbym aby dziekan jak również rektor uczestniczyli w takich spotkaniach jak również szefowie katedr i instytutów, profesorowie pracujący na wydziale. Wydaję mi się, że środowisko naukowe musi w większym stopniu zbliżyć się do studentów, pokazywać pewne rozwiązania, doradzać, wskazywać kierunki rozwoju. Szereg wykładów byłby idealnym sposobem na dotarcie do studentów. Moglibyśmy np zaprosić wykładowców innych uczelni, profesorów filozofii, ekonomii, uznanych polityków. Myślę, że takie spotkania mogłyby być sposobem na przekazanie pewnych wartości jak również tworzyłyby pewną więź z uczelnią. Te spotkania nie byłyby związane z żadnymi imprezami czy zabawami dla studentów. Chodzi o merytoryczną wymianę poglądów również międzypokoleniową bez zbędnej osłonki święta czy czegoś w tym rodzaju. Chodzi o budowanie tożsamości na uczelni. O to aby uczelnia była szanowana a studenci i wykładowcy dumni z tego, że na niej studiują, pracują.
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
Avatar użytkownika
friks
 
Posty: 465
Dołączył(a): 2007-10-19, 13:02
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez Szysiek » 2008-06-15, 12:42

klocu napisał(a):
A prowadzący zaliczenie z metrologii stwierdził iż nie ma on uprawnień bo przeprowadzania poprawy w trakcie sesji (argumentacja uzyskana w odpowiedzi na podobne pytanie).


z tego co mi wiadomo to były już 3 terminy na zaliczenie metrologii...wydaje mi się że kolejny termin to tylko dobra wola prowadzącego, ale mogę się mylić...

podpisuje się pod tym żeby uregulować jakoś wpisywanie ocen do EKS-u i karty egzaminacyjnej, bo trzeba kreślić a to ładnie nie wygląda;) lepiej już nic nie wpisywać na karcie...
Krzysztof Kardas
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki,
Informatyki i Automatyki PŁ
Szysiek
WRS EEIiA
 
Posty: 261
Dołączył(a): 2007-06-13, 10:49
Lokalizacja: Iłża ( III DS )

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez sylwkaaa » 2008-06-15, 15:34

Szysiek napisał(a):
klocu napisał(a):
A prowadzący zaliczenie z metrologii stwierdził iż nie ma on uprawnień bo przeprowadzania poprawy w trakcie sesji (argumentacja uzyskana w odpowiedzi na podobne pytanie).


z tego co mi wiadomo to były już 3 terminy na zaliczenie metrologii...

dwa Krzysiu, dwa :P
a co do nazwisk z EKS, też się pod tym podpisuję..
sylwkaaa
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2007-09-10, 13:51

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez Fiercio » 2008-06-15, 16:04

sylwkaaa napisał(a):dwa Krzysiu, dwa :P\


Szysiek ma rację - były trzy
  • 2008.04.08 - główny
  • 2008.05.19 - poprawa I
  • 2008.06.13 - poprawa II


Ja bym był za punktem zalecającym prowadzącym sprawdzac codziennie pocztę oraz zaleceniem wysyłania potwierdzeń przeczytania/dostarczenia wiadomości, które mają w nagłówkach prośbę o wysłanie takowego.

Kolejne - synchronizacja haseł między systemami w WPK.

Podania w Hermesie - w lewym górnym rogu są kropki, pod nimi podpis Imię i nazwisko, a hermes jak wypełnia? Oczywiście, "zgodnie" z zaproponowaną przez siebie konwencją, wpisując najpierw nazwisko a potem imię.

Uszczelnienie bazy odpłatności - teraz możemy dowiedziec się o dane każdego, podając nr indeksu i wybierając opłatę za studia.

Na stronie wydziału ujednolicony spis wszystkich pracowników [tytuł, imię, nazwisko, email/www, katedra/instytut]

Do tego obecnośc zapasowych bateryjek do mikroportu w salach wykładowych.
Fiercio
 
Posty: 193
Dołączył(a): 2008-02-27, 17:00

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez barklu » 2008-06-15, 16:10

I znowu EKS:

Obwody elektryczne - przez caly semestr było, że waga ćwiczeń i wykładu jest pól na pół, teraz proszę: wyklas 0,6 ćwiczenia 0,4. Choć liczba godzin ta sama. Uważam, że nie się nie powinno zmieniać reguł tuż przed egzaminem.
Obrazek
Avatar użytkownika
barklu
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2007-09-13, 8:52
Lokalizacja: Mjasto Uć

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez friks » 2008-06-15, 16:11

Fiercio napisał(a):[...]
Uszczelnienie bazy odpłatności - teraz możemy dowiedziec się o dane każdego, podając nr indeksu i wybierając opłatę za studia.

