UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Odtwarzacz MP3

Tutaj zasięgamy opini użytkowników forum w sprawach nie związanych ze studiami na PŁ.

Odtwarzacz MP3

Postprzez badzio » 2007-11-27, 15:26

Czy ktorys z szanownych forumowiczow ma moze odtwarzacz mp3 marki mpower lub d'wave?
Jesli tak, to prosze o opinie (model, jak sie spisuje, jak obslugiwane sa foldery)
"Pan Bog pomaga tym, ktorzy potrafia pomoc sobie sami" - T. Jefferson
Obrazek
badzio

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez siny77 » 2007-11-27, 16:54

mpower... mialem przez kilka tygodni a potem zamienilem na typowego noname'a dla mnie nie ma między nimi różnicy, tzn wszystko działa ale występują pewne braki, przede wszystkim w oprogramowaniu. Może teraz coś się zmieniło, bo ja kupowałem 1.5roku temu.
...cause tonight...
...I feel like more...
Obrazek
siny77

Postprzez manjakMiB » 2007-11-27, 18:11

mpower i inne mpnoname to dziadostwo. Jeśli chcesz naprawde dobra jakość dzwięku za rozsądną cene to proponuje sobie kupić jakąś Sanse z serii m2xx (bo tania). Uważam że to najlepszy wybór wśród tanich odtwarzaczy. Pokusze się nawet o stwierdzenie że lepszy od Creativa. Tak więc przemyśl to i proponuje przejrzeć fora audiofilskie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez byczek123 » 2007-11-27, 18:59

nigdy też nie kupujcie szajstwa firmy medion
byczek123

Postprzez badzio » 2007-11-27, 19:39

No mozna przyjac ze nie mam sluchu doskonalego ;) Wiec... bardziej interesuje mnie to, zeby sie nie rozlecialo po tygodniu. no i jak jest z obsluga folderow - czy mozna tworzyc i czy mozna nakazac odtwarzanie konkretnego folderu
Obrazek
badzio

Postprzez manjakMiB » 2007-11-27, 19:58

w sansie mp3 sa ustawiane wg tagów, jesli ich nie ma to domyslnie wg nazwy plików. co do katalogów to szczerze powiem że nawet nie wiem. Mozna odtwarzać wg artysty piosenki albumu itp, a mozna tez wrzucić playliste z winampa i tez działa. Co do awaryjności moją m240 mam od czerwca i sprawuje się znakomicie. w końcu to Sandisk. Jest mało bateriożerna. Jedyną wadą jest to że z kompem łączy się przez kabel.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez DaRiOOsH » 2007-11-28, 0:43

Ja mam mpower. Co być chciał wiedzieć?
DaRiOOsH

Postprzez badzio » 2007-11-28, 9:41

No... :)
Jaki model. Jak jest w obsluga (joystick itp) - czy jest sensowna, ergonomiczna. Czy obslugiwane sa foldery (w sensie - masz foldery z rozna muza, wybierasz ze teraz chcesz odtwarzac piosenki z jednego konkretnego folderu). I jak jest z wtyczka USB - jest 'na sztywno' (zakrywana zaslepka) czy tez jest skladana?
No i jak z jakoscia (w dotyku, czy wyglada solidnie, na ile trzeszczy itp)
Obrazek
badzio

