Strona 1 z 3

technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-09, 13:13
przez paulinapolitechnika
cześć, chciałam dowiedzieć się ile trzeba mieć punków aby dostać się na technologię chemiczną ? jak to było w ubiegłych latach :) Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :) :D

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-11, 20:47
przez Ad@m
Przyjęci byli wszyscy.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-11, 21:32
przez paulinapolitechnika
ciężko jest z matematyką i fizyką ( w szkole średniej miałam podstawy) ?
czy są jakieś zajęcia dodatkowe z tych przedmiotów jakieś koła czy coś takiego ?
Bardzo proszę o odpowiedź :) Pozdrawiam :)

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-11, 22:51
przez Ad@m
Matmy są dwa semestry. Chodząc na wykłady da się nadrobić braki. Teraz wywalili wstęp do analizy, więc nie wiem jak doc. Just prowadzi wykłady teraz.
Fizyka dla mnie była prosta. Prof. Ulański prowadzi wykład zrozumiale. Ludzie mieli problemy z ćwiczeniami i laborkami. Chociaż ja miałem laborkę z Prof. Wojciechowskim a zaliczyłem bez problemu.
Na tych studiach da się wszystko zaliczyć, ale trzeba chcieć.

Są Koła Naukowe, ale w nich chodzi o coś innego niż o nadrabianie braków.
Czy polecam zapisanie się doń? Niby powinienem, ale pod jednym warunkiem. Jeśli chcesz być zwykłym członkiem. Mi pakowanie się do zarządu czy próby zmian nie wyszły na dobre. Skończyłem z różowymi tabletkami i nakazem rzucenia palenia pod groźbą zawału.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-12, 14:11
przez paulinapolitechnika
czy mając ok 300 punktów jest jakaś szansa żeby się dostać ? na chemię bądź technologię chemiczną ?

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-12, 15:41
przez Revan
Widzę, że czytanie ze zrozumieniem leży. Przeczytaj jeszcze raz powyższe posty.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-12, 16:14
przez Ad@m
Koleżanka ma problemy z czytaniem?
W ostatnich latach nie zapełniono tych kierunków. Na oba była 2 tura rekrutacji a i tak miejsca zostały.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-12, 16:55
przez paulinapolitechnika
ok spokojnie. Po prostu każdy martwi się czy się dostanie. Inaczej patrzy się ze strony osoby ubiegającej się o miejsce na studiach niż osoby już studiującej. Jeszcze raz dziękuję za informacje ;) Pozdrawiam :)

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-12, 16:59
przez Talka
Jezu, ile razy można pytać o to samo, dziewczyno!

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-12, 17:09
przez paulinapolitechnika
Dziękuję za wszelkie informacje i za cierpliwość :)

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-13, 12:30
przez Revan
Dostać się nie problem, gorzej z utrzymaniem.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-13, 13:32
przez paulinapolitechnika
A czy tak jest tylko z tym kierunkiem czy z (prawie) wszystkimi kierunkami studiów....
A co wtedy gdy ktoś nie zaliczy np jakiegoś przedmiotu, poprawki są a jeśli się nie uda ... ile razy można poprawiać dany przedmiot ?