Zgłaszałem do dziekanatu rok temu i do administratora EKS. Dostałem odpowiedź "prace trwają" . I trwają.... I trwają... I trwają:)
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
Avatar użytkownika
friks
 
Posty: 465
Dołączył(a): 2007-10-19, 13:02
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez junior » 2008-06-15, 17:52

Odpłatności nie są w gestii administratora eks są częścią sidu którym zajmuje się centrum komputerowe PŁ
Tomasz Węgrewicz
Avatar użytkownika
junior
WRS EEIiA
 
Posty: 2100
Dołączył(a): 2005-07-12, 9:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez friks » 2008-06-15, 18:22

junior napisał(a):Odpłatności nie są w gestii administratora eks są częścią sidu którym zajmuje się centrum komputerowe PŁ


No tak ale prace trwały nad wchłonięciem odpłatności pod EKS. Bo takie były sugestie wtedy.
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
Avatar użytkownika
friks
 
Posty: 465
Dołączył(a): 2007-10-19, 13:02
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez Tomasz Pisarek » 2008-06-17, 13:20

friks nie wszystkie wydziały mają EKS więc jeśli już to powinno być to wrzucone do WebDziekanat.

Wydziałowa Rada Studentów EEIA
t.pisarek <@> samorzad.p.lodz.pl
gg: 1086599
Avatar użytkownika
Tomasz Pisarek
Rada Studentów
 
Posty: 327
Dołączył(a): 2006-03-27, 15:14
Lokalizacja: Lublin/Łódź

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez friks » 2008-06-17, 15:47

Pisar napisał(a):friks nie wszystkie wydziały mają EKS więc jeśli już to powinno być to wrzucone do WebDziekanat.


A czy wszystkie wydziały mają odpłatności.pl?
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
Avatar użytkownika
friks
 
Posty: 465
Dołączył(a): 2007-10-19, 13:02
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez Fiercio » 2008-06-17, 20:01

friks napisał(a):
Pisar napisał(a):friks nie wszystkie wydziały mają EKS więc jeśli już to powinno być to wrzucone do WebDziekanat.


A czy wszystkie wydziały mają odpłatności.pl?


Tak... z resztą, nie tylko wydziały. Przy pomocy odplatnosci.p.lodz.pl możesz też płacic za akademik.
Fiercio
 
Posty: 193
Dołączył(a): 2008-02-27, 17:00

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez klocu » 2008-06-18, 19:01

Jeszcze moje słowo praktycznie dotyczące całego kampusu a dokładnie panów z ochrony.
Wychodząc dziś z szatni i idąc spokojnie obok LODMAN'a (aby dojść do Wólczańskiej) przechodził obok mnie pan ochroniarz i wyjechał do mnie z tekstem że mam prze parkować samochód który rzekomo zostawiłem na parkingu za wydziałem. Jak chuchnął to aż odrzuciło mnie na parę metrów - wódka jak nic. Jak odpowiedziałem mu że ja nie samochodem, ja na nogach to patrzył na mnie jak na zjawisko. Ja idę przed siebie, a ten się patrzy jakby chodzącego studenta nie widział.
Miałem mu zrobić zdjęcie, ale się powstrzymałem bo jeszcze jakby zaczął biec to by się wywalił i krzywdę by sobie zrobił.
Banda starszych dziadków, którzy nierzadko rozgrzewają się w czasie pracy ma pilnować porządku w kampusie? Wolne żarty?
Tu jestem tylko gościem, pojawiam się i znikam.
Avatar użytkownika
klocu
 
Posty: 138
Dołączył(a): 2007-09-21, 18:25
Lokalizacja: Brzeziny

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-18, 19:48

klocu napisał(a):Banda starszych dziadków, którzy nierzadko rozgrzewają się w czasie pracy ma pilnować porządku w kampusie? Wolne żarty?
Sprawa poruszana już wyżej... z tego co słyszałem, to niedługo się kończy umowa z nimi i dopiero wtedy będzie można coś zrobić:)
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Avatar użytkownika
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA
 
