UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

STYPENDIUM SOCJALNE

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Re: STYPENDIUM SOCJALNE

Postprzez Warzyf » 2012-11-24, 14:34

Tak właściwie to zaświadczenie z US, które aktualnie posiadasz jest nieprawidłowe, ponieważ teraz obowiązuje nowy wzór. Nie ma na nim wysokości składek na ubezp. zdrowotne, dlatego musisz posiadać takie zaświadczenie z ZUS/KRUS.
Transport WEEIA 2009
AiR WM 2010
Warzyf
Moderator

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez michmech » 2012-11-25, 19:20

Nie do końca, na moim zaświadczeniu z US są wszystkie składki jak należy, ale biurokraci uparli się, że na świstku od ZUS musi być to samo, tylko z inną pieczątką. Gadaj z debilami, tak ustalili i tak być musi. Aaa, jeszcze trzeba pamiętać o super istotnym zaświadczeniu o okresach zatrudnienia od pracodawcy. Na szczęście świadectwa chrztu jeszcze w tym roku nie wymagają.

Swoją drogą ciekawe kiedy będą decyzje. Na drzwiach jest kartka, że jak ktoś składał do 26.10 to już są. Ja składałem tydzień przed tym terminem, ale ostanio pani z dziekanatu łaskawie odburkneła, że "nie ma".
michmech

Postprzez Warzyf » 2012-11-25, 20:40

Po pierwsze, nie ma takiej potrzeby, żebyś kogokolwiek obrażał. Zachowuj się jakoś, świadczy to o Tobie.

Po drugie, takie są aktualne przepisy, zmieniła się Ustawa Prawo o Szkolnictwie Wyższym, więc nie z nami tutaj dyskusja na temat słuszności wymaganych dokumentów. Uwagi zgłoś osobom odpowiedzialnym za Ustawę.

Po trzecie, nie ma co stroić fochów, tylko cierpliwie czekać. W końcu dostajesz darmowe pieniądze, ciesz się, że w tym kraju w ogóle jest jakikolwiek socjal. Zawsze możesz nie brać tych pieniędzy, jeżeli nie pasuje Ci tryb ich przyznawania.
Transport WEEIA 2009
AiR WM 2010
Warzyf
Moderator

Postprzez michmech » 2012-11-25, 22:34

Mówiłem ogólnie, a nie personalnie, nie widzę nic niestosownego w swojej wypowiedzi. Mam na myśli raczej ludzi odpowiedzialnych za obecny system, zarówno tych, którzy wypuszczają niedopracowane ustawy, poprzez tych, którzy interpretują je w dziwny sposób, aż po tych, którzy na wszelki wypadek żądają wszelkich możliwych zaświadczeń zamiast oświadczeń - tutaj akurat przytyk do władz uczelni. Poza tym sama Pani z dziekanatu przyznała mi kiedyś rację, że to poroniony pomysł - brawo dla niej.

Z łaski swojej zauważ, że nie obrażam ani ciężko pracujących kolegów z WRS, których z niewiadomych dla mnie przyczyn obarczono papierkową pracą, ani pracowników uczelni. Co do kultury, to idź od czasu do czasu coś załatwić do dziekanatu i zobacz jak kulturalnie, miło i uprzejmie zostaniesz potraktowany. Więc sądzę, że takie uwagi powinieneś kierować gdzie indziej.

W końcu dostajesz darmowe pieniądze, ciesz się, że w tym kraju w ogóle jest jakikolwiek socjal. Zawsze możesz nie brać tych pieniędzy, jeżeli nie pasuje Ci tryb ich przyznawania.

Uwielbiam argumenty w stylu "nie narzekaj na niedobre jedzenie, bo dzieci w Afryce głodują". Jest super, przecież zawsze mogło być gorzej - mogłem urodzić się w Korei Północnej. Naprawdę cieszę się, że jest socjal, ale nie traktuję go jak czyjejś łaski/dobrej woli tylko pewne należne świadczenie. O należne wynagrodzenie w pracy też nie muszę się upominać - wystarczy się cieszyć, że pracuję.
W tym roku nie czepiam się już terminów (właściwie to poszło znacznie szybciej niż się obawiałem), po prostu byłem ciekawy kiedy będą te zaświadczenia, ale tego nawet u źródła nie wiedzą. Nie czepiam się już, bo przyzwyczaiłem się, że na tej uczelni co roku jest cyrk, a nerwami nic się nie zmieni. W innych miastach na uczelniach jakoś potrafią załatwić to na poziomie - i nawet (tak jak państwowe urzędy) oświadczenia honorują. Powiesz pewnie: "zawsze mogłeś urodzić się w kraju bez szkół albo wyjechać do innego miasta/kraju jak ci nie pasuje". I będziesz miał absolutną rację :P

