UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Dokumenty do stypendium

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Re: Dokumenty do stypendium

Postprzez Hawlett » 2012-09-21, 12:46

rozumiem, że również będę musiała dostarczyć w takiej sytuacji wniosek o zmianę sytuacji materialnej?

Tak
Hawlett

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Ad@m » 2012-09-21, 15:42

kurczak napisał(a):ale z tego co widziałem tam nie można uwględnić dochodu utraconego jeśli była umowa o dzieło.

Gdzie tak widziałeś ? Do stypendium uwzględnia się dochód uzyskiwany w dzień składnia wniosku. Jeśli w zeszłym roku był, a teraz go nie ma, to jest zmiana sytuacji materialnej.
Ad@m

Postprzez Panika » 2012-09-21, 16:18

Tak, umowa o dzieło nie może być dochodem utaconym. Jest to jasno zapisane w regulaminie.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez michmech » 2012-09-21, 16:33

@ Adam
To chyba jeszcze jakaś nowość mnie ominęła. Wszystkie dokumenty, jakie są wymagane dotyczą roku poprzedniego (2011). Na tej podstawie i na podstawie nie złożenia papierka o zmianie sytuacji materialnej następuje domniemanie, że sytuacja się nie zmieniła. Nie pójdę do skarbówki po dokument z datą składania wniosku.

Dziś dowiedziałem się, że całe to gówno to jednak prawda. I muszę składać papier do ZUSu żeby ten potwierdził, że nic ode mnie nie dostał. A z urzędem pracy jest jeszcze lepiej. Chcą bodajże zaświadczenia o zarejestrowaniu, pobieraniu/nie pobieraniu zasiłku i płaceniu składki zdrowotnej. Najlepsze, że sam urząd pracy bazuje na oświadczeniach od bezrobotnych. Także bycie bezrobotnym potwierdza nie oświadczenie, a zaświadczenie wydane przez urząd na podstawie oświadczenia. :D Po prostu gratuluję logiki. Nie wiem po co ta cała informatyzacja, komputery w urzędach itp, skoro niczego to nie usprawnia. Przeciwnie - mentalnie jesteśmy 100 lat za murzynami i tylko utrudniamy sobie życie biegając parę razy po ten sam papierek z inną pieczątką.

A ja mam pewne banalne pytanie, ale totalnie nie wiem o co chodzi z oswiadczeniami członków rodziny, A, B, C. W wykazie pisze, ażeby szukać ich w załączniku 3, ale co ja tam widzę? Tylko stronę "Wysokości poszczególnych rodzajó pomocy materialnej". Przewertowałem wszystkie pdf, i nawet nie ma żadnych wzorów, które nazywały by się A,B,C

Załącznik A to zaświadczenie ze skarbówki o wysokości dochodu podlegającemu opodatkowaniu.
Załącznik B dotyczy bodajże dochodów obliczanych na podstawie zryczałtowanego podatku dochodowego (jeśli takie są w twojej rodzinie, jeśli nie to nie wypełniasz).
Załącznik C to oświadczenie o dochodzie nie podlegającemu opodatkowaniu podatkiem dochodowym - czyli jakieś renty, alimenty itp.

Wszystko do pobrania tutaj:
http://www.p.lodz.pl/main,menu45,formul ... _index.htm
michmech

Postprzez kurczak » 2012-09-21, 17:51

czyli pomimo że od stycznia zeszłego roku do dzisiaj w tamtym roku mama przepracowała tylko 3 mies to dochód do stypendium będę miałą liczony jakby cały rok go uzyskiwała taki sam?
kurczak

Postprzez poalina » 2012-09-24, 11:21

właśnie, czy jeżeli mój ojciec był od roku 2011 do teraz zarejestrowany jako osoba bezrobotna, a ma zamiar jutro podpisać umowę o pracę, to czy będą po uwagę do wyliczenia dochodu przypadającego na osobę w rodzinie brane tylko i wyłącznie te zarobki jakie będzie miał teraz na umowie, czy jest to jakoś inaczej wyliczane..? tzn. czy oni wyliczą mi dochód na podstawie tego jednego teraz miesiąca?
I just want you to know who I am.
poalina