Posty: 732
Dołączył(a): 2007-02-15, 10:25
Lokalizacja: LDZ

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez piicia » 2008-06-18, 19:52

Przeczytałem wszystko i tak powiem co myślę na pewne tematy.
1. Światła przy wydziale, myslę że szybciej kto kolwiek zareaguje na prośbę wydziału niż studenta.
2. Klimatyzacja w E-1 E-2, myślę że każdy się zgodzi ze pisanie egzaminu w pełnym garniturze w temperaturze otoczenia 28 stopni gdy słońce wpada przez okna i dodatkow podgrzewa ma duży wpływ na jakoś napisanego egzaminu czy kolokwium, ta klimatyzacja w tym semestrze nie była wogóle odpalana.
3. temperatura w "szklarni" przed E-1 E-2 to porażka, termomodernizacja powinna objąć i tą kwestię. przecież ten skwar w połączeniu zbrakiem jakiej kolwiek wentylacji i przewiewu to są warunki do wzrastania pomidorów a nie odczekiwania na egzamin czy zajecia.
4. telewizorki no przydalo by się wprowadzić jakieś zmiany na coś szybszego bardziej kolorowego, zawierajacego więcej informacji bierzących, dotyczących nie tylko wydziału (jak np zmiany wystaw w galerii pod napieciem, godziny dziekańskie, zmiany przyjęć godzin dziekanatu) ale i uczelni (wystawy w budynku stołówki, godziny rektorskie, imprezy uczelniane) .
5. tablica diodowa przy wejsciu powinna działać wciąż coś pokzaywać, a jedyny dzień w jakim pracuje to środa.
6. Więcej gniazdek do laptopów
7. modernizacja aud. E-5 przeceiż to porażka tam niedługo nie bedzie na czym siedzieć już cześci siedzonek nie ma, ławki bujają się jak głupie jest duszno i nie ma żadnego przewiewu, jak tam pisać wgzaminy to samo tyczy się E-6
8. bakuje sal do cwiczeń na wydziale, otworzono nowe laobloatoria KISu i studenc na analizę muszą biegać do akwarium.
9. to okno w końcu holu przy E-1 to jakaś pomyłka.
10. przydała by sie przy dziekanacie jakaś informacja co do tego które stanowisko w dzieknacie jest wolne, abo 4 kolejki powinny być, bo człowiek stoi jak głupi nieraz a okazuje się ze tam sama informatyka stoi.
11. co do Pani Kozłowskiej to ona sama zainwestowała z w tego pilocika do slajdów a uważam ze to powinno być w kwestii uczelni zaopatrzenie w takie rzeczy wykładowców.
12. tablica w LODEXSIE w 416 mozna by napisać jakąś instrukcję obsługi
13. Ankieta dydaktyczna powinna zniknąć lub powinna zmienic formę na taką którą ułoży ktos przygotowany do tego.
14. Więcej cukru do kawy:)
Pozdrawiam i powodzenia w sesji
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
piicia
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2005-07-28, 8:46
Lokalizacja: TYGRYS V // Lubraniec

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez klocu » 2008-06-18, 20:48

Poruszając problem cukru - aby automaty były pełne. Żeby nigdy więcej nie sprzedano nam wrzątku w cenie gorącej czekolady. :lol:
Tu jestem tylko gościem, pojawiam się i znikam.
Avatar użytkownika
klocu
 
Posty: 138
Dołączył(a): 2007-09-21, 18:25
Lokalizacja: Brzeziny

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez Fiercio » 2008-06-21, 0:42

Dodam jeszcze to

Kod: Zaznacz cały
(1) Nazwa serwera „hermes.wpk.p.lodz.pl” nie jest zgodna z nazwą certyfikatu „WEE”. Twoje działania mogą być monitorowane.
(2) Certyfikat dla „WEE” został podpisany przez nieznany ośrodek certyfikacji „WEE”. Weryfikacja ważności tego certyfikatu nie jest możliwa.
(3) Ważność certyfikatu dla „WEE” wygasła 2008-01-04 19:43:02 GMT. Webmaster powinien go uaktualnić.


