UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Ćwiczenia z fizyki z dr Tszydel

Forum Wydziału Chemicznego.

Ćwiczenia z fizyki z dr Tszydel

Postprzez Zguta » 2012-03-02, 20:17

Hej mam pytanie jak wygląda zaliczenie u dr Tszydel i czy jest to w ogóle możliwe ???
Zguta

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Ćwiczenia z fizyki z dr Tszydel

Postprzez Ad@m » 2012-03-02, 21:19

Dr Tszydel ? Jak ją widziałem w zeszłym tygodniu to nadal magistrem była. Od tygodnia nic na KFMie nie robiłem, więc może się coś zmieniło xD
Z tego co wiem, to na kolokwium daje zadania, takie jak były robione, a przynajmniej tego typu. Dr Kozanecki dajmy na to, daje zadania żywcem z arkusza.
Generalnie można zaliczyć bez problemu.
Są tylko dwa warunki.
1. Chcieć zaliczyć a nie wychodzić z założenia że się nie da. Nie wiem czemu gro ludzi kieruje się plotkami. Fizykę da się zaliczyć, bez większego problemu. Czy przerobienie setki zadań z arkuszy, jest niemożliwe do wykonania ?
2. Myśleć. Są nadal osoby, które nie potrafią opisać zasad dynamiki Newtona. Wiem że są ludzie, którzy nie wiedzą z czego wynika definicja układu inercjalnego.

Aha, zapomniałbym. Konsultacje po coś są. Jeśli czegoś się nie wie, to na prawdę można wejść do Katedry i się zapytać. Wbrew pozorom te drzwi, nie prowadzą do piekła.
Ad@m

Postprzez Zguta » 2012-03-02, 22:58

Dzięki ;) Bo starsze roczniki straszą że u niej zaliczenie ćwiczeń graniczy z cudem... Więc dlatego napisałam...
Zguta

Postprzez Revan » 2012-03-02, 23:28

Dwa razy podchodziłem do ćw z fizyki i u większości prowadzących było dobrze, jak 40% grupy zdało ćwiczenia, najgorszy przedmiot ta fizyka, ale jasne da się zdać. Coś w tym jest że tyle ludzi ma problem, a do studentów często ludzie z KFM podchodzą jak do zła koniecznego, choć są oczywiście wyjątki, jakoś nie wiem w innych instytutach tak nie ma.
mgr inż.
Revan

Postprzez croolewna » 2012-03-08, 1:13

Cyzli ona jest naprawdę taka straszna jak mówią starsze roczniki? Bo na miło to nie wygląda... Na pierwszych zajęciach powiedziała nam, że w zeszłym roku to całą grupę uwaliła (28 osób)
croolewna

Postprzez Łasuch » 2012-03-08, 1:54

Jest spoko, ale trzeba umieć do Niej odpowiednio podejść. 8) Nie tylko mnie się udało. Naprawdę nie jest taka straszna.
Nigdy nie pozwoliłem mojej szkole stanąć na drodze mojej edukacji.

— Mark Twain
Łasuch

Postprzez Ad@m » 2012-03-08, 14:23

croolewna napisał(a):Bo na miło to nie wygląda...
Ja odnoszę zgoła inne wrażenie.
croolewna napisał(a):Cyzli ona jest naprawdę taka straszna jak mówią starsze roczniki? Bo na miło to nie wygląda... Na pierwszych zajęciach powiedziała nam, że w zeszłym roku to całą grupę uwaliła (28 osób)

Ja widziałem kolokwia, które ona układa. Nie różnią się stopniem trudności od tych, które układają pozostali prowadzący. Czy Wy myślicie, że ona celowo uwala ludzi ? Ja myślę, że jednak wolałaby zająć się swoją pracą, niż poprawkami, dopytkami i tym podobnymi pierdołami.
Mówię, żeby zaliczyć kolokwium na 5 u dowolnego prowadzącego, wystarczy przerobić zadania z arkuszy. Nie uczyć się ich na pamięć, a wiedzieć jak je robić.
Za pół roku będzie to samo z elektrotechniką...
Ad@m

Postprzez Revan » 2012-03-13, 0:19

Z elektro nie ma ćwiczeń a sam przedmiot jest przynajmniej 2x łatwiejszy do zaliczenia. Ale prawda, że większość ludzi nastawia się z góry na nie.
mgr inż.
Revan

Powrót do Chemiczny