Nie pasuje mi to, że na każdym kroku niekompetentni albo bezmyślni ludzie rzucają kłody pod nogi i robią wielką łaskę w podstawowych sprawach. Ale to bardziej problem tego kraju, a nie samej uczelni. Wystarczy spojrzeć na stypendium rektora, gdzie śpiewanie w chórze czy podobne zajęcia są bardziej gratyfikowane niż dobra średnia. Ale to temat na zupełnie inną dyskusję, której nie mam ochoty zaczynać.
michmech

Postprzez jqjq » 2012-11-26, 2:06

1 Czyli wszystkie dochody na zaświadczeniu z US muszą być potwierdzony przez pracodawce? nawet jeśli nie składa się wniosku o zmiane sytuacji materialnej?
2. A co z osobą bezrobotną i składką na ubezpieczenie zdrowotne, wystarczy zaświadczenie, że jest zarejerestrowana w PUP?
jqjq

Postprzez michmech » 2012-11-26, 17:30

Ad.1 Tak. Wszystkie dochody, dla każdego członka rodziny z osobna muszą być ujęte na druku D - zaświadczenie o zarobkach i okresie zatrudnienia. Chyba, że jest bezrobotny - wtedy patrz pkt 2.

Ad.2. Trzeba iść do PUP po specjalne zaświadczenie o zarejestrowaniu i opłacaniu składki - będą wiedzieli o co chodzi, bo wydają tego setki sztuk.

Krótko mówiąc pracodawca musi potwierdzić informacje ze skarbówki, a PUP wydać zaświadczenie na podstawie oświadczenia bezrobotnego. Bardzo logiczne i przemyślane, jak widać.
michmech

Postprzez johny12 » 2012-11-26, 18:00

Witam. Mam pytanie, czy jeżeli złoże niekompletny wniosek 30 listopada i ciągu 7 dni doniosę to brakujące to dostane wyrównanie za październik?
johny12

Re: odwołanie od decyzji komisji stypendialnej

Postprzez kasiakowalsky » 2012-11-27, 20:08

Witam,
Czy stawki (wysokość) stypendium socjalnego jakkolwiek uległy zmianie? Wniosek o stypendium składałam bedąc na 1 roku i na 2 roku i wysokośc mojego stypendium nie ulegała zmianie, w tym roku mając taki sam dochód jak w latach ubiegłych otrzymałam stypendium prawie 200 zł niższe, z czego to wynika, w dziekanacie nikt nie zauważył róznicy. Co w takim wypadku? pomyłka? czy nizsze stypendia w tym roku?
kasiakowalsky

Re: odwołanie od decyzji komisji stypendialnej

Postprzez Panika » 2012-11-27, 20:18

W tym roku dochód jest dzielony przez ilość przepracowanych miesięcy, a nie przez 12. Być może z tego to wynika. Oczywiście możesz iść do komisji i poprosić o ponowne przeliczenie wniosku. Chociaż są przeliczane po kilka razy to jednak jesteśmy tylko ludźmi i każdy ma prawo się pomylić ;).
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez Aneta » 2012-11-27, 22:32

johny12 napisał(a):Witam. Mam pytanie, czy jeżeli złoże niekompletny wniosek 30 listopada i ciągu 7 dni doniosę to brakujące to dostane wyrównanie za październik?

liczy się data złożenia kompletnego wniosku.
Aneta

Jak dowiedzieć się czy stypendium przyznane

Postprzez superkwasek » 2012-11-30, 10:03

Cześć, chciałbym się zapytać jak dowiedzieć się czy stypendium socjalne zostało przyznane? Wiem, że wysyłają list, ale jak bym chciał wcześniej wiedzieć? Jakiś mejl lub nr telefonu? Pozdrawiam.
superkwasek

Postprzez Ad@m » 2012-11-30, 14:40

List wysyłają ? Mi nigdy nie wysłali. Decyzje odbieram w dziekanacie.
Jak się dowiedzieć ? Są dwa sposoby.
1. Sprawdzić na Webdziekanacie, w zakładce "wypłaty stypendiów" zmieniając datę na miesiąc w przód.
2. Iść do dziekanatu.
Ad@m

decyzja o przyznaniu stypendium

Postprzez annkar » 2012-11-30, 23:24

Hej,
ostatnio na stronie OiZ-tu pojawiła się informacja o odbiorze w/w decyzji. Chciałabym się dowiedzieć czy trzeba się po tą decyzje zgłosić? Co się stanie jak jej nie odbiorę?
annkar

Re: decyzja o przyznaniu stypendium

Postprzez Ad@m » 2012-11-30, 23:47

Jak się nie zgłosisz, to powinni Ci wysłać ją pocztą. Ale czy to jest dla Ciebie tak ogromny problem wejść na 5 sekund do dziekanatu i pokwitować odbiór decyzji ?
Ad@m

