UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Język obcy-lektorat

Forum Wydziału Chemicznego.

Język obcy-lektorat

Postprzez pindol » 2010-02-16, 1:46

Mam pytanie o język obcy, nie jest on moją najsilniejsza strona szczerze mówiąc mam duże braki, jak wygląda lektorat z języka angielskiego?? Czy grupy są niewielkie, czy jest to wykład na wielkiej sali?? Moglibyście podzielić się swoim doświadczeniem, może powinienem wziąć jakieś korki?? Z góry dziękuje.
pindol

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Język obcy-lektorat

Postprzez cysia » 2010-02-16, 2:22

Grupy ~17 osobowe zazwyczaj - poziomy są różne, więc powinna się znaleźć grupa odpowiednia do Twojego poziomu znajomości języka. A jak trafisz do grupy o wyższym poziomie, zawsze możesz się przenieść do innej :) Nie masz się czym stresować.
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez Marcin Sachrajda » 2010-02-16, 8:09

szkoda, że SJO nie uczy języka angielskiego takiego, jaki przydał by się w realnym życiu, np. w kontaktach z erazmusami itd.
Uczy za to jak jest po angielsku takie zwroty jak: pas startowy we mgle lub pojedynczych wyrazów - ochmistrz. Mega słowa, których się używa codziennie...
Zapewne upłynie jeszcze sporo czasu, aż zmieni się to archaiczne podejście do studenta przez SJO, także pozostaje uczyć się takich bzdur :]
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez cysia » 2010-02-16, 12:49

Marcin Sachrajda napisał(a):Uczy za to jak jest po angielsku takie zwroty jak: pas startowy we mgle lub pojedynczych wyrazów - ochmistrz. Mega słowa, których się używa codziennie...

No jak używasz takich słów codziennie, to czemu masz pretensje, że ich uczą w naszym wspaniałym studium? Powinineś być wdzięczny ;) A swoją drogą - jak jest ochmistrz po angielsku? Ja nie miałam takich zwrotów na angielskim... żadnych zwrotów zresztą nie miałam, bo przez 2 semestry nie robiliśmy nic na zajęciach... totalna strata czasu.
We collect our phobias
Our sicknesses
cysia

Postprzez Magdalena Radke » 2010-02-16, 15:59

cysia napisał(a):No jak używasz takich słów codziennie, to czemu masz pretensje, że ich uczą w naszym wspaniałym studium? Powinineś być wdzięczny ;)

To była ironia gdybyś nie dostrzegła tego w wypowiedzi kolegi z EEIA

cysia napisał(a):A swoją drogą - jak jest ochmistrz po angielsku? Ja nie miałam takich zwrotów na angielskim... żadnych zwrotów zresztą nie miałam, bo przez 2 semestry nie robiliśmy nic na zajęciach... totalna strata czasu.

chamberlain według jakiegos słownika.

pindol napisał(a):Mam pytanie o język obcy, nie jest on moją najsilniejsza strona szczerze mówiąc mam duże braki, jak wygląda lektorat z języka angielskiego?? Czy grupy są niewielkie, czy jest to wykład na wielkiej sali?? Moglibyście podzielić się swoim doświadczeniem, może powinienem wziąć jakieś korki?? Z góry dziękuje.

na angielskim masz różne grupy, uzależnione są one od poziomu. Nie wiem jak jest teraz, ale chyba kurs inżynierski "potyczki" z językiem kończy egzaminem na ściśle określonym poziomie.
Niemniej jednak zgadzam się z przedmówcami, że w SJO nie nauczysz się ni mniej ni więcej niż tych samych rzeczy których uczyłeś się w szkole średniej.