Postprzez DaRiOOsH » 2007-11-29, 10:47

Taki model. http://www.mpower.pl/index/product/id/1/ . Jest duży, ale wiesz że go masz i możesz namacać pod bluzą. Mam go od roku. Z joystickiem zero problemu. Posiada blokadę klawiatury przełącznikiem (oraz blokadę przed zapisem, gdy podłączony jest do kompa). Pod kompem wykrywa się jako wymienny dysk twardy - pendrive. Zarządzasz nim tak jak dyskiem twardym. Muzykę widzi do trzeciego podfolderu (może i głębiej, ale nie sprawdzałem). Pomimo USB2 jest wolny. Jak dla mnie to jest góra USB1.1. Na zdjęciu wtyk USB ukryty jest pod zaślepką z prawej strony. Jako pendrive polecam. Radio to porażka. Dyktafon jest w miarę ok, gdy masz dobre źródło dźwięku (wykład - pierwsza ławka + głośny prowadzący). Słuchawki, które dołącza producent możesz o kant kuli rozbić. Niewygodne. Pomimo equalizera słychać niedociągnięcia w basie. Z pierdół to ma animacje wyświetlacza, mruganie w kolorach. Wyłączyć się tego nie da, ale są schematy, które są mało upierdliwe. Polskie menu. Czytanie tagów ID3 czasami jest niedopracowane. Muzyka jest odtwarzana w takiej kolejności jak wgrałeś.
Generalnie polecam. Jak jesteś audiofil to może nie spełnić Twoich zachcianek ;)
DaRiOOsH

Postprzez Zby1 » 2007-11-29, 17:48

jeśli chodzi o tanie odtwarzacze to również polecam sanse ( http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=13805 ) jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza od wszystkich mp3 noname, wiem bo sam ją mam i do tego zaoszczedzisz na bateriach, moj kumpel ma jakiegos Xplay i bateria wyczerpuje mu sie 4 razy szybciej niż mi. Swoją drogą ten medion wygląda identycznie jak Xplay mojego kumpla- pewnie produkuje je ta sama chińska firma tylko zmieniaja naklejki na odtwarzaczach). Poza tym dodam, że w usa Sanse są na drugim miejscu najchętniej kupowanych odtwarzaczy mp3 zaraz po Ipod. (Jakby się nie lubiło amerykańców to jednak są potęgą w elektronice :)
Piwo stanowi dowód na to, że Bóg kocha nas i pragnie naszej szczęśliwości.
Benjamin Franklin
Zby1

Postprzez badzio » 2007-11-29, 18:42

Fajnie, ale:
1) nie ma radia
2) baterie to nie problem, sa akumulatorki
3) jest o 1/2-1/3 drozszy niz mpower :P
Obrazek
badzio

Postprzez Zby1 » 2007-11-29, 20:00

no tak ale jeśli dodasz do tego koszt ladowarki, akumulatorków i pewnie słuchawek bo szybko się spieprza to wyjdzie drożej od sansy. A poza tym jaką 1/2 ceny? Jest droższa jedynie o 14 zł.

Tutaj masz opinie użytkowników o obu odtwarzaczach:

- sansa (ocena 7.41/10) http://www.skapiec.pl/site/cat/15/comp/ ... omentarze/

-mpower (ocena 4.42/10)
http://www.skapiec.pl/site/cat/15/comp/ ... omentarze/

PS. Tak swoją drogą, kto z was słucha radia na odtwarzaczu mp3?
Piwo stanowi dowód na to, że Bóg kocha nas i pragnie naszej szczęśliwości.
Benjamin Franklin
Zby1

Postprzez lzk » 2007-11-29, 21:44

Bardziej bym polecal MP4. Wiekszy wyswietlacz, mniejszy i ladniejszy. Hardcorowo da sie nawet film obejzec ;) Mam dwa firmy mpower i moge polecic. Jeden dwa cale i czyta ten dziwny formacik amv, drugi chyba 3.5 cale i czyta asf (spokojnie na tym filmy ogladalem). Bardzo fajny, do tego aparat (sredni), karty pamieci, ebook, radio, wyjscie/wejscie tv (mozna ogladac o dziwo w bardzo dobrej jakosci na tv oraz zgrywac filmy na odtwarzacz), itd. Teraz jeden dalem bratu, jeden dziewczynie a sam racze sie PSP i to dopiero mozna z czystym sercem polecic do filmow :)

Co do tego tanszego modelu to mam http://allegro.pl/item270383326_mp4_102 ... t_237.html tylko wieksza pamiec. Dodatkowy atut to zasilanie na baterie od nokii.
Obrazek
lzk