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-13, 20:13
przez Ad@m
Tak jest na praktycznie każdym kierunku. No może poza wydziałem Orgii i Zabaw.
Co do zaliczeń, wszystko jest w regulaminach.
Do egzaminu możesz podejść dwukrotnie. Do zaliczenia możesz podejść 3 krotnie w semestrze w którym przedmiot był realizowany, do egzaminu masz prawo dwukrotnego podejścia. Gdy nie zaliczysz tylko zaliczenia lub egzaminu, możesz doń podejść w sesji następnej dwukrotnie. W takim przypadku nie niesie to żądnych konsekwencji poza niemożliwością starania się o Stypendium Rektora, jeżeli wtedy nie zaliczysz, musisz powtarzać przedmiot w kolejnym semestrze i płacisz po 55zł za 1 ECTS. Jeśli z danego przedmiotu nie zaliczysz którejś z jego części tj. ćwiczeń, projektu lub laborek, to musisz płatnie powtarzać i przedmiot.
Jeśli ponownie nie zaliczysz przedmiotu, powinno nastąpić skreślenie z listy studentów.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-13, 21:41
przez paulinapolitechnika
A czy Twoim zdaniem opłaca się studiować technologię chemiczną czy lepiej samą chemię ? ( wiem że każdy ma swoje zdanie) :)
I czy zajęcia na Politechnice łódzkiej sa prowadzone zrozumiale chodzi mi głównie o fizykę i matematykę ( czy to zależy od wykładowcy na jakiego się trafi) ?
Serdecznie dziękuję za wszelkie informacje :)

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-14, 19:49
przez Revan
Rynek jest taki że nic nie wiadomo. Jeden będzie pracował w zawodzie inny nie. Sporo zależy od prowadzącego, ale jak się samemu pracuje to nawet z największą piłą można się uporać.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-15, 18:06
przez tch...
Może i ja się wypowiem skoro jestem na technologii :) Pierwszy rok, a zwłaszcza pierwszy semestr jest bardzo przyjemny. Ćwiczenia z matematyki dla tch prowadzi dr Pełczewski (a przynajmniej tak było u nas) i są to zajęcia, które ja najmilej wspominam ze wszystkich zajęć do tej pory :) materiał na ćwiczeniach jest ten sam co na wykładzie, więc jak zaliczysz ćwiczenia to spokojnie zaliczysz wykład (jak masz co najmniej 4 z ćwiczeń to nawet jesteś zwolniona z egzaminu :) ). Fizyka, hmm, ćwiczenia da się zaliczyć, ponieważ są podane arkusze i tylko na podstawie nich jest układane kolokwium, laborka nie jest taka zła, ale spora część osób jest przerażona głównie dlatego że są to pierwsze laborki jakie się pojawiają na studiach :) ale nie ma się co martwić, fizyka jest dopiero na II semestrze więc zdążysz się trochę zaklimatyzować :) wykład akurat jest łatwo zaliczyć bo również są podane zagadnienia na zaliczenie :) generalnie I rok jest bardzo przyjemny i nie ma się czego bać :)

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-23, 8:33
przez paulinapolitechnika
Dziękuję za wszelkie informacje :) Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie specjalizacji na technologii chemicznej ( I stopień) . Którą polecacie i w ogóle kiedy się je wybiera
Pozdrawiam :D

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-07-23, 10:47
przez Ad@m
Wybiera się pod koniec drugiego roku.
Wybierz tą którą się interesujesz.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-08-04, 20:59
przez paulinapolitechnika
Dostałam się na technologię chemiczną :) Co czekam mnie dokładniej w pierwszym semestrze z chemii ( jaki dział i na jakim poziomie tzn. przybliżonym jak w liceum poziomie rozszerzonym czy już coś więcej)oraz z takich przedmiotów jak matematyka i fizyka :) Serdecznie dziękuję za odpowiedź i za wyrozumiałość :) POZDRAWIAM ;)

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-08-04, 22:34
przez jasminaxd
Wejdź sobie tutaj: http://programy.p.lodz.pl/kierunekSiatk ... tacjonarne i poczytaj, a wszystko będziesz wiedzieć.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-08-04, 22:59
przez Ad@m
Chemia ogólna i nieorganiczna to poziom podstawówki raczej.
Matma zaczyna się od pochodnych, potem macierze, ciągi, szeregi, całki i inne tego typu przydatne rzeczy.
Fizyka. Generalnie to co w liceum tyle że z całkami i różniczkami. Tu dowiesz się że policzenie momentu bezwładności wcale nie jest niemożliwe a w zasadzie jest bardzo proste.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-08-05, 12:52
przez paulinapolitechnika
A czy te wszystkie pojęcia zarówno z matematyki i fizyki są w miarę dobrze wytłumaczone ? Gdyż jak już wspominałam w liceum miałam poziom podstawowy ....