Systematyka angielska jest już czymś zupełnie innym i wtedy dopiero nauczysz się czegoś co Ci się przyda w pisaniu ewentualnej pracy magisterskiej
"Dopóki nie użyłem Internetu nie wiedziałem ze na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następnym. Ponadto autor ma prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Magdalena Radke

Postprzez girlie » 2010-02-16, 18:20

pindol, sprawdź czy nie łapiesz się na reformę (odsuwaną co roku na kolejny rok) - czy nie będziesz musiał zdawać egzaminu z języka (dowolnego z oferty SJO) na poziomie B2.
girlie

Postprzez cysia » 2010-02-16, 19:13

Magdalena Radke napisał(a):
cysia napisał(a):No jak używasz takich słów codziennie, to czemu masz pretensje, że ich uczą w naszym wspaniałym studium? Powinineś być wdzięczny ;)

A to był sarkazm, gdybyś tego nie dostrzegła...
We collect our phobias
Our sicknesses
cysia

Postprzez Tesla » 2010-02-16, 19:45

cysia napisał(a):
Magdalena Radke napisał(a):

A to był sarkazm, gdybyś tego nie dostrzegła...

Urządzimy taplanie się w kiślu - to jest sugestia jak by ktoś nie wiedział :lol:
Tesla

Postprzez cysia » 2010-02-17, 12:45

Tesla napisał(a):Urządzimy taplanie się w kiślu - to jest sugestia jak by ktoś nie wiedział :lol:

Punkt dla Ciebie :)
We collect our phobias
Our sicknesses
cysia

Postprzez Magdalena Radke » 2010-02-19, 16:33

Tesla napisał(a):Urządzimy taplanie się w kiślu - to jest sugestia jak by ktoś nie wiedział :lol:

Ok. wygrales.
"Dopóki nie użyłem Internetu nie wiedziałem ze na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następnym. Ponadto autor ma prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Magdalena Radke

Postprzez AnnaS » 2011-02-12, 14:55

Rozumiem, że na 2sem język angielski jest dla wszystkich obowiązkowy, tak? Nie ma wyboru innego j. wiodącego? Czy drugi wybieram dopiero w 3sem?
AnnaS

Postprzez Cheloni » 2011-02-12, 15:19

mozna wybrac jezyk, ktorego ucza w SJO (niekonieczne ang) i trzeba zdac go na poziomie B2. Egzamin mozna zdawac po kazdym semestrze nauki lub go kontynuowac dalej. Jesli egzamin zda sie wczesniej, to potem albo wybiera sie inny jezyk albo trzeba isc na poziom wyzej.
Czy wiesz, co masz, czego chcesz, po co przyszedłeś tu...?
Cheloni

Postprzez P. Kijewski » 2011-02-21, 18:48

Ogólnie tak jak mówił Marcin, SJO nie przygotowuje do sprawnego posługiwania się językiem angielskim. Uczenie się jak opisać wykresy na 10 sposobów, które i tak mogą być nieprawidłowe jeśli nie wstrzelisz się w klucz na teście. Możesz wybrać język jaki chcesz na pierwszy "ogień" zaczynając od B1 albo B2 i jak go zdasz przed końcem 5 semestru na poziomie B2 to potem możesz chodzić na inny lektorat z języka od poziomu A1.
Obrazek
p.kijewski@samorzad.p.lodz.pl

Przewodniczący komisji ds. Promocji
Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej
tel: 510 156 267

4153103Obrazek
bleis510156267Obrazek
P. Kijewski
bleis

Postprzez twix » 2011-02-25, 0:37

A dostępne są jakieś przykładowe testy, które mają określić poziom dla studentów I roku? Jeśli nie- to może rozjaśnicie umysł na czym on polega...
twix

Postprzez ol_i » 2011-02-25, 23:48

Dostajesz test na którym masz kilkadziesiąt pytań i do wyboru odpowiedzi a,b,c....Zaznaczasz, potem to sprawdzają i niby przydzielają Cię do grup, bynajmniej tak miało być. U nas jednak napisaliśmy test, dostaliśmy wyniki, a potem zapisywaliśmy się na listy poziom B1 albo B2 i podzielili nas alfabetycznie. W tym roku jak będzie nie wiem.
Cooltularny chochlik
ol_i

