UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Fizyka powtarzanie przedmiotu

Forum Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Fizyka powtarzanie przedmiotu

Postprzez NightHunter » 2013-01-07, 20:10

Mam takie pytanie - w tym semestrze nie załapuje się na rozbójnika i na pewno wiem, że będę ją powtarzać za rok. Chodzi mi o 2 sem - czy ze względu na to, że mam za mało punktów do rozbójnika, to automatycznie nie mam wstępu na laboratoria i egzamin i muszę też za rok to powtarzać. Bo z tego co się zorientowałem, gdybym załapał się na rozbójnika normalnie mógłbym chodzić, a czy wie ktoś, jak to jest, gdy się nie załapie na rozbójnika?
NightHunter

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Fizyka powtarzanie przedmiotu

Postprzez Warzyf » 2013-01-07, 20:15

Jak rozumiesz pojęcie 'rozbójnik'?

Wg większości jest to zaliczenie przedmiotu w sesji tj. całego semestru np. ćwiczeń w jednym podejściu.
Transport WEEIA 2009
AiR WM 2010
Warzyf
Moderator

Postprzez NightHunter » 2013-01-07, 20:20

No własnie chodzi o to ogolne zaliczanie w czasie trwania sesji, gdzie mozna się spodziewać zadań z każdego działu.
NightHunter

Postprzez Warzyf » 2013-01-07, 22:46

Możesz rozjaśnić swoje pytanie, nie do końca zrozumiałem o co właściwie Ci chodzi? Zaliczenie poprawkowe w sesji tzw. 'rozbójnik' zawsze przysługuje, nie spotkałem się z inną sytuacją. Jeżeli masz niezaliczony przedmiot, to możliwość uczęszczania na drugą jego część zależy od prowadzącego. Chociaż nie spotkałem się jeszcze na żadnym wydziale z sytuacją, że ktoś nie mógł chodzić na Fizykę II z niezaliczoną Fizyką I. Poprawcie mnie, jeżeli jest inaczej.
Transport WEEIA 2009
AiR WM 2010
Warzyf
Moderator

Postprzez NightHunter » 2013-01-08, 0:32

No właśnie prowadzący nam dzisiaj powiedział że rozbójnik ogolny składajacy sie po jednym zadaniu z każdego działuprzysluguje osobom które mają min 2 zadania poprawnie rozwiązane, w sensie ze uzyskaly min 2 punkty. Chodzi mi o to, że skoro mi troche braklo do tych dwóch punktów (bez wyzwisk proszę) to czy bedzie mozna mimo wszystko brac udziałw laborkach z przedmiotu Fizyka II, mimo niemożliwości przystapienia do rozbójnika. Zdaje sobie sprawę, że pytanie nieco pozbawione logiki, ale nie wiem jak to bardziej sprecyzować.
NightHunter

Postprzez koralina01 » 2013-01-08, 10:21

Pierwsze słyszę, że do rozbójnika można podejść, mając określoną liczbę punktów. Jak ja miałam fizykę to wydaje mi się, że każdy mógł podejść.... Ale może od tamtego czasu trochę się pozmieniało, jednak naprawdę jestem zaskoczona, że podali Wam takie limity. A może prowadzącemu o coś innego chodziło? Może jakąś poprawę jeszcze w trakcie semestru?
A co do uczęszczania na Fizykę II to u nas raczej nie było problemu, chociaż pewnie też zależy od prowadzącego, ale chyba nie robią problemów.
koralina01

Postprzez NightHunter » 2013-01-08, 10:33

No własnie ja też myslalem, że do tego ogolnego nie ma limitu, a nam powiedział, że wykładowca ustalił, ze musi byc spelnione minimum 2 punkty.
NightHunter

Postprzez malinoweopium » 2013-01-18, 16:44

Chodzi o to, że wykładowca (Marek Wojciechowski) ustalił, że przez I sem jest 6 kolokwiów po 3 zadania. 11 zadań zalicza na 3. Od 8 do 10 - można poprawiać kolokwia, które najsłabiej poszły danej osobie. Jeżeli ma się poniżej 7, to przysługuje tzw. rozbójnik. Ja sama mam 5 zadań... Co się dzieje jeżeli nie zaliczy się rozbójnika ?
Malinovva
malinoweopium

Postprzez biotech91 » 2013-03-13, 0:45

do rozbójnika podchodzą osoby który nie uzyskały ani 7 zad z fizyki w ciagu semestru ani nie zal ost kolokwium poprawkowego na zajęciach w celu dobicia do 11. kazdy mogl podejsc do rozbojnika. niezaliczony 1 semestr z fizyki nie utrudnia 2 semestru- ani chodzenia na laborek ani na ćwiczenia. są to dwa osobne semestry nie kolidujące ze sobą jesli chodzi o ćwcz i laborki, wiec bez 1 sem można chodzić w drugim normalnie na wszytsko z fizyki. tylko w sesji trzeba zal 1 sem i 1 cwicz zeby podejsc do egzaminu, ewentualnie wykładowe jest bez żadnego wymogu, więc podchodzi kazdy nawet bez 1 sem.
biotech91

Postprzez biotech91 » 2013-03-13, 0:48

jak się nie zaliczy rozbójnika to ma się szansę w kolejnej sesji tj. letniej, można miec brak 14 pkt max w sem, fizyka ma chyba 5 albo 6. wiec spokojnie się przechodzi. jeśli się nzaliczy w sesji letniej 1 sem to już na kolejnej zimowej- tj po roku od pierwszego zaliczenia- trzeba zapłacić za ten punkty.
biotech91

Powrót do Biotechnologii i Nauk o Żywności