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-08-05, 15:52
przez Ad@m
Dla mnie były dobrze wytłumaczone. Ale ja mogę być nieobiektywny.

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-08-05, 16:02
przez tch...
Matematyka: bardzo przyjemny przedmiot, ja również byłam po podstawie i spokojnie dawałam radę :) materiał na ćwiczeniach i wykładzie jest ten sam, zaliczysz ćwiczenia to spokojnie zaliczysz wykład :) materiału jest sporo i żeby zaliczyć to jednak trzeba przysiąść i rozwiązywać zadanka z żółtej książki, ale na ćwiczeniach prowadzący dobrze tłumaczą więc schemat rozwiązywania masz podany :) nie są to żadne zadania tekstowe, a jedynie krótkie przykłady, więc tragedii nie ma. Jak wyglądają ćwiczenia? każdy idzie do tablicy i rozwiązuje przykład :D polecam systematyczność, później na raz, ciężko wszystko ogarnąć.
Chemia: każdy zalicza ten przedmiot. Ćwiczenia dosyć łatwe, zadania rozwiązywane na zajęciach są podobne do tych co pojawiają się na kolokwium :) egzamin przyjemny, ogólnie prof. Główka to bardzo miły prowadzący :)
Fizyka: ćwiczenia trochę przerażają, na zaliczenie warto przerobić wszystkie zadania z arkuszy, a na zajęciach robi się ich tylko kilka. Resztę trzeba rozwiązać samemu, ale są konsultacje na których zawsze można iść o coś zapytać :) na egzamin są podane pytania, które są identyczne z tymi na egzaminie :) pytania te łatwo można opracować na podstawie wykładu :) będzie dobrze, nie ma się czego bać. Prowadzący na pierwszym roku są raczej miło nastawieni w stosunku do studenta, na pewno dasz radę :)

Re: technologia chemiczna

PostNapisane: 2014-08-05, 19:25
przez jasminaxd
Również w liceum miałam matematykę podstawową, jednak nie miałam przez to większych problemów z matematyką tu na studiach. Systematyczna praca bardzo pomaga. Z ćwiczeń z matematyki są 2 kolokwia w semestrze, więc nie ma nawału całego semestru na raz, ale i tak radzę uczyć się z zajęć na zajęcia, chociaż zerknąć i przerobić ponownie przykłady z zajęć, a przed kolokwium usiąść co najmniej tydzień przed i przerobić wszystkie przykłady z podręcznika. Warto się przyłożyć, gdyż osoby, które z kolokwiów z ćw mają minimum ocenę 4, są zwolnione z pisemnego egzaminu z wykładów.
Na egz z wykładów jest 10 zadań, przeważnie 9 zamkniętych i jedno otwarte. W zamkniętych trzeba odpowiedzieć "Tak" lub "Nie", są przeważnie 3 podpunkty do każdego zadania, rzadziej 2. Padają pytania teoretyczne, ale również jest podany przykład i odpowiedź, i masz odpowiedzieć czy podana odp jest poprawna (czyli coś minimalnie trzeba policzyć). Do tego roku była zasada, że do zadań zamkniętych (Tak/Nie) nie wymagane są obliczenia, ale sama odp. Od zbliżającego się roku akademickiego ponoć będą wymagane obliczenia do wszystkich zadań.

Warto jednak powtórzyć trygonometrię. Na blachę znać wartości sin, cos, tg i ctg dla podstawowych kątów. Kąty nie w stopniach lecz w radianach. Podstawowe zależności między kątami, wzory redukcyjne. Trygonometria ciągnie sie w obu semestrach matematyki. Dla kogoś to błahostka, jednak sporo osób męczyło się przez to.