Strona 1 z 1

studiowanie na Binożu

PostNapisane: 2011-12-14, 20:31
przez folgore
Witam wszystkich :)
Niebawem matura (110 dni) dlatego też pora zabrać się do roboty i przy okazji zrobić rozpoznanie jeśli chodzi o to gdzie chce się studiować, dlatego mam pytanie o studia na wydziale(najbardziej zależy mi na opiniach studentów biotechnologii, ale i nie tylko ;) ): jaki był próg w tamtym roku? ciekawostki i anegdoty itp.
Nie chcę się pytać czy warto i czy jest praca bo to pytanie jak zauważyłem jest bezsensowne w dzisiejszych czasach...

Bardzo proszę o rady i garść informacji :)

Re: studiowanie na Binożu

PostNapisane: 2011-12-17, 22:27
przez fuga
Nie mam pojęcia jaki był próg ale raczej nie za wysoki, prawdziwe jest powiedzenie, że na Politechnikę łatwo się dostac ale trudno utrzymać ;) Jeśli chodzi o biotechnologię, to nie licz na "biologiczne" przedmioty przynajmniej przez pierwsze dwa lata studiów, bo jest ich wtedy bardzo mało. Trzeba umieć chociaż w umiarkowanym stopniu fizykę, matematykę i chemię, bo da się to nadgonić, ale oczywiście chemia rozszerzona w liceum by ułatwiła sprawę. Ja nie uczyłam się w LO biologii, chemii, matematyki ani fizyki na rozszerzeniu, a jestem obecnie na drugim roku studiów i jakoś daję radę. Jakbyś zadał/a jakieś bardziej konkretne pytania to mogłabym coś więcej powiedzieć :)

Re: studiowanie na Binożu

PostNapisane: 2011-12-18, 21:59
przez folgore
Po pierwsze to wielkie dzięki za odpowiedź :D
U mnie sytuacja jest chyba dobra bo mam rozszerzenie matmy, chemii i biologii i jakoś problemów nie mam. Tym się chociaż pocieszę. Fizyka z moja fizyczką to katorga, kobieta zupełnie nie ma pojęcia co robić na lekcjach. Mniejsza z tym. To powiedzenie też kilkukrotnie słyszałem :P mam kilku znajomych na lub po PŁ. A jak wykładowcy? Laborki, ćwiczenia i wykłady? Strasznie odmóżdżają? :P szczególnie te ostatnie. Jak z atmosferą, życiem studenckim, zy są jakieś akcje? :)

Re: studiowanie na Binożu

PostNapisane: 2011-12-19, 0:27
przez dreamGlRL
Na pierwszym roku jest nieco nudno, głównie matematyka i fizyka - typowy odsiew. Im dalej, tym lepiej - mniej zapychaczy, więcej ciekawych laboratoriów (część pracowni jest świeżo po remoncie, część będzie gotowa od października). Ze swojej strony radzę ci przejrzeć ofertę specjalności i specjalizacji - właśnie jestem na tym etapie (3 rok) i sporo osób obudziło się z przysłowiową ręką w nocniku, bo nagle okazało się, że woleliby specjalność która jest na Technologii żywności...

Re: studiowanie na Binożu

PostNapisane: 2011-12-21, 1:52
przez folgore
Dzięki za radę :)

Re: studiowanie na Binożu

PostNapisane: 2012-01-09, 16:53
przez garbar89
Ostatnia osoba przyjeta w tym roku na Biotech miala kolo 360 pkt:)