O ile nie musimy wymagać certyfikatu wydanego przez ośrodki pokroju Verisign/Thawte/itp., o tyle możemy chyba poprosić o certyfikat, który jest _aktualny_ i wystawiony dla poprawnej domeny... Bo w obecnej chwili nawet dodanie tego certyfikatu do zaufanych generuje alerty bezpieczeństwa.
Fiercio
 
Posty: 193
Dołączył(a): 2008-02-27, 17:00

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez lukaszlysy » 2008-06-21, 13:17

strona internetowa naszego wydzialu powinna troche zostac odswiezona, moze troche dynamiki wprowadzic, w koncu mamy studentow informatyki no to moga blysnac :) no i cudem by bylo dowiadywac sie z naszej strony o np godzinach dziekanskich z odpowiednim wyprzedzeniem.

dwa lata temu byly masowo robione zdjecia studentow, chyba celem dodania ich do bazy eks ( slyszalem tez o mozliwosci likwidacji indeksu i zbierania ocen na karte chipowa ale to chyba byla tylko plotka :), czlowiek byl mniejszy to wierzyl w takie bajki). swojego tam nie widzialem, a pewnie nie tlyko ja sie zmienilem przez dwa lata, wiec po co to bylo...

jako ze wydzial elektryczny to mozna by chyba w koncu wprowadzic legitymacje platikowe, a chyba istnieje mozliwosc traktowania ich jako karty pre-paid. mozliwe by bylo placenie za kserowanie, drukowanie lub w bufecie.

wogole na wydziale przydalaby sie drukarka dostepna dla studentow (byla chyba w wpk, ale pamietam duze obostrzenia w tym co tam sie drukuje i w jakiej ilosci). komputer z usb dobry program antywirusowy i jakas drukarka laserowa (byle pojemna w kartki) to chyba nie jest niemozliwe do zrealizowania. moglo by stanac nawet gdzies przy drzwiach wejsciowych kolo portierni - mialby kto przypilnowac. uniezaleznione od wpk i pozarow, i nie trzeba by biegac na stefanowskiego lub pod sjo. platnosc uprzednio wprowadzona legitymacja plastikowa :)

odnosnie stanowisk w dziekanacie dla kazdego kierunku, mozna by przed wejsciem dodac ekranik z wyswietlaniem ktore jest wolne
Avatar użytkownika
lukaszlysy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2007-08-27, 19:00
Lokalizacja: Rsko/Tygrys

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez klocu » 2008-06-21, 14:18

Ekranik w formie choćby zwykłego LCD schowanego za pleksi z banalną aplikacją w stylu: nazwa stanowiska i duże pole zielone bądź czerwone, sterowane jakimś mikrokontrolerem dwu przyciskowym.

Kwestia stanowiska drukującego - jak najbardziej za. monitor dotykowy bez żadnych myszek bądź klawiatur, aby pracowało to szybko. No ew klawiatura dla potrzeb pobrania dokumentu z sieci.
Zabezpieczenie antywirusowe? Wyłączenie wszelkich możliwości auto odtwarzania nośników i zapisu na karty pamięci wszelkiej maści.

Co do ksero - maszyna wolno stojąca na wydziale w miejscu szczególnie uczęszczanym tak. Można by nawet rozwiązać to poprzez automat wrzutowy na motety, byle cenny były przystosowane dla studentów i wymusiły na tym kiosku obniżkę cen, oraz podniesienie jakości kserografu.

Odświeżenie strony internetowej. Też popieram, obecna jest trochę mdła, a aktualność informacji czasem powala. W tej kwestii chętnie służę pomocą.

A i jeszcze jedna myśl. Jak tak chodzę po wydziale to każdy rozlepia ogłoszenia tam gdzie jemu się podoba. Na filarach, drzwiach sal wykładowych, tu i tam. Można by zamocować tablice magnetyczne, bądź korkowe w kilku miejscach np: przy wejściu na wydział (głównym), choćby na jednym filarze albo nad grzejnikiem przy galerii, i przy przejściu z sal wykładowych do wąskiego korytarza (nad koszami). Byłoby to dbanie o estetykę i organizację informacji na wydziale.
Tu jestem tylko gościem, pojawiam się i znikam.
Avatar użytkownika
klocu
 
Posty: 138
Dołączył(a): 2007-09-21, 18:25
Lokalizacja: Brzeziny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron