UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

sstypendium za wyniki w nauce

Opinie, komentarze, uwagi, skargi, wnioski i zażalenia.

Re: sstypendium za wyniki w nauce

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-02-05, 19:21

tak to się ma, że zaczynając temat wstawiłam aneks do tego, co zostało umieszczone przez Ciebie :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez joanna » 2011-02-05, 20:21

a jakie są kwoty stypendium naukowego na wydziale chemicznym? mam jeszcze jedno pyt, jestem na tech chemicznej i juz w tamtym semestrze wybralam specjalizacje, to teraz przy rozliczaniu stypendiow beda brane osoby z calej technologii czy poszczegolne specjalizacje beda osobno rozliczane?
joanna

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-02-05, 20:46

poszczególne specjalizacje są osobno rozliczane :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez mateuszjk » 2011-02-06, 23:27

Chciałem sie dowiedzieć czy stypendium za wyniki w nauce jest przyznawane dla studentów zaocznych?? Jeśli tak to czy średnia liczy się tylko z bieżącego semestru??? I czy się składa jakieś papiery?? proszę o pomoc
mateuszjk

Postprzez Warzyf » 2011-02-07, 11:06

Podobno to ostatni rok stypendiów, a później tylko jakieś rektorskie stypendia za osiągnięcia ;>?
Transport WEEIA 2009
AiR WM 2010
Warzyf
Moderator

Postprzez cysia » 2011-02-07, 20:39

Kuswir napisał(a):3. Do kiedy trzeba złożyć papiery?
Do 31 marca 2011 r. -> Komunikat 1 pkt. 1.d.

W przypadku gdy ktoś I stopień skończył na PŁ nie trzeba składać papierów, średnia jest wyliczana przez system - przynajmniej tak jest napisane w regulaminie pomocy materialnej (rozdział 4, pkt. 2)
Kuswir napisał(a):4. Jak liczona jest średnia?
Pod uwagę brana jest średnia z ostatnich dwóch semestrów. -> Regulamin Pomocy 2010-11 rozdz. IV pkt. 2.

Przynajmniej ja to tak rozumiem, ale mogę się mylić...

No i tutaj już nie jest napisane czy z dwóch w takim przypadku. Na pewno jest z 2 ostatnich jak ktoś skończył I stopień poza PŁ.

I mam jeszcze pytanie:
Jak jest liczona średnia z semestru, w którym mam dwa "przedmioty" na zal. za które są przyznawane punkty? Praca licencjacka - 10 pkt, praktyka projektowa - 4 pkt, przy obu jest wpisywane zal. Liczone są wtedy tylko te przedmioty, które są oceniane, czy np. za prace licencjacką jest brana ocena np. recenzenta/promotora albo z obrony? I w ogóle na jakiej podstawie przyznawane jest stypendium na pierwszym semestrze studiów II stopnia? Tylko na podstawie średniej z ostatniego/ostatnich dwóch semestrów pierwszego stopnia, czy ocena z egzaminu dyplomowego też jest brana pod uwagę? Nie wyczytałam tego w regulaminie, ale może po prostu przeoczyłam tą informację...
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-02-07, 20:48

Warzyf napisał(a):Podobno to ostatni rok stypendiów, a później tylko jakieś rektorskie stypendia za osiągnięcia ;>?

Stypendium rektora dla najlepszych studentów – stypendium to przysługiwać będzie najlepszym 10% studentów spełniających kryteria, które rektor ustali wspólnie z samorządem studenckim. Kryteria takie będą mogły oprócz średniej odnosić się do działalności naukowej, społecznej, sportowej i innych. Z uprawnienia będzie można korzystać na wszystkich kierunkach.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez mateuszjk » 2011-02-07, 22:34

Chciałem sie dowiedzieć czy stypendium za wyniki w nauce jest przyznawane dla studentów zaocznych?? Jeśli tak to czy średnia liczy się tylko z bieżącego semestru??? I czy się składa jakieś papiery??
Czy ktoś mi pomoze
mateuszjk

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-02-07, 23:15

stypendium za wyniki w nauce jest przyznawane dla studentów niestacjonarnych.
średnia liczy się tylko z dopiero co zakończonego semestru.
Nie składa się o nie żadnego podania.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez aanulkaa » 2011-02-08, 10:04

zgodnie z nowymi zasadami czy o przyznanym stypendium, a więc czy jest się w gronie 10/15% szczęśliwców dowiadujemy się zaraz po upływie terminu pełnej rejestracji czy w innym? a i te 10/15% osób jest z jednego kierunku na danym roku lub jednej specjalizacji?
aanulkaa

Postprzez Fiercio » 2011-02-08, 14:44

Patrząc na twoje posty, wnioskuję, że kończysz pierwszy semestr.
Zgodnie z zasadami, to stypendium jest od drugiego roku więc i tak się go teraz nie doczekasz.
A o jego przyznaniu dowiesz się, gdy dostaniesz komunikat, że masz stawić się do kwestury i podać nr konta.
Fiercio

Postprzez aanulkaa » 2011-02-08, 20:59

warto wiedzieć tak na przyszłość
aanulkaa

Postprzez mateuszjk » 2011-02-09, 16:29

kiedy i gdzie będą wyniki kto otrzymał stypendium???
mateuszjk

Postprzez xyz123 » 2011-02-09, 17:37

wiem ze stypendium dostaje się dopiero po 2 semestrze...ale czy wtedy biorą pod uwagę oceny z 1 i 2 semestru czy tylko z 2?
xyz123

Postprzez Fiercio » 2011-02-09, 17:40

Wyniki nie będą nigdzie.
Co najwyżej via webdziekanat dostaniesz prośbę o podanie w kwesturze numeru konta.

A co do pytania jaka średnia się liczy - było wiele razy wałkowane na forum, jest dokładnie objaśnione w regulaminie.
Chodzi każdorazowo o średnią z ostatniego semestru.
Fiercio

Postprzez cysia » 2011-02-10, 12:38

xyz123 napisał(a):wiem ze stypendium dostaje się dopiero po 2 semestrze...ale czy wtedy biorą pod uwagę oceny z 1 i 2 semestru czy tylko z 2?

Przejrzyj wątek od początku, jest tam odpowiedź na Twoje pytanie, sama ją pisałam.
We collect our phobias
Our sicknesses
cysia

Postprzez bey » 2011-02-14, 17:34

Sporo czytania, ale jak się przejrzy od początku cały wątek to wszytko jest ładnie wyjaśnione ;)
bey

Postprzez MiD2006 » 2011-02-15, 15:52

Kiedy w takim wypadku możemy się spodziewać informacji w webdziekanat o ewentualnym stypendium?? Wie ktoś może jak oni biorą to pod uwagę czy na podstawie informacji z webdziekanat (chodzi o oceny)?? Bo indeks już oddałam dawno a dalej nie mam zaliczonej karty ani wpisanych wszystkich ocen.
MiD2006

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-02-15, 15:55

spokojnie - za 1,5 tygodnia dopiero skończy się sesja poprawkowa i nastąpią stosowne wyliczenia :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez marta84 » 2011-02-16, 22:06

rozwiejcie proszę moje wątpliwości w związku z tym, że:
'Stypendium za wyniki w nauce jest przyznawane studentom, którzy:

* znaleźli się w gronie 15% najlepszych studentów z 4 i 5 roku danego kierunku i specjalności oraz w gronie 10% najlepszych studentów z 2 i 3 roku danego kierunku studiów.
* uzyskali pełną rejestrację na następny semestr.

Stypendium jest przyznawane po drugim semestrze na semestr. Student nie składa wniosku.'

http://www.samorzad.p.lodz.pl/stypendia ... -i-sporcie

1: jestem na 1. semestrze studiów drugiego stopnia, gdzieś jeszcze wyczytałam, że student studiów IIgo stopnia może się ubiegać o stypendium po 1. semestrze pod warunkiem rozpoczęcia studiów IIgo stopnia w ciągu roku od zakończenia studiów Igo stopnia, skoro miałam 2-letnią przerwę więc mogę zapomnieć o stypendium po 1.semestrze??

