UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Szkolenie - Państwowa Inspekcja Pracy

Tu z kolei umieszczamy wszelkiego rodzaju oferty pracy, stażu bądź praktyk.

Szkolenie - Państwowa Inspekcja Pracy

Postprzez Biuro Karier » 2011-11-08, 15:52

W związku z projektem „ Innowacyjna dydaktyka bez ograniczeń - zintegrowany rozwój Politechniki Łódzkiej - zarządzanie Uczelnią, nowoczesna oferta edukacyjna i wzmacniania zdolności do zatrudnienia, także osób niepełnosprawnych" dofinansowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV „Szkolnictwo wyższe i nauka", Poddziałanie 4.1.1. „Wzmacnianie potencjału dydaktycznego uczelni" Biuro Karier Politechniki Łódzkiej zaprasza na szkolenie z serii:

Akademia Pracodawców - Państwowa Inspekcja Pracy

Temat: Szkolenie będzie składało się z dwóch części tematycznych.

1. "Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę i umowy cywilno-prawnej. Różnice prawne i praktyczne"

W ramach szkolenia zostaną w przystępny sposób omówione cechy zatrudnienia w ramach stosunku pracy oraz inne, pozapracownicze formy podejmowania pracy zarobkowej. Szczegółowo zostaną przedstawione różnice w zakresie uprawnień i odpowiedzialności osoby wykonującej pracę, w zależności od wybranego rodzaju umowy.

2. "Prawa i obowiązki pracownika i pracodawcy. Jak poradzić sobie z nieuczciwym pracodawcą"

W ramach szkolenia zostaną omówione podstawowe obowiązki pracodawcy i pracownika, a także prawa stron stosunku pracy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wymóg pisemnego potwierdzenia warunków zatrudnienia, przepisy o czasie pracy i ochronie wynagrodzenia za pracę, odpowiedzialność porządkową, profilaktyczne badania lekarskie, szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy i informowanie pracownika o ryzyku zawodowym. Przedstawione zostaną sposoby dochodzenia roszczeń wynikających ze stosunku pracy.

Cel szkolenia: Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi przepisami prawa pracy, kluczowymi z punktu widzenia praw pracowników. Adresatami obu wykładów są przede wszystkich osoby dopiero przygotowujące się do wejścia na rynek pracy, a także pracownicy z małym stażem pracy, jako grupy szczególnie narażone na nieuczciwe praktyki części pracodawców. Jednakże szkolenie ma charakter otwarty i mile będą widziani również doświadczeni pracownicy, a także pracodawcy, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę na temat przepisów prawa pracy. Szkolenie będzie miało charakter wykładu, połączonego z panelem dyskusyjnym, w trakcie którego możliwe będzie zadawanie pytań.

Szkolenie przeprowadzi starszy inspektor pracy Kamil Kałużny.

Czas i miejsce szkolenia: 29 listopada 2011, godzina 10:00 - 13:00, Sala konferencyjna SDS, al. Politechniki 3a.

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie można pobrać na stronie: http://biurokarier.p.lodz.pl/kapital/ (szkolenia prowadzone przez pracodawców) lub osobiście w Biurze Karier PŁ. Wypełniony formularz (niebieskim długopisem) należy dostarczyć osobiście do siedziby Biura Karier- Al. Politechniki 3a, pok.3.

Ilość miejsc jest ograniczona!!! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Grzegorz Kierner
Biuro Karier Politechniki Łódzkiej
Avatar użytkownika
Biuro Karier
 
Posty: 576
Dołączył(a): 2005-10-14, 14:00

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Powrót do Oferty pracy i praktyk Biura Karier PŁ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron