sztuka studiowania/podstawy socjologii i psychologii

Forum Wydziału Chemicznego.

sztuka studiowania/podstawy socjologii i psychologii

Postprzez Raj » 2011-09-30, 22:42

Witam.
Mam pytanie odnośnie przedmiotów sztuka studiowania i podstaw socjologii i psychologii.Czy oba te przedmioty są obowiązkowe? Czy wybieramy sobie jeden z nich, bo słyszałam takie pogłoski i nie wiem ile w nich prawdy. z góry dzięki za odpowiedź
Raj

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: sztuka studiowania/podstawy socjologii i psychologii

Postprzez moniamisiek » 2011-09-30, 22:43

Witaj, ja również słyszałam od starszych roczników, że wybiera się jeden z tych dwóch przedmiotów.
moniamisiek

Postprzez Revan » 2011-09-30, 23:30

Jeden z dwóch i jego zdajesz, mimo że ten wybór nie jest jakoś ważący dla kariery studenckiej, to warto poczytać o przedmiotach i zaliczeniu.
mgr inż.
Revan

Postprzez Raj » 2011-10-01, 9:54

Ok wielkie dzięki, a wiecie kiedy są zapisy?
Raj

Postprzez Ad@m » 2011-10-01, 15:07

W pierwszym tygodniu, w dziekanacie będą wystawione książki. Zajrzyjcie do dziekanatu i zobaczcie czy leżą.
Co do przedmiotów obieranych.
Oba są łatwe, lecz ja polecam od siebie sztukę studiowania. Po pierwszym wykładzie z chemii zrozumiecie. :D
Ad@m

Postprzez Revan » 2011-10-01, 23:57

Nie chciałem nic sugerować, ale na sztukę studiowania można iść w ciemno, prof. Główka jest jednym z najprzyjemniejszych wykładowców, potem będziecie tęsknić po prostu za takim egzaminem jak na chemii ogólnej :D
mgr inż.
Revan

Postprzez Sadie » 2011-10-02, 10:29

Profesor Główka jest super! Nie dość, że jak wspomniał Revan jest bardzo przyjemny, to jeszcze ma bardzo szeroką wiedzę ogólną (przez co sztuka studiowania nie jest nudna) i jest jednym z najprzystojniejszych wykładowców (przepraszam, bywam estetką...). :D Na zaliczenie można mieć własne materiały, ale i tak pytania są zwykle na myślenie, np. w tym roku było takie, które dotyczyło masy mózgu i z pośród kilku odpowiedzi trzeba było wybrać właściwą. Sporo osób wybrało odpowiedź z dużą wartością liczbową, a potem się okazało, że jednak się przeliczyli. :twisted:
Sadie

Postprzez Cariee » 2011-10-05, 16:15

a czy zajęcia ze sztuki studiowania/ podstawy socjologii i psychologii odbędą się już w tym tygodniu?
pytam, bo np. laboratoria z tech.inf. będą dopiero od przyszłego tygodnia, w związku z zapisaniem się, więc tutaj jest tak samo, czy zajęcia normalnie się odbywają?:)
Cariee

Postprzez Ad@m » 2011-10-05, 20:18

Zawsze odbywały się w pierwszym tygodniu. Powiedzą o zaliczaniach, niezbędnej do zaliczenia przedmiotu literaturze :lol: :lol: , i takie tam.
Laboratoria z technologii to co innego. Żeby wszystkie grupy były równo, zaczynają się od 2 tygodnia.

ps. Nie kupujcie notatek ze sztuki w punkcie ksero. Po pierwsze, lepiej chodzić na wykład i robić samemu, a po drugie, są nic nie warte. To są notatki z mechanicznego. Piszę, żeby Was nie naciągnęli.
Ad@m

Postprzez wanaos » 2014-11-17, 10:37

Ad@m napisał(a):Nie kupujcie notatek ze sztuki w punkcie ksero. Po pierwsze, lepiej chodzić na wykład i robić samemu, a po drugie, są nic nie warte. To są notatki z mechanicznego. Piszę, żeby Was nie naciągnęli.

No dokładnie. Dobrze, że ostrzegasz. Ja również wolę chodzić na wykłady i robić notatki samemu. Jest to lepsze rozwiązanie bo niekiedy można dostać złe notatki. Miałem raz tak bo nie poszedłem i niestety ale nie było za ciekawie ;)
wanaos

Powrót do Chemiczny