2: jaką średnią muszę uzyskać aby otrzymać stypendium składając indeks do 27lutego?
muszę się znaleźć w 10 lub 15 procentach najlepszych studentów mojego roku?
marta84

Postprzez sejbek88 » 2011-02-27, 0:40

Możliwość stypendium po sesji poprawkowej jest praktykowana na uniwerku i pewnie stamtąd jest pomysł zaczerpnięty, z tą małą różnicą że tam za niezdany egzamin jest 2 do indexu i z tą dwója jest wyliczana średnia. U nas ktoś może egzaminy zdawać za 3 razem , znając wszystkie możliwe pytania i na koniec dostać stypendium, bo najczęściej nieudane próby są bezkarne ..
sejbek88

Postprzez cysia » 2011-02-27, 2:52

marta84 napisał(a):1: jestem na 1. semestrze studiów drugiego stopnia, gdzieś jeszcze wyczytałam, że student studiów IIgo stopnia może się ubiegać o stypendium po 1. semestrze pod warunkiem rozpoczęcia studiów IIgo stopnia w ciągu roku od zakończenia studiów Igo stopnia, skoro miałam 2-letnią przerwę więc mogę zapomnieć o stypendium po 1.semestrze??

2: jaką średnią muszę uzyskać aby otrzymać stypendium składając indeks do 27lutego?
muszę się znaleźć w 10 lub 15 procentach najlepszych studentów mojego roku?

Regulamin pomocy materialnej 2010/2011, Rozdział IV, punkt 2 napisał(a):O stypendium za wyniki w nauce może ubiegać się również student pierwszego i drugiego semestru studiów II stopnia rozpoczętych w ciągu roku od ukończenia pierwszego stopnia.

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że w Twoim przypadku w pierwszym semestrze nie mogłaś liczyć na stypendium za wyniki w nauce, bez względu na to, jaką miałaś średnią pod koniec studiów I stopnia. Ponieważ stypendium przyznawane jest na semestr, na drugim semestrze studiów magisterskich masz na nie szansę jak najbardziej. Jeśli się mylę w tym względzie, to mnie poprawcie. Wydaje mi się jednak, że zdanie zacytowane z regulaminu jest po prostu niefortunnie sformułowane, bo wynika z niego, że osoba, która poszła na II stopień po przerwie większej niż rok od skończenia I stopnia w ogóle nie ma prawa do otrzymywania stypendium. Co w przypadku przyznawania stypendium na semestr jest trochę dziwne...
Na II stopniu stypendium dostaje 15% najlepszych studentów z danej specjalności.
Ą o średnią nie masz co pytać. Na pewno musisz mieć powyżej 3,9 [wg tegoż regulaminu], ale to wszystko zależy od Twojej "konkurencji", czyli osób z Twojej specjalności.
We collect our phobias
Our sicknesses
cysia

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-02-27, 12:19

sejbek88 napisał(a):Możliwość stypendium po sesji poprawkowej jest praktykowana na uniwerku i pewnie stamtąd jest pomysł zaczerpnięty,

nie stamtąd - pomysł ten jest na wielu uczelniach praktykowany, a zmieniono to po spłynięciu opinii z MNiSW, po uprzednim zapytaniu ministerstwa "co jest prawidłowe" skierowanym na podstawie uwag m.in. Państwowej Komisji Akredytacyjnej :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez guutson » 2011-02-28, 23:01

Witam, mam 2 pytania. Pragnę podjąć studia II stopnia na PŁ, jednak dyplom inżyniera zdobyłem na innej uczelni. Jak wygląda sprawa ze stypendiami:
1) w regulaminie napisano, że brany pod uwagę jest ostatni rok (2 semestry) w przypadku inż. ostatni rok (IV) ma 1 semestr - czy w takim przypadku brany jest pod uwagę 1 semestr?
2) co w przypadku gdy dostanę się na II stopień, dostanę stypendium naukowe, jednak nie utrzymam się na studiach i zostanę skreślony z listy studentów np. na I semestrze. Czy wtedy muszę zwrócić przyznane mi stypendium naukowe?

Pozdrawiam
guutson

Postprzez waariat » 2011-02-28, 23:05

Niegdyś stypa naukowa to było wyróżnienie, a teraz stanie się łatwiejszym celem niż zdobycie socjalu... Chociaż znając życie, zamiast 600zł, stypy będą maks koło 80zł oscylowac;P chyba, że mądre ministerstwo dorzuci więcej grosza dla ambitnych studentów;)
waariat

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie