UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Warsztat Randstad -Twój sukces na rozmowie kwalifikacyjnej

Tu z kolei umieszczamy wszelkiego rodzaju oferty pracy, stażu bądź praktyk.

Warsztat Randstad -Twój sukces na rozmowie kwalifikacyjnej

Postprzez Biuro Karier » 2011-09-15, 15:06

W związku z projektem „ Innowacyjna dydaktyka bez ograniczeń - zintegrowany rozwój Politechniki Łódzkiej - zarządzanie Uczelnią, nowoczesna oferta edukacyjna i wzmacniania zdolności do zatrudnienia, także osób niepełnosprawnych" dofinansowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV „Szkolnictwo wyższe i nauka", Poddziałanie 4.1.1. „Wzmacnianie potencjału dydaktycznego uczelni" Biuro Karier Politechniki Łódzkiej zaprasza na szkolenie z serii:

Akademia Pracodawców - Warsztat Randstad dla studentów

Temat: Warsztat Randstad dla studentów - Twój sukces na rozmowie kwalifikacyjnej.

Cel warsztatu: Przygotowanie studentów do uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej poprzez zapoznanie się z mechanizmami rozmowy o pracę i typowymi oczekiwaniami osób zajmujących prowadzących rozmowy kwalifikacyjne.

Konwencja warsztatu: Warsztat zakłada zaangażowanie i aktywny udział uczestników. W programie przewidywane są takie aktywne formy uczestnictwa jak: dyskusja grupowa, praca zespołowa, ćwiczenia w parach i indywidualne. Program jest urozmaicony nagraniami filmowymi (przykład rozmów kwalifikacyjnych i prezentacji kandydatów). Część wiedzy przekazywana jest w formie wykładu.

Materiały: W trakcie warsztatu uczestnicy otrzymują materiały ćwiczeniowe Na zakończenie warsztatu uczestnicy otrzymują zebrane materiały teoretyczne tzw. Handout z podsumowaniem i rozwinięciem zagadnień poruszanych w trakcie warsztatu. Handout zawiera przykłady pytań kwalifikacyjnych, a ponadto zadania, które można wykonać w domu, a które pomagają w identyfikacji słabych i silnych stron kandydata, przeglądzie wizerunku - budowaniu pozytywnego pierwszego wrażenia własnej osoby etc.

Program:

1. Zapoznanie z uczestnikami i ich oczekiwaniami
2. Usystematyzowanie wiedzy nt. poszukiwania pracy - z uwzględnieniem etapu planowania kariery zawodowej i etapu aktywnego poszukiwania ofert pracy
3. Powiązanie planowania kariery zawodowej z skuteczną prezentacją w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej
4. Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej: merytoryczne i techniczne
5. Budowanie i wpływ pierwszego wrażenia na ocenę kandydata
6. Struktura spotkania kwalifikacyjnego i mechanizmy spotkania
7. Rodzaje pytań na rozmowie kwalifikacyjnej: biograficzne, kompetencyjne, formalne, motywacyjne
8. Najczęstsze błędy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej - czego należy unikać
9. Trudne pytania w trakcie rozmowy i jak sobie z nimi radzić

Czas i miejsce szkolenia: 20 października 2011 (czwartek), godzina 14:00 - 17:00, sala konferencyjna SDS, al. Politechniki 3a

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie można pobrać na stronie: http://biurokarier.p.lodz.pl/kapital/ (szkolenia prowadzone przez pracodawców) lub osobiście w Biurze Karier PŁ. Wypełniony formularz (niebieskim długopisem) należy dostarczyć osobiście do siedziby Biura Karier- Al. Politechniki 3a, pok.3.

Ilość miejsc jest ograniczona!!! Decyduje kolejność zgłoszeń. Szkolenie przeznczone dla studentów 3 roku studiów licencjackich oraz 1,2 roku studiów magisterskich Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ.
Grzegorz Kierner
Biuro Karier Politechniki Łódzkiej
Avatar użytkownika
Biuro Karier
 
Posty: 576
Dołączył(a): 2005-10-14, 14:00

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Powrót do Oferty pracy i praktyk Biura Karier PŁ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron