UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Rejestracja warunkowa

Opinie, komentarze, uwagi, skargi, wnioski i zażalenia.

Rejestracja warunkowa

Postprzez Metatron2000 » 2014-02-26, 12:56

Precz z rejestracją warunkową na studiach. Skończyliście szkołę podstawową albo gimnazjum? Żeby uzyskać promocję do następnej klasy trzeba zdać wszystkie przedmioty. Jeśli nie to się powtarza klasę , jeśli się tylko nie zda jednego przedmiotu. A teraz co jest. Kupa baranów i osłów kończy politechnikę łódzką tylko dzięki temu, że studiowali dzięki rejestracji warunkowej. Zdawali po 10 razy, ściągali, kombinowali i tak nic nie umieją, ale dyplom posiadają. Dorwie się taki nieuk do wysokich stanowisk prywatnych bądź państwowych i będzie rządził. A później rektorzy narzekają, że się nauka w Polsce nie rozwija. Jak żeście takiego patałacha wypuścili na rynek pracy to macie. Osoby na rejestracji warunkowej są nieukami niezdolnymi do konstruktywnego myślenia. To jest dziedzictwo współczesnej Polski. Gratulacje.
Metatron2000

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Rejestracja warunkowa

Postprzez Ad@m » 2014-02-26, 16:39

Mało tego, zamiast podwyższać poziom nauczania obniża się go. Czemu? Bo za mało osób zalicza przedmiot...
Ad@m

Postprzez kasztan00126 » 2015-02-07, 23:48

Ok idąc Twoim tokiem rozumowania z mojego kierunku nikt by nie skończył studiów przynajmniej na moim wydziale może 2%. Wiec za jakieś 10-15 lat w Polsce nie było by nikogo kto by coś budował itp. A jeśli mówicie to poziomie nauczania to kto wam broni uczyć się czegoś nad program. Założę się że żaden z was tego nie robi.
kasztan00126

Postprzez Ad@m » 2015-02-08, 0:16

Super, kształćmy dalej inżynierów budownictwa, którzy nie znają fizyki czy inżynierii materiałowej. Tylko proszę, niech nie budują czegoś dla mnie.
Założę się że żaden z was tego nie robi.
Kolego mój drogi, mam IPS od 2 roku studiów, od tego samego czasu wolontariat w labie, koła naukowe. Wybierałem przedmioty, których ludzie się bali. Jak do tej pory 15 konferencji krajowych, 3 międzynarodowe, publikacja na ukończeniu. Może pomówmy o Twoim dorobku?
Nigdy nie miałem problemu z zaliczeniem czegokolwiek. Jeśli uwaliłem jakieś koło, to tylko dla tego że mi się nie chciało uczyć.
RW powinna być zniesiona! Możliwość jednokrotnego powtarzania roku i 2 krotnego powtarzania semestru dyplomowego pod warunkiem posiadania absolutorium. Tyle. Wtedy studia kończyliby Ci, którzy na to zapracowali! No i przede wszystkim, przywrócić egzaminy na studia.
Co do poziomu, jeszcze 10 lat temu, w programie chemii fizycznej na W.Ch. były podstawy fotofizyki. Teraz nie ma. Ludzie kończą studia chemiczne, nie mając pojęcia o przemianach fotochemicznych i fotofizycznych. Ludzie nie mają pojęcia czym jest fluorescencja. Polimerowcy kończą studia a nie wiedzą jak działa środek antystarzeniowy. Wiedzą że trzeba go wsypać, wiedzą ile, bo wkuli na pamięć przepisy, ale jak to działa, to już nie wiedzą. Są oczywiście wyjątki, ale wiem kto kończy te studia i jaką ma wiedzę.
Im wcześniej taki człowiek, który nie zalicza podstawowych przedmiotów, dowie że się do tego nie nadaje, tym lepiej. Gorzej, jeśli dowie się tego już po studiach. W pracy. "A co mi tam, nie chcę mi się obliczać. Przecież ten most się nie zawali jak zaokrąglę do 10". A potem mamy przykłady, jak zawalony dach hali w Chorzowie, kilka lat temu. Jak zawalony dach krańcówki na Janowie, kilkanaście lat temu.
Ad@m

Postprzez kasztan00126 » 2015-02-08, 13:06

Wiesz że taka sytuacja nie jest realna raz że uczelnia potrzebuje kasy wiec gdyby nie studenci w RW to prawdopodobnie nie było by czegoś takiego jak studia bo poziom po technikum czy LO jest żenujący wiec odpadali by wszyscy po pierwszym semestrze. Chyba o innych RW rozmawiamy ja uważam że powinna być ale w przypadku że komuś nie pójdzie coś albo wypadek losowy Ty chyba mówisz o studentach którzy powtarzają rok już z 3 raz i niedługo będą przed trzydziestką. Co do budowania mostów itp. to chyba nigdy nie pracowałeś w życiu w normalnej firmie nie mowie o praktykach. Idąc do pracy masz jakiś zasób wiedzy ale nigdy studentowi po studiach nie dadzą żadnej odpowiedzialnej funkcji tzn. coś policzyć coś zaprojektować itd. po jakimś czasie jak zobaczą że coś umie to tak. A sprawa dachu hali w Chorzowie to ona nie zawaliła się z winy złej konstrukcji czy obliczeń tylko dach był źle konserwowany przez właściciela (odśnieżanie) co do dachu krańcówki w Janowie to nie znam tego przypadku.
kasztan00126

Postprzez Ad@m » 2015-02-08, 15:15

Wszyscy by odpadli? Nieee. Wtedy ludzie zaczęliby się uczyć a nie olewać te studia. Znam sytuacje, gdzie wypadek losowy spowodował niezaliczenie przedmiotów, ale to inna sytuacja. Jak ktoś nie jest w stanie zaliczyć matematyki i fizyki to co robi na politechnice?
Czemu w Polsce ktoś zaraz po studiach nie dostanie odpowiedzialnej roboty? Bo się każdy boi, bo wiedzą jak wygląda studiowanie i jaki jest poziom!
Jak ktoś nie potrafi mieć pełnej rejestracji na 1 semestrze, to wybacz, ale nie powinien, w żadnym wypadku, dostać rejestracji na 2 semestr.
Ad@m

Postprzez kasztan00126 » 2015-02-09, 2:44

Co do odpowiedzialnej pracy po studiach. Ciekawe czy dałbyś się zoperować lekarzowi zaraz po studiach. Zero praktyki tylko to co widział na zajęciach lub w książce. Wątpie
kasztan00126

Postprzez kapc94 » 2015-02-09, 4:03

Nie orientuję się jakoś dokładnie w studiach medycznych, ale z tego co mi wiadomo, to akurat studenci medycyny mają jakieś praktyki w tej kwestii na zwłokach ludzkich. Przypuszczam że na sali operacyjnej też niejednokrotnie ma okazję przebywać. Poza tym świeżo kończący studia student nie ma jeszcze specjalizacji i nie może pracować jako chirurg.
kapc94

Postprzez Ad@m » 2015-02-09, 12:12

Wiesz Kolego w ogóle jak wyglądają studia medyczne? Rozumiem że jak leżysz w klinice, to nie pozwalasz studentom się do siebie zbliżać?
I wiesz co? Na Medycznym jest taki system o jakim ja mówię. Nie ma RW dla idiotów, którzy uwalają pół przedmiotów w sesji. Nie zdasz - wylatujesz. Nie potrzeba nam lekarzy na pół gwizdka.
Ad@m

Postprzez kapc94 » 2015-02-09, 12:30

Czego skutki też nie są najlepsze. Lekarzy jest za mało, więc ci co są, są przepracowani. Ale lepszy chyba jednak przepracowany lekarz znający się na rzeczy niż wypoczęty, ale nie mający pojęcia o tym co robi. I to samo z inżynierami.
kapc94

Postprzez kasztan00126 » 2015-02-09, 17:19

Idąc waszym tokiem rozumowania to po co poprawki nie zdasz koła wyjazd nie zdasz egzaminu to samo. Sytuacja o której mówicie jest nierealna. Podchodzicie do tego tak masz PR idziesz dalej mass RW wyjazd. Dwa lata temu na moim wydziale była akcja że prowadzący wyjechał na kontrakt czy coś takiego w czasie sesji i nie wpisał ocen przez co cały kierunek miał brak ludzie ze stypendium rektora potracili je. Czyli na to wychodzi według was że powinni usunąć cały rok. Bo przecież coś jest albo czarne albo białe.
kasztan00126

Postprzez Ad@m » 2015-02-09, 19:36

Czy Ty w ogóle czytasz co ja tu piszę? Czy piszę sobie żeby pisać?
Nie mówię o braku poprawek. Każdy może mieć problem z zaliczeniem, po to są terminy poprawkowe. Czy w szkole jak uwaliłeś przedmiot, to przechodziłeś do następnej klasy? Nie. Jedynka na koniec i powtarzanie roku.
Powinno być dopuszczalne jednokrotne powtarzanie roku, jeżeli znów ktoś nie zaliczy jakiegoś przedmiotu, to żegnamy. Taki system zapewniałby, że w większości ludzie opuszczający mury uczelni, mają pojęcie o tym co studiowali! Są oczywiście przypadki szczególne, ale takie załatwia Prodziekan.
Ja znam ludzi, którzy studiowali po 10 lat. Ja w tym roku kończę magistra. Niektórzy ludzie którzy inżyniera zaczynali dwa lata przede mną, jeszcze go nie skończyli. Powiedz mi, czemu ich dyplom jest wart tyle samo co mój? Czy oni będą coś umieli po tych studiach? Oczywiście że nie, bo dociągną tego inżyniera na ściągach. Pracę napiszą na odwal się, egzaminu dyplomowego nie da się uwalić (chociaż są wyjątki) i te studia skończą. Potem pójdą do pracy do przemysłu i ludzie zaczną mówić że PŁ kończą debile.

