UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

projekt zbiornika z wężownicą. POMOCY !!

Forum Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.

projekt zbiornika z wężownicą. POMOCY !!

Postprzez zolza » 2011-06-01, 23:13

Hej,
mam problem z zaprojektowaniem zbiornika z wężownicą, muszę zastosować odpowiednie wymiary zgodnie z normami (krućce, grubość blachy, wymary dna stożkowego i pokrywy elipsoidalnej), których nie posiadam i nie mogę znaleźć w internecie... Dlatego piszę z zapytaniem jakie normy będą do tego wskazane i gdzie je mogę znaleźć???? Bardzo proszę o pilną odpowiedź bo mam to na zaliczenie przedmiotu z projektowania a Stelmach nam wogóle nie pomaga tylko siedzi przy swoim komputerku..

Pozdrawiam
Zołza
ZoŁzA!
zolza

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: projekt zbiornika z wężownicą. POMOCY !!

Postprzez sasza » 2011-06-03, 22:28

Tu jest część wypisów z norm może coś się nada: http://mieszanie.republika.pl/normy.html
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale wszystkie normy są płatne (też mi się to nie podoba, ale nic na to nie poradzę). Oznacza to tylko tyle, że musisz poszukać sobie numerów interesujących Cię norm po tytule i następnie udać się do biblioteki w celu ich obejrzenia lub do PKN w celu ich zakupienia.
Łatwiej według mnie będzie Ci poszukać jakieś książki opisujące projektowanie zbiorników (tylko w miarę nowej) i przerobienie podanego tam rozwiązania do swoich warunków. W takich książkach zazwyczaj jest to samo co w normie tylko nie nazywa się to wprost normą, żeby ominąć prawa autorskie.
Pozdrawiam
sasza
sasza

Re: projekt zbiornika z wężownicą. POMOCY !!

Postprzez zolza » 2011-06-13, 12:22

dzieki :)
ZoŁzA!
zolza

Powrót do Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska