UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

inżynieria środowiska 2010

Forum Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.

Re: inżynieria środowiska 2010

Postprzez izka » 2010-09-20, 13:45

no to widze podobnie mamy:) ja tez mam taką nadzieje, że jakoś to sie nadrobi...z chemi sie czuję bardzo dobrze to jak cos to mogę jakoś pomóc jak się da:) ja jeszcze nie zapłaciłam ale pewnei załatwie to w przeciągu kilku dni, a z tym też problem był bo miałam inny numer konta w liscie i inny na tej stronie co trzeba było się zarejestrowac i musialam sie o kolejną rzecz dowiadywac (jakby mało było jeszcze);p o ubezpieczeniach to jak juz sie zacznie sie czegoś dowiemy, więc narazie nie ma co sobie tym głowy zawracac:)
izka

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Lila » 2010-09-20, 15:44

izka napisał(a):no tak niby jak inne miasto to jeszcze gorzej, ja jestem z Łodzi ale jakoś nie bardzo znam te rewiry- w sumie raz byłam listy zobaczyć i sie rozejrzec jak te wszystkie budynki są ułożone;p w kazdym razie do tego budynku trafie a dalej licze ze bedą tabliczki na drzwiach;p...no sporo przyjeli pewnie po to zeby ktoś mógł zostać potem;p mam nadzieje że ja zostane po 1 semestrze (boje sie fizyki najbardziej)

Pamietam, jak pierwszy raz przyjechalam bezposrednio do Lodzi zeby szukac naszego wydzialu na Wolczanskiej...pytam ludzi w koncu jedna bardzo mila pani odpowiedziala, ze: "taaak...ona mieszka na Wolczanskiej, ale w drugim koncu, a pierwszego nawet nie zna, bo nigdy tam nie byla". Kobieta miala z ponad 30 lat i nie wiedziala, ze tam sa wydzialy polibudy :D Wiec Iza ja Tobie nie dziwie sie, ale tamta? xD A co do fizyki, chemii, czy matmy...dziewczyny i tak bedzie niezly hardkor ;) Ja akurat tez fizyki nie mialam zbyt dobrze prowadzonej w LO, ale z tego, co sie orientuje to rzadko trafia sie na dobrego nauczyciela z tego przedmiotu. Chemia to podobno powtorzenie z LO,a pozniej cos konkretnego wchodzi. O matmie nie slyszalam;)

Co do spotkania, bo widze, ze temat poruszony...Proponuje zgadac sie jakos pod koniec tyg przed rozpoczeciem i umowic sie w takim miejscu zebysmy faktycznie rozpoznaly sie;) Moze nawet niekoniecznie przed samym budynkiem, bo jednak sporo osob tam moze byc i nie znajdziemy sie, a chyba glupio pisac, kto bedzie w co ubrany xD! Moze przy drukarni na Wolczanskiej?? Co myslicie o tym?Zawsze ten kawalek mozna dojsc i z tego co wiem to autobus nr 57 tam jezdzi (info m.in. dla Izy). Takze czekam, co myslicie na ten temat;) Ewentualnie pozniej w wiadomosci prywatnej mozemy podac nr kom? Ja jestem za gdyby cos;) Pozdrawiam
Lila

Postprzez KasiaK91 » 2010-09-20, 15:51

Iza to ja już sie zapisuje do Ciebie na dodatkowe lekcje. :)
Co do Lili to matma z tego co wiem też ostry hard core bo moja siostra studiuje na 5 roku ale inny kierunek i miala : calki, macierze i ect. Podobno z matma bardzo cięzko, ale nie ma nic nie do przejscia. Jesli tylko bedziemy chcialy i sumiennie na to pracowaly to napewno damy sobie rade. Z tym umowieniem sie w innym miejscu to bardzo dobry pomysl. Zawsze mozna dojsc kawalek. Ja mieszkam dosyc blisko takze, nie mam problemu z dojazdem. Myśle,ze zgadamy sie tuz przed.. Jestem otwarta na wszelkie propozycje.Pozdrawiam :)
KasiaK91

Postprzez Lila » 2010-09-20, 17:02

KasiaK91 napisał(a):Iza to ja już sie zapisuje do Ciebie na dodatkowe lekcje. :)
Co do Lili to matma z tego co wiem też ostry hard core bo moja siostra studiuje na 5 roku ale inny kierunek i miala : calki, macierze i ect. Podobno z matma bardzo cięzko, ale nie ma nic nie do przejscia. Jesli tylko bedziemy chcialy i sumiennie na to pracowaly to napewno damy sobie rade. Z tym umowieniem sie w innym miejscu to bardzo dobry pomysl. Zawsze mozna dojsc kawalek. Ja mieszkam dosyc blisko takze, nie mam problemu z dojazdem. Myśle,ze zgadamy sie tuz przed.. Jestem otwarta na wszelkie propozycje.Pozdrawiam :)

Heh...wiesz...na kazdym kierunku trzeba sie uczyc;) W kazdym razie zgadamy sie jeszcze;) A Wy wiecie, jak jest na naszym kierunku? Jakie przedmioty goruja? Czytalam, ze chemia organiczna, ale ona jest tak "ostra" jak na wydziale chemicznym?Czy bardziej tepia z kierunkowych?
Lila

Postprzez izka » 2010-09-20, 17:34

no to niezła pani;p ja troche na drugim końcu miasta mieszkam i niestety 57 to nie w moją strone, wiec albo od Piłsudzkiego od 8 bede lecieć albo autem przyjade...w każdym razie drukarnia moze byc ew. można przy tym parku gdzie jest rektorat to troche bliżej tego wydziału...z reszta wszystko tam blisko jest.....no i oczywiscie na wszelki wypadek mozna sobie te numery podać i wtedy na pewno sie spotkamy jakos:)
damy sobie rade jakoś...z matma to o tyle ciężko ze chyba zupełnie nowe rzeczy niż w LO...niestety nie mam pojęcia jak to będzie wszystko wyglądać...

a tak z ciekawosci to do klas o jakim profilu chodziłyście?
Pozdrawiam
izka

Postprzez KasiaK91 » 2010-09-20, 18:41

nie sądze aby byla az tak ostra. Co prawda próg punktowy do zaliczenia tego przedmiotu jest dosyc wysoki (taki sam jak fizyka). Ale i tak sadze,ze matma będzie przysparzała nam więcej problemow,bo jest az za punktow 8. Ogolnie wszystkie nastepne przedmioty beda bazowaly na tych 3 (chemia,fizyka,matma), Takze napewno beda wymagali od nas abysmy te "podstawy" dobrze opanowali. Ja chodzilam do klasy policyjno- prawnej, wiec historia, geografia.
KasiaK91

Postprzez izka » 2010-09-20, 19:44

no mozliwe, ale w sumie to za bardzo mnie nie zaskakuje...i tak wole to niż HISTORIE;p dzielna jesteś Kasiu, że taka klasę przeżyłaś, ja bym chyba rady nie dała;p ja chodziłam do klasy nazwanej jako matematyczno-przyrodnicza, czyli matma, biologia, chemia i niby geografia.
izka

Postprzez KasiaK91 » 2010-09-20, 19:49

tak naprawde stwierdzilam,ze chce isc na politechnikę dopiero jak zaczęłam sie przygotowywać do matury z matematyki. Szlo mi to znacznie latwiej i przyjemniej, bo jak cos zrozumialam to wciągałam sie na maksa i wszystko dobrze szlo.. A jednak nad historia trzeba siedziec..siedziec i siedziec. A jestem czlowiekiem ktory lubi widziec szybkie skutki swoich dzialan. Co do Twojego profilu to jestes widze stworzona do polibudy;p
KasiaK91

Postprzez izka » 2010-09-20, 19:54

ja w sumie też tak w sumie do końca nie wiedziałam gdzie iśc ale jakoś od początku w takim kierunku szłam bo humanistką nigdy nie byłam, a historia to moje utrapienie od 4 klasy podstawówki jak się zaczeła;p a czy stworzona jestem to się dopiero okaże:)
izka

Postprzez Lila » 2010-09-20, 22:25

to ja chodzilam do medialno-spolecznej...rozszerzony: polski, angielski, historia, wos, geografia, infomatyka (po czesci) i oprocz tego biologia (ale przez facetke, ktora uczyla tez b-ch) xD! Ale widze, ze nie tylko ja chodzilam do klasy niestworzonej pod polibude;):p Damy jakos rade.../chyba/ ;) tak to idac do LO myslalam zeby isc na psychologie i fil.polska, a zmienilo mi sie w 1 kl -na polibude;) czyli wniosek z tego, ze gusta sie zmieniaja.
nawet dobrym pomyslem jest ten park...pozyjemy, zobaczymy i na pewno bedziemy w kontakcie, co do tego. ja wiem jedno- kompletnie nie znam Lodzi:D! macie stresik przed 4.10?
Lila