Postprzez Panika » 2012-09-24, 11:33

Skoro Twój tata podejmuje pracę to będzie dochód uzyskany. I będą one wliczane do dochodu na podstawie jednego miesiąca.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez poalina » 2012-09-24, 11:38

czyli jeśli będzie zarabiał teraz 1200 zł. a w rodzinie jest nas 3, to dochód na osobę będzie wynosił 400zł, tak?
nie będzie brany pod uwagę cały tamten rok, gdzie nie było żadnych dochodów?
I just want you to know who I am.
poalina

Postprzez Panika » 2012-09-24, 22:01

Dokładnie tak.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez marcin9 » 2012-09-25, 15:26

Mam pytanie, czy wystarczy pit mojej siostry za ubiegły rok, ponieważ nie może ona dostać od byłego pracodawcy zaświadczenia z pracy odnośnie liczby przepracowanych miesięcy i dochodach netto :( pracodawca w ogóle nie odbiera od niej telefonów i udaje jakby nie istniał eh, nie rozumiem takich ludzi..
Dodam, że moja siostra pracowała w tamtym roku kilka miesięcy, a nie cały rok. Czy na picie będzie podana ilość przepracowanych miesięcy? To nie była umowa o prace tylko o dzieło albo zlecenie.
Zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i z ZUSu są już wybrane.
marcin9

Postprzez Shogun » 2012-09-25, 21:10

a chciałem się dopytać jak to jest z "pierwszakami" wczoraj pani z dziekanatu powiedziała mi uroczyście że jeszcze nie mogę złożyć dokumentów. czy pierwszaki mogą czy nie mogą skłądaać dokumentów.
Seksbomby kończą najczęściej jako niewypały.
Shogun

Postprzez kurczak » 2012-09-26, 17:32

hej. jeśli w zeszłym roku maam pracowała tylko na umowę o dzieło i teraz oboje rodzice są bezrobotni to jest sens skłądania wniosku o zmianę sytuacji materialnej?
kurczak

Postprzez Hawlett » 2012-09-26, 18:59

Jeśli mają status osoby bezrobotnej to oczywiście, w końcu wychodzi na to, że macie zerowy dochód.
Hawlett

Postprzez Shogun » 2012-09-26, 21:29

a jak to jest z pierwszorocznymi oni też już mogą składać ? te podania?
Shogun

Postprzez Aneta » 2012-09-26, 21:33

Shogun napisał(a):a chciałem się dopytać jak to jest z "pierwszakami" wczoraj pani z dziekanatu powiedziała mi uroczyście że jeszcze nie mogę złożyć dokumentów. czy pierwszaki mogą czy nie mogą skłądaać dokumentów.

Ponieważ zostałeś przyjęty na studia, ale nie jesteś jeszcze studentem. Studentem zaczynasz być po immatrykulacji. I dopiero wtedy "pierwszaki" mogą składać dokumenty o stypendium.
Aneta

Postprzez Shogun » 2012-09-26, 23:05

wielkie dzięki :)
Shogun

Postprzez mieszkanka » 2012-09-27, 10:49

Hej, widzę że sezon papierkowy w pełni...
Moja sytuacja plasuje się gdzieś pomiędzy sytuacją
kurczak napisał(a):jeżeli moja mam pracowała na umowe o dzieło i mam w zaświadczeniu z zakłądu pracy że trwało to 3 miesiące to teraz dochód będzie liczony że 4632,80 podzielić na 3 i podzielić na członków rodziny i to będzie dochód na podstawie którego będzie przyznawane stypendium? od tego czasu jest osobą bezrobotną.

a sytuacją
poalina napisał(a):a co jeśli mój ojciec był od roku 2011 do teraz zarejestrowany jako osoba bezrobotna, a ma zamiar podjąć pracę za około miesiąc, czyli po tym jak złoże już wniosek? rozumiem, że również będę musiała dostarczyć w takiej sytuacji wniosek o zmianę sytuacji materialnej?

Moja siostra jest na stażu od maja 2012 do połowy października 2012 i teraz już kompletnie nie mam pojęcia jak to uwzględnić?
Dołączam do bitwy z dokumentami.
mieszkanka

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc materialna