Chemia budowlana ;)

Forum Wydziału Chemicznego.

Chemia budowlana ;)

Postprzez nowicjusz » 2013-09-19, 16:24

Chciałabym się dowiedzieć coś na temat tych studiów. Czy są ciężkie, jak wygląda wymiana studentów między uczelniami i ogólnie czy to fajny kierunek ;)
nowicjusz

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Chemia budowlana ;)

Postprzez Ad@m » 2013-09-19, 17:35

Jak wygląda to niestety jeszcze nie wiadomo, bo właśnie pierwszy rocznik będzie się zmieniał.
Studia stosunkowo ciężkie. Kierunek jak każdy inny, jak to lubisz to fajny.
Ad@m

Postprzez nowicjusz » 2013-09-19, 17:57

Najbardziej boję sie Technologii Informacyjnej :)
nowicjusz

Postprzez Ad@m » 2013-09-19, 19:13

To jest przedmiot banalny. Trzeba się postarać aby go nie zaliczyć. Nauka worda, excela, chemsketcha, hyperchema, origina.
Ad@m

Postprzez nowicjusz » 2013-09-20, 17:01

A jeszcze chciałam zapytać kiedy mam wybrać lektorat i ten obieralny przedmiot?
nowicjusz

Postprzez Jakzaw » 2013-09-22, 10:44

Hej, ja miałem przyjemność studiowania chemii budowlanej przez 1 semestr, więc powiem Ci tyle ile wiem.
W porównaniu do chemii, czy technologii chemicznej, to na pewno jest ciężej.

Jeżeli chodzi o matematykę, to materiał teoretycznie jest taki sam, ale szybciej realizowany. Z tego co wiem, to na chemii kończy się Matematyka I- pochodnymi a na chemii budowlanej- całkami, jest to znacznie więcej materiału mimo wszystko...

Chemia ogólna/nieorganiczna- no to tutaj jeżeli chodzi o wykłady to bardzo fajna obsada, laborki- nie powinno tutaj być problemu, tyle żeby nie chorować ani nie olewać ich :P... Ćwiczenia- zależy z kim, ale ogólnie to bardzo w porządku. Egzaminy nie są jakieś wymagające, mimo ze realizowaliśmy przez pol roku taki sam materia jak chemia w rok, ale to są jedne z przyjemniejszych egzaminów. Ustny i pisemny.

Fizyka- straszą, ale nie jest tak źle... Trzeba tylko się nie zniechęcać, pierwszy semestr jest banalny wg mnie z fizyki, drugi na pewno gorszy, ale ty jako student chemii budowlanej będziesz miał rozbitą fizykę na cały rok, gdzie TCH i CH mają tylko jeden semestr.

A co do technologii informacyjnej, to jeden z najnudniejszych przedmiotów, czysta masakra... Niby banalny, niby wystarczy sobie tylko przeczytać, ale o ile pamiętam, to zdecydowana większość musiała poprawiać i treść wykładową i laboratoryjną, ale spokojnie :D to nic strasznego :P... Gorzej na II sem z informatyką.

Jeżeli chodzi o chemię budowlaną, to kierunek naprawdę spoko, można od początku dowiedzieć się wielu rzeczy związanych z technologią materiałów budowlanych, dużo kasy jest w to pchane, ale no mnie nie przekonało. Przede wszystkim mamy tu już specjalizację, która zaczyna się tak naprawdę od 4 semestru chyba. Tutaj mnie to właśnie bolało najbardziej, że idziemy tylko jedną drogą :) Życzę powodzenia :)

Ach i jeżeli chodzi o przedmiot obieralny. Przez 2 lata było zarządzanie marką, dlatego weźcie teraz coś innego.
Jeżeli chodzi o język, to będziecie zapewne pisali test na początku, po prostu idźcie do SJO a tam ktoś zapewne was wyłowi.
Jakzaw

Postprzez chryzostom » 2014-09-09, 19:15

Witam! Moglibyście się podzielić swoimi opiniami dotyczącymi tego kierunku(szczególnie zwracam się do studentów tego kierunku)? Mam również pytanie dotyczące pomocy naukowych. Jakie pozycje z tej listy z programami trzeba mieć koniecznie, a które są mniej ważne (o ile takie są)? Czy wszystkie książki są dostępne w bibliotece? A może któryś ze studentów ma jakieś tytuły do sprzedania?
Liczę na Wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam.
chryzostom

Postprzez Ad@m » 2014-09-10, 20:59

Jakub napisał w zasadzie wszystko jeśli chodzi o pierwszy rok.
Książki są podane w kartach przedmiotów. Nic poza nimi i chodzeniem na wykłady nie potrzeba do zaliczenia.
Ad@m

Postprzez underscore » 2014-09-28, 19:48

Hej, ja jestem jedną z wymiany z 3. roku ChB, Powiedzcie mi bo mamy jutro laborki w jakimś zakładzie, gdzie to w ogóle jest?
underscore

Postprzez Revan » 2014-09-28, 20:41

Zakład to ogólne określenie niewiadomego miejsca. Każdy przedmiot ma inną lokalizację laboratorium, która kryje się pod kryptonimem zakład. Nie wiem czy osoby układające plan nie wiedzą, gdzie konkretnie, który przedmiot się odbywa, ale zawsze jest to problem na naszym wydziale.
mgr inż.
Revan

Postprzez Ad@m » 2014-09-28, 21:08

Osoby układające plan. Jakby kto nie wiedział to te osoby to Pan Malinowski. On nie układa planu, on go kopiuje.
Dlatego pojawił mi się kiedyś przedmiot "Ireneusz Głowacki Rezerwacja Sali".

Rozumiem że chodzi Ci o Izotopy? Idziesz na MITR (Wróblewskiego 15) i pytasz się o Doktora Szajerskiego. Chyba że najpierw będziecie mieli pogadankę z Profesorem Marcinkiem na Wydziale. xD Tego nie wie nikt. Ja bym próbował na MITRze.
Potem laborka z barwników jest na Barwnikach - budynek za Biblioteką Chemiczną obok Fabryki Inżynierów.
Ad@m

Powrót do Chemiczny