Postprzez manjakMiB » 2007-11-29, 22:15

Po pierwsze radio w odtwarzaczach sprawuje się tylko jeśli sa to odtwarzacze z górnej półki, albo jeśli siedzimy w miejscu. Po 2 do kazdego mp3 mozesz dokupić adapter FM.

lzk nie rozśmieszaj mnie. MP4? Bajer dla bajeru. Ja mam mp3, Ty mp4 a jakiś koles kupi se mp5 i nas wszystkich powystrzela...hahaha.. A tak na poważnie to nie wiem jak wielkim masochistą musisz być żeby cie rajcowało oglądanie filmów na 3,5 cala i w dodatku w śmiesznym formacie. Albo po prostu jesteś szpanerem.

a Tobie badzio doradzam kupić zwykły player mp3 ale markowy i niedrogi, a sansa takim czymś jest. Wychodzi od Sandiska...mówi ci to coś? Wiodący producent pendrive-ów a także pamięci SD
manjakMiB

Postprzez Cheloni » 2007-11-30, 1:26

ech, ja mam mp4 i nie uwazam zebym go miala "dla bajeru"... po prostu podoba mi sie bardziej niz mp3 i ma wiecej funkcji a nie korzystam tylko z ogladania filmow.
Czy wiesz, co masz, czego chcesz, po co przyszedłeś tu...?
Cheloni

Postprzez badzio » 2007-11-30, 9:30

MP4 mi zbedne. A Sandisk... mialem jednego pendrive tej firmy... niecaly m-c po zakonczeniu gwarancji pendrive odszedl do krainy wiecznych lowow. Wiem, pech, ale... ;)
No nic, dzieki wszystkim za odpowiedzi :)
Obrazek
badzio

Postprzez lzk » 2007-11-30, 19:05

@manjakMiB Tak, jestem szpaner bo zapie*dalam do domu 3 godziny w jedna strone autobusem i nie uwazam, zeby ogladanie filmow na psp bylo czyms zlym. Widziales to kiedys w ogole? Jezeli uwazasz, ze ma to maly wyswietlacz to polecam wizyte u okulisty. Chyba, ze wolisz te "wypasione" lcd w mp3 na ktorych nawet nie widac czego sluchasz.
A i jeszcze jedno, tu cie zaskocze, niektorzy nawet na tym w gry graja. Pewnie na wypasionym mp3 tez grasz, tam przeciez te super wyswietlacze maja lepszy kat widzenia.

Ciebie faktycznie ktos by mogl odstrzelic.

Avi smiesznym formatem?? Asf smiesznym formatem?? W czym ogladasz filmy? w rm? :shock:
Obrazek
lzk

Postprzez manjakMiB » 2007-12-01, 1:38

lzk napisał(a):@manjakMiB Tak, jestem szpaner bo zapie*dalam do domu 3 godziny w jedna strone autobusem i nie uwazam, zeby ogladanie filmow na psp bylo czyms zlym.

po 1 naucz się czytać ze zrozumieniem zanim zaczniesz mi coś zarzucać !!!!!!!!!!!
Poza tym mówiłem o wszystkich mp4 a nie o PSP które jako właściciel powinieneś wiedzieć że jest..KONSOLĄ (nawet z nazwy wynika że to przenośna konsola - Playstation Portable)

lzk napisał(a):Widziales to kiedys w ogole? Jezeli uwazasz, ze ma to maly wyswietlacz to polecam wizyte u okulisty. Chyba, ze wolisz te "wypasione" lcd w mp3 na ktorych nawet nie widac czego sluchasz.
A i jeszcze jedno, tu cie zaskocze, niektorzy nawet na tym w gry graja. Pewnie na wypasionym mp3 tez grasz, tam przeciez te super wyswietlacze maja lepszy kat widzenia.

dla mnie mp3 to urządzenie do słuchania muzyki. Ma spełniac 2 warunki: ma sprawiać żeby dzwięk nie kaleczył moich uszu (tak, jestem audiofilem) i być solidny) Nie potrzebuje bajerów takich jak gry czy oglądanie filmów. I nie rusza mnie że PSP ma ekran TFT LCD formatu 16:9 potrafiący wyświetlić obraz o rozdzielczości 480 x 272 pikseli w ponad 16,7 mln kolorów. Bo szanujący się miłośnik filmów nie ogląda filmów na małej zabawce a na wielkim ekranie. Dla mnie to tak jakbyś oglądał film ściągnięty z netu w wersji CAM ( dla laików w wersji nagrywanej na żywca kamerą z kina).

