UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Problem z podjęciem decyzji

Tutaj zasięgamy opini użytkowników forum w sprawach nie związanych ze studiami na PŁ.

Problem z podjęciem decyzji

Postprzez nieladazagadka » 2012-07-23, 23:13

Witam mam do was pytanie odnośnie Wzornictwa na PŁ możne ktoś obiektywnie ocenić te studia? Warto czy też nie? Stoi przede mną dość konkretny problem z wyborem właśnie miedzy wzornictwem a architektura i nie wiem co mam zrobić.Potrzebuje waszych opinii.Wiem,że po architekturze mam konkretny fach w ręku a jak jest ze wzornictwem .Ciężko mi to ocenić.
nieladazagadka

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Problem z podjęciem decyzji

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-07-24, 22:57

szczerze powiedziawszy stoję przed tym samym dylematem. ale ostatnio się nasłuchałam,że ponoć po archi. nie ma pracy, bo pełno architektów jest i ciężko na tym rynku się ogarnąć po studiach, a jak się już gdzieś załapiesz to pracujesz 7 lat za 1000 zł. o wzornictwie nie słyszałam nic, wydaje mi się, że nie jest to aż tak popularny kierunek, sama zastanawiam się, jak będzie z pracą.. i czy na rynku pracy nie będziemy na 'przegranej' pozycji, względem absolwentów wzornictwa na ASP ..
ale i tak (raczej) zdecydowałam się w tym roku na wzornictwo, jeśli mi sie nie spodoba tak, jak myślałam, to składam drugi raz papiery na architekturę i bd trzymała kciuki,cobym się drugi raz dostała ;)
kotkotkotkotkot

Postprzez olaola » 2013-02-02, 3:18

W zeszłym roku miałam też trochę takich dylematów, w rezultacie wylądowałam na wnętrzach.
Myślę, że z pracą po każdym z tych kierunków bywa różnie,więc to kalkulacja trochę w ciemno. Osobiście, zastanowiłabym się na Waszym miejscu czego projektowanie mnie bardziej kręci - szpitala czy desinerskiego kompletu filiżanek. Bo wydaje mi się, że o tym czy znajdziecie sensowne zatrudnienie za te parę lat w dużej mierze zdecyduje to czy będziecie dobrzy w danym fachu i czy będziecie mieć do tego serce, że się tak górnolotnie wyrażę.
Powodzenia ;)
olaola

Postprzez Nana » 2013-02-10, 22:04

Hej, jestem studentką wzornictwa więc mogę się wypowiedziec.
U mnie wiele osób na roku skończyło na wzornictwie, bo nie dostali się na architekturę. Wzornictwo to kierunek chyba najbardziej artystyczny ze wszystkich na politechnice. Niestety nie kończy się on inżynierem, a licencjatem. Jeżeli będziesz chciała się obijać, to raczej nie polecam. No chyba że pracujesz systematycznie. Są tu zajęcia z malarstwa, rysunku, rzeźby, grafiki warsztatowej. Wszystko to wymaga wiele czasu poświęconego na zajęciach jak i w domu.
Są trzy specjalizacje i po każdej z nich macie możliwość robić kompletnie co innego. Architektura ubioru czyli projektowanie ciuszków, architektura tekstyliów, czyli projektujecie sobie materiały i komunikacja wizualna i techniki druku, czyli komunikacja wizualna i techniki druku. Wszyscy wzornicy mamy wykształcenie na pewno artystyczne, ale dzięki zajęciom ścisłym mamy też wiedzę techniczną. Studia pochłaniają trochę kasy, ale jeśli załapiesz się na stypendium, 1000 zł miesięcznie to jest w porządku.
Nana

Postprzez kim1313 » 2013-05-27, 16:17

hej :)
ja tez wybieram się na wzornictwo, a czemu sądzisz Nana,że pochłaniają trochę kasy ? :)
kim1313

Powrót do Problemy i porady