Stypendium socjalne

Postprzez ironicznaxd » 2012-12-04, 18:46

Hej, kiedy będą decyzje o przyznaniu stypendium socjalnego? :)
Śmiej się, niech reszta świata zastanawia się dlaczego ;>
ironicznaxd

Postprzez johny12 » 2012-12-04, 18:55

Czy aby złożyć wniosek o zmianę sytuacji materialnej umowy o prace są niezbędne, czy może być jakieś zaświadczenie od pracodawcy?
johny12

Postprzez aggie » 2012-12-04, 21:05

Chciałam się zapytać czy w tym roku do dochodu do stypendium wliczają się alimenty z Funduszu Alimentacyjnego? Pytam, ponieważ komisja powiedziała mi, że te z Funduszu nie, a ostatnio na forum ktoś napisał, że jednak tak i teraz nie wiem jak to jest?
aggie

Postprzez dany02 » 2012-12-11, 13:46

Witam, kiedy wypłacane są stypendia w grudniu? Decyzję dostałem dopiero 7 grudnia, ale papiery złożone już wcześniej [EEIA jeżeli to ma znaczenie]. I czy wypłacana jest kasa na bieżąco czyli październik, listopad, grudzień czy tylko te 2 pierwsze miesiące? Z góry dzięki :)
mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu konto już zostanie uzupełnione :D
dany02

Postprzez mieszkanka » 2012-12-11, 16:10

W innym wątku zostało napisane:
psikus napisał(a):Wypłaty - grudzień RA. 2012/13
Studia stacjonarne - 15.12.2012r., Studia Niestacjonarne - 16.12.2012r (info strona oizetu) :wink:

Ja jestem z BAIŚ i mam już wpisane na Webdziekanacie 15.12 tak więc musisz tam sprawdzać.
W grudniu powinieneś dostać wypłatę za grudzień oraz wyrównanie za październik i listopad - razem trzy "transze"
No stress i czekamy :)
mieszkanka

Postprzez marcin2468 » 2012-12-11, 20:28

Mam małe pytanie. Otóż jestem na piątym semestrze mibm i złożyłem 29 października nie pełny wniosek o stypendium socjalne oraz o dodatek mieszkaniowy. Brakujące dokumenty doniosłem w środę 31 października. Dzisiaj patrzę na webdziekanat i widzę że niedługo dostanę stypendium ale już bez kasy za październik. Dziwi mnie to bo osoba która przyjmowała niepełny wniosek mówiła że jeśli doniosę dokumenty w środę to dostanę pieniądze za październik. Co mam zrobić w tej sytuacji, dodam że aby dowieźć te dokumenty na środę straciłem trochę kasy. W dziekanacie nie dostałem żadnego potwierdzenia że dokumenty doniosłem w środę.
marcin2468

Postprzez dany02 » 2012-12-12, 0:07

Jeszcze jedno pytanie: w poprzednim roku wypłacane miałem na inne konto niż podane teraz. Tylko, że numer konta zmieniłem już po decyzji. Rano dostałem decyzję na webdziekanacie a przed południem zmieniłem nr konta w kwesturze. Na które konto przyjdzie stypendium? Miał ktoś tak?
dany02

Postprzez Ad@m » 2012-12-12, 1:48

Powinno na aktualne, ale to zależy jak kwestura wprowadzi dane do systemu.
Ad@m

Postprzez dany02 » 2012-12-12, 2:17

Po zaniesieniu do kwestury tej karteczki z danymi i numerem konta pani przy komputerze coś tam poklikała, wpisała i powiedziała: już :) więc mam nadzieję, że wypłacą na to nowe konto a minimalne opóźnienie z mojej strony nie będzie problemem.
dany02

Postprzez Ad@m » 2012-12-12, 12:43

Żebyś się nie zdziwił. Kolega w zeszłym roku zaniósł numer konta po decyzji o przyznaniu SR. Kasę dostał miesiąc później, bo kwestura nie wprowadziła numeru konta. Kwestura to dość specyficzna instytucja. :mrgreen:
Ad@m

Postprzez Aneta » 2012-12-14, 15:05

Jeśli chodzi o Mechaniczny to na stronie wydziału zawsze pojawia się informacja że decyzje są do odbioru (obecnie do odbioru są decyzję studentów którzy złożyli wnioski do 24.11.2012). Każdy wniosek musi być sprawdzony, nie dziwcie się że musicie tyle czasu czekać na odpowiedź. Tych wniosków jest bardzo dużo. I rozpatrzenie każdego zajmuje sporo czasu.
Jeśli macie wątpliwości odwiedzajcie swoje WRS i Dziekanaty.
Aneta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc materialna