Co do Twojego przypadku. Wystarczyło udać się do prodziekana i powiedzieć jaka jest sytuacja. Napisać podania itp. Prosić o indywidualny tok. System dopuszcza przeniesienie przedmiotu z karty na kolejny semestr. Mało tego, wystarczyłoby się z taką osobą skontaktować mejlowo, żeby wysłał listę ocen do dziekanatu i dziekanat by wpisał. Nie takie sytuacje były. Zdarzało mi się, że zaliczałem przedmioty po sesji, bo nie wystarczyło mi czasu - 58 ECTS w jednym semestrze. Wystarczyła kartka od prowadzącego z oceną i dziekanat wpisywał.
Ad@m

Postprzez kasztan00126 » 2015-02-09, 20:36

To samo mogę napisać o Tobie że nie czytasz co mówię ja nie uważam że tak jak napisałeś ktoś studiuje 10 lat i dojdzie do tego inż według mnie powinna być rejestracja warunkowa tylko jak komuś coś nie pójdzie bo różne są sytuacje
kasztan00126

Postprzez Ad@m » 2015-02-09, 20:56

Jak komuś coś nie pójdzie, to miałby powtórkę roku. To nie przedszkole, gdzie prowadzimy za rączkę! Jesteśmy dorosłymi ludźmi do cholery. Nie umiesz - twój problem. To jest uczelnia wyższa a nie piaskownica. Mam jednak wrażenie, że sporej części społeczeństwa się te dwie instytucje pomyliły.
Sytuacje losowe rozstrzygałby prodziekan.
Sytuacja uczciwa. Tacy ludzie tylko zajmują miejsca w akademikach a ludzie, których nie stać na wynajem mieszkania, akademika nie dostaną, bo siedzi tam koleś, który studiuje 10 rok. To jest uczciwe?
Ad@m

Postprzez kasztan00126 » 2015-02-10, 0:33

Nie ale tak jak już pisałem jeśli ktoś ma brak np jeden przedmiot czy coś takiego to nie uważam że należy go usunąć ze studiów co do ludzi który robią inż 7-10 lat to jak najbardziej sam znam takich ludzi. W naszej dyskusji chyba już nie chodzi o RW tylko o jej definicje.
kasztan00126

Postprzez Ad@m » 2015-02-10, 1:33

Napiszę to inaczej. RW jest złą instytucją. Uważam że najlepszym systemem byłoby coś takiego:
Na pierwszym roku, gdy student czegoś nie zaliczy, bez względu na to czy w 1 czy 2 semestrze, eksmatrykulacja.
Na latach wyższych, w semestrze nieparzystym po niezaliczeniu przedmiotów za maksimum 10 punktów, student powinien otrzymać rejestrację warunkową na semestr parzysty i w sesji miałby możliwość jego zaliczenia. Gdyby brak ten był wyższy niż 10 punktów, eksmatrykulacja. Gdyby student nie zaliczył jakieś przedmiotu, bez względu na to, czy to był ten z semestru poprzedniego czy nie, kierowany byłby na płatne powtarzanie roku. Taki sam system powinien obowiązywać, gdy nie byłoby możliwości zaliczenia przedmiotu w sesji letniej, ze względu na niezaliczenie laboratorium. Student po raz kolejny nie zaliczy przedmiotu - eksmatrykulacja.
Wtedy rejestracja warunkowa miałaby sens. Teoretycznie RW powinna działać podobnie, jednak w praktyce jest zupełnie inaczej. Teoretycznie rok można powtarzać jednokrotnie, a znam ludzi co są po raz 3 na tym samym roku i nic im nikt nie robi.
Ad@m

Postprzez kasztan00126 » 2015-02-10, 11:08

To co napisałeś ma sens po pierwszym roku zostawali by Ci którzy naprawdę chcą skończyć studia. Na późniejszych latach powinny być punkty braku tylko bez przesady jak na włóknie słyszałem ze kumpel mógł mieć 22pkt. Innym rozwiązaniem jest zmienienie punktacji ECTS. Np porobić przedmioty za 0 punktów takie które i tak się nie przydadzą i każdy je zalicza u mnie była to np. ekonomia a dać matematyce 1 fizyce mechanice że jak delikwent nie zaliczy tego przedmiotu to musi się pilnować. Ale to już dla 2 roku +++ co do pierwszego to PR powinna być ale w przypadku że ktoś faktycznie olał studia. Co innego jak leżał w szpitalu i fizycznie nie mógł uzyskać PR
kasztan00126

Powrót do Opinie