UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

nowe opłaty na budownictwie

Opinie, komentarze, uwagi, skargi, wnioski i zażalenia.

nowe opłaty na budownictwie

Postprzez marta84 » 2010-09-06, 13:39

witam, czy jest tu ktoś wybierający się na studia zaoczne drugiego stopnia na budownictwo?
w tamtym roku opłata za semstr wynosiła 1650zł a w tym roku jest 2950 na semestr!! myślałam że to jakaś pomyłka, ale w dziekanacie dowiedziałam się, że musieli skalkulować nowe koszty stąd taki wzrost opłaty; przecież to masakra jakaś takie opłaty, za co?!!
musimy się na to godzić?
marta84

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: nowe opłaty na budownictwie

Postprzez Ewa Trzeciak » 2010-09-06, 19:52

Jeśli ktoś był studentem i miał podpisaną umowę z uczelnią - a tam wypisane, ile będzie kosztował semestr etc. i że wzrost może być w ograniczonej wysokości, to ma prawo się na to nie godzić.

Jeśli sprawa dotyczy osób, które dopiero rozpoczną studia - tutaj niestety decyzją jest zgodzić się na takie warunki i podjać studia lub nie..
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez marta84 » 2010-09-07, 7:47

no dobra, ale czy nie mogę wymagać jakiegoś rozliczenia na piśmie jakie koszty politechnika ponosiła w tamtym roku a jakie ponosi w tym zeby mi udowodnili ze tak drastyczny wzrost ceny jest czymś poparty a nie tylko ze ktoś sobie z kosmosu wymyślił kwotę?
no bo np na politechnice warszawskiej studia a budownictwie zaocznym drugiego stopnia kosztują 3000 a na łódzkiej 2950; natomiast na kierunku architektura na PW kosztują 4900 a na łódzkiej tak jak budownictwo 2950; dlaczego budownictwo jest jednym z nielicznych kierunków na którym tak drastycznie podniesiono opłatę za semestr?? co się zmieni w kształceniu na tym kierunku co spowodowało taki wzrost ceny??
marta84

Postprzez Ewa Trzeciak » 2010-09-07, 9:03

Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Powrót do Opinie