UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

potłuczone szkło laboratoryjne

Forum Wydziału Chemicznego.

potłuczone szkło laboratoryjne

Postprzez Wizzy_22 » 2012-04-07, 11:30

Witajcie,

chciałbym zapytać się czy prawdą jest - ponieważ taką słyszałem plotkę na wydziale i chcę to zweryfikować - że nakaz odkupowania potłuczonego "szkła" na laborce jest bezprawny. Czy władze uczelni na to zezwalają? Czy tak po prostu jest, że potłuczoną na zajęciach np. zlewkę czy biuretę trzeba odkupić bo np. nie otrzymam wpisu za zaliczenie przedmiotu (bo to już wydaje mi się absurdalne). I czy to jest prawnie dozwolone i co o tym mówią uczelniane przepisy.

Tak pytam z ciekawości.

Pozdrawiam,
Piotrek.
Wizzy_22

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: potłuczone szkło laboratoryjne

Postprzez Ad@m » 2012-04-08, 15:44

Sprzęt jest wypożyczany studentowi. Przez przyjęciem szafki podpisujesz spis szkła. Skład szkła w szafce, musi się zgadzać. Przepisy nic nie zabraniają. Niektórzy prowadzący nie chcą podpisywać zlecenia dla szklarza, twierdząc że musimy szkło odkupić i to jest bezprawne. Studenci mogą bezpłatnie naprawiać szkło u szklarza (nawet probówki się da). Odmowa podpisania zlecenia, jest bezpodstawna. O tym czy coś się da naprawić czy nie decyduje szklarz, nie prowadzący czy kierownik laboratorium.
Ad@m

Powrót do Chemiczny