Postprzez onnn » 2011-02-28, 23:58

a skad wiedziec na jaki poziom sie wybrac? ten B2 jest bardzo tudny? a moze B1 to same podstawy...? chciałem zapisac sie na niemiecki, ale nie wiem na jaki ten poziom...
onnn

Postprzez P. Kijewski » 2011-03-01, 0:44

To zależy ile pkt dostaniesz, oraz do jakiego lektora trafisz, i ile masz zapału do nauki języka :). B1 dla niektórych to jest kosmos, a dla innych B2 to jest jakaś czysta kpina i całkowita strata czasu
Obrazek
p.kijewski@samorzad.p.lodz.pl

Przewodniczący komisji ds. Promocji
Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej
tel: 510 156 267

4153103Obrazek
bleis510156267Obrazek
P. Kijewski
bleis

Postprzez onnn » 2011-03-01, 16:21

test odbywa sie na pierwszych zajeciach, czy one są tylko organizacyjne? a test jest na drugich?
onnn

Postprzez Łasuch » 2011-03-01, 23:45

W tym roku test był na pierwszych zajęciach, następnie jeden student sprawdzał drugiemu odpowiedzi i mieliśmy od razu wyniki. Przydział do grup będzie ponoć wywieszony na jakiejś tablicy w SJO przed drugimi zajęciami.
Nigdy nie pozwoliłem mojej szkole stanąć na drodze mojej edukacji.

— Mark Twain
Łasuch

Postprzez AnnaS » 2012-09-22, 1:02

Odkopuję temat. Otóż, jeśli ktoś z Was mógłby rozwiać moje wątpliwości to byłabym bardzo wdzięczna.

Czy na naszym specyficznym wydziale jest obowiązek zdawania egzaminu B2 w języku angielskim? Chodzi o możliwość podejścia do pracy dyplomowej. Pytam, bo wprowadzają mnie w maliny i każdy już mówi co innego. Zdałam egzamin B2 na 2 semestrze z innego języka, po czym stwierdzili, że jako W Chem musimy uczyć się angielskiego, ale już bez konieczności zdawania egzaminu. Jak to wyglądać może jednak w praktyce?
AnnaS

Postprzez Revan » 2012-09-22, 13:24

możesz zdać dowolny język jaki prowadzi sjo i potem chodzić na dowolny tak samo

jednak bycie chemikiem bez znajomości angielskiego to pomyłka, bo większość publikacji i materiałów jest tylko po angielsku
mgr inż.
Revan

Postprzez Ad@m » 2012-09-22, 20:24

Masz zdany egzamin, więc to masz załatwione. Język angielski znać musisz. 99% literatury jest w języku angielskim. Nie wyobrażam sobie pisania pracy, bez znajomości angola.
Ad@m

Postprzez AnnaS » 2012-09-22, 22:46

Dziękuję pięknie za odpowiedź. Nie wiem, może się to zmienia wszystko, a może ludzie w SJO są po prostu niedoinformowani. Dzisiaj dostałam wiadomość od koordynatora, że z powodu specyfiki naszego wydziału trzeba to skonsultować z dziekanem.
Zgadzam się, że chemik bez znajomości angielskiego nie ma prawa bytu, ale szczerze, czy umiejętności nabyte w średniej, teraz w studium etc... wystarczą mi do tłumaczenia tekstów i wszelkich publikacji? Osobiście nie sądzę by tak było... ale co ja tam wiem '-). Rozumienie terminologii chemicznej i ogólnych komunikatywnych podstaw, a zdawanie egzaminu ustnego (gdzie pewnie jest to samo, co na ustnym z innych języków: czyli UE, historia Łodzi - największe smaczki) to dla mnie za wiele.
AnnaS

Powrót do Chemiczny