UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Rekrutacja

Opinie, komentarze, uwagi, skargi, wnioski i zażalenia.

Rekrutacja

Postprzez abaddon » 2010-11-20, 11:54

Wiem, że może jest dość wcześnie, ale chciałbym się dowiedziec jak to wygląda z przyjęciami na pł. Tzn. czy trudno jest sie dostać na studia dzienne i jakie trzema mieć minimum zeby w ogóle o tym myślec, zdawałem mature dawno bo w 06. No i zdawałem tylko geografie anglik i polak oczywiście.
abaddon

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Rekrutacja

Postprzez cysia » 2010-11-20, 12:16

Wszystkie pytania związane z rekrutacją zadaje się tutaj.
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez michmech » 2010-11-29, 21:04

Dostać się bardzo łatwo (przynajmniej na większość kierunków). Na taki mechaniczny np to z samym angielskim ;P Ale jeżeli chcesz tutaj studiować z nastawieniem "idę, bo łatwo się dostać", odpuść sobie od razu bo tylko stracisz czas i nerwy. Listy przyjętych są pełne ludzi z maturą z wosu itp, a po semestrze, dwóch zostaje mniej niż połowa. Jeżeli nie masz jakichś podstaw chociażby z matmy, czeka Cię dużo pracy i wysiłku aby nadgonić. Nie ma rzeczy niemożliwych, ale trzeba trochę samozaparcia.
Nie wiem jak sytuacja przedstawia się na wydziałach typu OiZ itp, ale matma raczej Cię nie ominie. Dygresja: Swoją drogą, z całym szacunkiem dla studentów i wykładowców takich wydziałów, hasła typu: "marketing, zarządzanie i onanizacja" jakoś mi nie pasują do politechniki i wg mnie zaniżają jej prestiż jako uczelni technicznej. Ale to tylko moje zdanie, trzeba się dostosowywać do rynku pracy, który szuka przedstawicieli handlowych i akwizytorów, a nie inżynierów.
michmech

Postprzez DaRiOOsH » 2010-11-30, 23:27

Odnośnie dygresji. Z doświadczenia właśnie takich osób potrzeba. Jako "inżynierek prosto po studiach" mam dosyć rozmawiania z przedstawicielami handlowymi, którym wydaje się, że coś wiedzą.
DaRiOOsH

Powrót do Opinie