Postprzez izka » 2010-09-20, 22:34

dużo tych rozszerzeń miałaś widzę...moja klasa to raczej niby pod medycynę była ale jakoś nie zarażono nas miłościa do biologii, ja pod koniec 2 klasy zrezygnowałam ze zdawania biologi i dobrze;p no będziemy:) spokojnie raz/dwa razy przejdziesz i się odnajdziesz:) hmmm co do stresiku to narazie nie ale pewnie coś sie troszke dzień wcześniej zmieni;p
izka

Postprzez Klocia » 2010-09-21, 17:35

Ja z miłą chęcią umowiłabym sie z kilkoma osobami, bo kompletnie nie orientuje się w Łodzi ^^
Wie ktoś może kiedy pojawią się plany albo chociaż podział na grupy? Bo ja za tydzien do Łodzi wyjezdzam, a brak internetu na pewno będzie doskwierał ;/ I czy będą one wywieszone na wydziale czy tylko dostępne w necie?
Klocia

Postprzez KasiaK91 » 2010-09-21, 17:58

W moim liście pisalo,ze plan i podzial na grupy jest juz wywieszony na wydziale. Natomiast ktos tu juz napisal,ze bedzie kilka dni przed rozpoczeciem , wiec nie wiem wkoncu jak to jest. Chyba musze ruszyc moj tylek i sie tam przejechac jutro.
KasiaK91

Postprzez Lila » 2010-09-21, 19:32

Klocia napisał(a):Ja z miłą chęcią umowiłabym sie z kilkoma osobami, bo kompletnie nie orientuje się w Łodzi ^^
Wie ktoś może kiedy pojawią się plany albo chociaż podział na grupy? Bo ja za tydzien do Łodzi wyjezdzam, a brak internetu na pewno będzie doskwierał ;/ I czy będą one wywieszone na wydziale czy tylko dostępne w necie?

A Ty bedziesz w akademiku, czy mieszkanie bedziesz wynajmowac? Bo jesli w akademiku, to mozemy sie spotkac. Ja jade zakwaterowac sie we wtorek i juz zostaje;) Daj znac, jak u Ciebie to wyglada, bo ja nie mam nic przeciwko zeby sie spotkac (bo bede wtedy, co Ty).
Lila

Postprzez izka » 2010-09-21, 19:41

ja dzwoniłam do dziekanatu pare dni temu i mówili że już podzielili na grupy ale coś tam ze nie podali, a plan miał być na stronie po 20 września (w dziekanacie tez powinien byc wywieszony), a co z tego wyszło same widzimy;p i w ogóle wszystko na stronie ma być... Kasiu, w moim liście też tak było ale jakoś nie bardzo w to wierze;p
izka

Postprzez KasiaK91 » 2010-09-21, 19:55

chyba nigdy sie nie dowiem co z tym planem ;p No bo jeśli w planie np. bedą zajęcia od 8 (co jest prawdopodobne)to czy idziemy na te zajęcia? Bo ja tak to rozumiem,ze godziny dziekanskie beda obowiazywac tylko na uroczystosc immatrykulacji, czyli od 10:15. Mogloby ktos mnie doinformować ;p?
KasiaK91

Postprzez izka » 2010-09-21, 20:01

mysle że nikt nie może;p to wiedzą tylko Ci nad nami, co nam nie chca zdradzić tajemnicy dotyczącej planu;p spokojnie jeszcze troche czasu jest:)
izka

Postprzez qwerty1822 » 2010-09-21, 20:29

KasiaK91 napisał(a):chyba nigdy sie nie dowiem co z tym planem ;p No bo jeśli w planie np. bedą zajęcia od 8 (co jest prawdopodobne)to czy idziemy na te zajęcia? Bo ja tak to rozumiem,ze godziny dziekanskie beda obowiazywac tylko na uroczystosc immatrykulacji, czyli od 10:15. Mogloby ktos mnie doinformować ;p?

Zakładając że godziny dziekańskie będą obowiązywały od 10 to idziecie najpierw na 8 na zajęcia. Jak dziekan zadecyduje tego nie wiem. Obserwujcie na bieżąco stronę wydziałową. Zapewne parę dni przed rozpoczęciem wszystko powinno już być na stronie.
izka napisał(a):ja dzwoniłam do dziekanatu pare dni temu i mówili że już podzielili na grupy ale coś tam ze nie podali, a plan miał być na stronie po 20 września (w dziekanacie tez powinien byc wywieszony), a co z tego wyszło same widzimy;p i w ogóle wszystko na stronie ma być...