lzk napisał(a):Ciebie faktycznie ktos by mogl odstrzelic.

i wzajemnie bo wypowiadasz się o sprzęcie o którym nie masz nawet zielonego pojęcia jest mowa a mowa była o mp4 a nie o konsoli PSP. Swoją drogą współczuje że nie masz co robić z pieniędzmi i wydajesz ok 700zł na zabawke która przeciętnemu człowiekowi jest zbędna. Bo przecietny człowiek woli słuchac muzyki na odtwarzaczu mp3, oglądać filmy na PC lub kinie domowym a grac na konsoli lub PC.

lzk napisał(a):Avi smiesznym formatem?? Asf smiesznym formatem?? W czym ogladasz filmy? w rm? :shock:

Była mowa o Asf a nie o Avi (Asf nigdy nie zastąpi dobrego i sprawdzonego Avi, bo Avi ewoluuje i pokazuje że ma nieograniczone możliwości, a asf? Asf to plik skompresowany kodekiem WindowsMedia wraz z dźwiękiem w formacie wma, a ten z kolei miał się stac konkurencją dla mp3 i co? no i lipa. Jak nie dociera to do Ciebie to się zastanów czemu prawie wszystkie filmy sa w formacie AVI a dźwięk w MP3)....tak więc sie bujaj
manjakMiB

Postprzez lzk » 2007-12-01, 12:51

Oj bardzo chetnie bym rozwianal twoja wypowiedz, ale zgodnie ze slowami Pana Leca
Nigdy nie dyskutuj z głupcem - ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
przyznam ci racje i pozwole cieszyc sie falszywym przekonaniem przekonania mnie do swoich argumentow.
Obrazek
lzk

Postprzez Pierzchal » 2007-12-01, 13:03

oj racja racja... filmy na mp4, komorkach, przenosnych konsolkach... po co to :) ... przyjemnosc z sluchania muzyki w autobusie itp jest duzo wieksza niz skupianie swojego wzroku na kilku calach ogladajac film ktory bedziemy pewnie nie raz przymusowo przerywali podczas podrozy, faktycznie dla ludzi lubiacych kino ( w sense filmy ) to masochizm :)

a tutaj sie nie zgodze z manjakiem w kwestii konsoli PSP bo jak wiadomo GameBoy i PSP nie bez powodu zdobyly taka popularnosc...przydaja sie w wielu przypadkach wiadomo ze nie jest to niezbedne dla ludzi ale jesli ktos ma kase i czesto wyjezdza..to czemu nie:) ?
"My head is for party, my legs are for skating"
Pierzchal

Postprzez manjakMiB » 2007-12-01, 14:40

lzk napisał(a):Oj bardzo chetnie bym rozwianal twoja wypowiedz, ale zgodnie ze slowami Pana Leca
Nigdy nie dyskutuj z głupcem - ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
przyznam ci racje i pozwole cieszyc sie falszywym przekonaniem przekonania mnie do swoich argumentow.

Kapitulacja to próba ocalenia wszystkiego, oprócz honoru.
— Napoleon Bonaparte
manjakMiB

Re: Odtwarzacz MP3

Postprzez GenerałDaimos » 2011-12-30, 16:41

Jak miałem odtwarzacz mp4 to opcję video wykorzystywałem na dłuższych wyjazdach do oglądania filmików rodzinnych – z moim małym synkiem, bo tylko do tego się to video nadaje – filmów fabularnych się na tym nie da oglądać – nic nie widać, nic nie słychać. Teraz mam odtwarzacz mp3 Sony, bo najbardziej mi zależy na dźwięku (filmiki mam na smartfonie).
GenerałDaimos

Powrót do Problemy i porady