UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

styp.socjalne - jak liczyć rodzeństwo?

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

styp.socjalne - jak liczyć rodzeństwo?

Postprzez Nebula » 2012-09-26, 17:17

Witam. Proszę o pomoc, z góry przepraszam jeśli taki wątek już był na forum, ale nie byłam w stanie go odnaleźć.

Moje pytanie dotyczy stypendium socjalnego. Wszystkie zaświadczenia do wniosku o styp. składa się za poprzedni rok kalendarzowy (2011), w którym moja siostra była studentką dzienną UŁ. Jednak skończyła już studia i teraz (2012) jest "na swoim". Czy w tej sytuacji mam liczyć ją jako członka rodziny tak jak to do tej pory robiłam?
Nebula

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: styp.socjalne - jak liczyć rodzeństwo?

Postprzez Panika » 2012-09-26, 18:01

Skoro jest na swoim, nie studiuje to jej nie wliczasz do dochodu.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez Aneta » 2012-09-26, 21:16

Jeśli siostra jest niepełnosprawna to ją wliczasz. Jeśli nie jest niepełnosprawna to jej nie wliczasz.
Aneta

Postprzez Nebula » 2012-09-26, 21:55

dzięki, ale jesteście pewni? skoro wszystkie zaświadczenia itp są za rok kalendarzowy poprzedni, a wtedy była studentką, to czemu mam jej nie wliczać? Rozumiem, że w przyszłym bym nie mogła, ale w tym?
Nebula

Postprzez Panika » 2012-09-26, 21:59

Przecież składasz dokumenty na dzień składania wniosku. Skoro jest na samodzielnym utrzymaniu to dlaczego masz ją wliczać? Zaświadczenia, że studiuje też już nie dostaniesz.
Absolwentka PŁ
Panika

Powrót do Pomoc materialna