Pani z dziekanatu miała rację :P Skoro mówiła że po 20. to znaczy że nie wcześniej niż 20. :D Swoją drogą panie z naszego dziekanatu to złote kobiety. Nie są to stereotypowe panie z dziekanatu. Zawsze można do nich wstąpić i służą pomocą:)
qwerty1822

Postprzez Klocia » 2010-09-21, 20:40

Mi pani w dziekanacie mówiła (jak dzwoniłam), że na stronie internetowej plan oraz podział na grupy będzie dostępny dopiero od przyszłego tygodnia, a jak ktoś chce sobie sprawdzic to w Łodzi powinno byc wywieszone :) wiec nie mam pojecia która wersja jest prawdziwa :D

A Ty bedziesz w akademiku, czy mieszkanie bedziesz wynajmowac? Bo jesli w akademiku, to mozemy sie spotkac. Ja jade zakwaterowac sie we wtorek i juz zostaje;) Daj znac, jak u Ciebie to wyglada, bo ja nie mam nic przeciwko zeby sie spotkac (bo bede wtedy, co Ty).

Ja będe od srody, jednak mieszkam na stancji z chłopakiem :) Ale jesteśmy na innych wydzialach, więc chodzi o spotkanie już 4 października tak zeby wieksza grupa isc na immatrykulacje (albo na zajecia) i sie nie zgubic :D
Klocia

Postprzez izka » 2010-09-21, 22:01

no wiec właśnie mówie że wszystko i tak od planu zależy bo jak np na 10 bedzie to problem sie rozwiąże, z resztą myślę że ta informacja również sie z planem, grupami itp pojawi i za bardzo nie ma co się sugerowac tym jak było rok temu czy kiedys...chyba tak bardzo mi nie zalezy na tym planie żeby jechac przez całe miasto i wolę poczekać;p

co do spotkania 4 października to narazie tak wstępnie rozważałyśmy i pewnie jak już wszystko bedzie wiadomo powrócimy do tego tematu i chętnie spotkamy się w troszke zwiększonym gronie, tak więc nie martw się droga koleżanko, nie zostawimy Cie samej:)
izka

Postprzez Lila » 2010-09-21, 22:39

Gdyby ktos wiedzial nt planu zajec i podzialu grup- niech napisze;)

Klocia myslalam, ze w akademiku bedziesz...no trudno;) A co do spotkania-zgadamy sie, ale wstepnie niech to bedzie Wolczanska, a co do dokladniejszego miejsca dogadamy sie. Pozdrawiam
Lila

Postprzez Klocia » 2010-09-23, 13:44

Czy wie ktoś może czy do dziekanatu trzeba dostarczyc oryginał świadectwa dojrzalosci jeżeli dostarczyłam odpis wydany przez OKE? Pani w dziekanacie powiedziala że można dostarczyc na początku roku? :) Ktoś może jeszcze nie doniosł i ma tylko odpis na uczelni?
Klocia

Postprzez izka » 2010-09-23, 14:43

niby mówili, że trzeba było do któregoś sierpnia, ja od razu im dałam oryginał żeby spokój mieć z tym...ale wiesz oni tak z tym kręcą coś bo niby z jednej strony mówią że ten odpis jest tak samo honorowany a za chwilę mówią że trzeba oryginał donieść...lepiej im to dać jak bardzo chcą i miec spokój...i tak w teczce przez 5 lat bedzie leżeć ale cóż...
izka

Postprzez wysokie_obcasy » 2010-09-24, 20:42

Spokojnie :)

plan zazwyczaj jest w internecie kilka dni przed rozpoczęciem roku. a co do fizyki to dziękujcie Bogu że prof. Kazimierski już nie uczy :D zaliczyć fizykę to banał. :) najwięcej problemów ludzie mają z chemią i jej pochodnymi. ale dla chcącego nic trudnego ;)

pozdrawiam. koleżanka z III roku :)
wysokie_obcasy

Postprzez wysokie_obcasy » 2010-09-24, 20:55

aha, a co do podziału na grupy to dzielą nas alfabetycznie ;)

macie jakieś pytania?
wysokie_obcasy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska