UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Złożenie wniosku o pomoc materialną

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Złożenie wniosku o pomoc materialną

Postprzez przyszly_student » 2012-10-28, 13:30

Witajcie,

mam do Was kilka pytań. Jestem studentem I roku na wydziale EEIA i chcę złożyć wniosek o stypendium socjalne. I tutaj mam kilka wątpliwości.

1. Do kiedy można składać wniosek? W regulaminie jest podane, że dla pierwszego roku termin to 30 listopada. Na forum ludzie piszą, że do końca października lub do 15 listopada. Jak to w końcu jest?

2. Czy wnioski mogę wydrukować stąd: http://www.samorzad.p.lodz.pl/index.php ... o-pobrania , czy powinienem użyć opcji "Generuj podanie" w Webdziekanacie?

3. Gdzie na elektrycznym składać wniosek? Do okienka dziekanatu czy do "skrzynki na podania" za dziekanatem?

4. Jak wpisać dochód członka rodziny? Wziąć jego roczne dochody netto i podzielić przez 12 miesięcy, czy przez okres, w którym ten dochód został osiągnięty?

Przepraszam, że zadaję tyle pytań, ale sporo kwestii jest dla mnie niejasnych. Wiem, że było specjalne półtoragodzinne spotkanie dotyczące pomocy socjalnej, ale niestety w tym dniu nie mogłem być na uczelni - miałem gorączkę, więc klapa...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
przyszly_student

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Złożenie wniosku o pomoc materialną

Postprzez Ad@m » 2012-10-28, 17:06

przyszly_student napisał(a):1. Do kiedy można składać wniosek? W regulaminie jest podane, że dla pierwszego roku termin to 30 listopada.
Do 30 listopada. Ja wcześniej zagmatwałem, wybaczcie. Patrz na regulamin, nie na forum.
Generalnie możesz składać zawsze, ale jeśli złożysz do 30 listopada, dostaniesz pieniądze od października.
przyszly_student napisał(a):Czy wnioski mogę wydrukować stąd: http://www.samorzad.p.lodz.pl/index.php ... o-pobrania , czy powinienem użyć opcji "Generuj podanie" w Webdziekanacie?
Ja pobieram ze strony uczelni. Generalnie nie ma to znaczenia.
przyszly_student napisał(a):4. Jak wpisać dochód członka rodziny? Wziąć jego roczne dochody netto i podzielić przez 12 miesięcy, czy przez okres, w którym ten dochód został osiągnięty?
A jak stanowi RPM ? Z tego co pamiętam jest to napisane.
Ad@m

Postprzez miron » 2012-10-28, 17:07

Termin składania dla 1 roku (aby dostać wyrównanie za październik) jest do końca listopada. Pozostałe lata mają czas tylko do końca października. 15 dnia każdego miesiąca są wypłacane stypendia, zapewne dlatego powstał ten 15 listopada. Ale to, że złożysz podanie przed 15 wcale nie gwarantuje, że dostaniesz wypłatę stypendium od razu w tym samym miesiącu.

Studenci z Wydziału EEIA drukują swoje podania z Webdziekanatu, tylko podania muszą być tam generowane, bo są do nich dodawane kody kreskowe. Pozostałe załączniki/wzory możesz pobierać ze stron samorządu/politechniki itp.

Podanie składasz nie do dziekantu, ale do WKS (Wydziałowej Komisji Stypendialnej). Dyżury mamy w biurze WRS, harmonogram pod tym adresem:
http://eeia.samorzad.p.lodz.pl/stypendia/dyzury

Dochód poszczególnych członków rodziny obliczamy następująco:
dochód netto (po odjęciu podatku, składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne z ZUS) dzielimy przez ilość miesięcy, w których ten dochód był uzyskany. Jeżeli dana osoba miała więcej niż 1 źródło dochodu, to sumujemy dochody netto na miesiąc z tych źródeł. Następnie sumujemy dochody miesięczne poszczególnych członków rodziny i dzielimy przez ilość członków w rodzinie.

Pozdrawiam :).
miron

Postprzez Ad@m » 2012-10-28, 17:35

miron napisał(a):15 dnia każdego miesiąca są wypłacane stypendia,
Nie prawda. Zdarzało się że przelew był i 24.
miron napisał(a): zapewne dlatego powstał ten 15 listopada
Z czegoś innego, ale nie będę pisać z czego, aby nie pomieszać.
miron napisał(a):Studenci z Wydziału EEIA drukują swoje podania z Webdziekanatu, tylko podania muszą być tam generowane, bo są do nich dodawane kody kreskowe.
Czemu elektryczny ma wszystko inne jak cała uczelnia ? Nawet składanie wniosku u Was wygląda inaczej. Wszędzie jest wniosek ze strony uczelni, składany do dziekanatu...
Ad@m

Postprzez miron » 2012-10-28, 23:31

Ad@m napisał(a):Nie prawda. Zdarzało się że przelew był i 24.

Już się poprawiam, wyznaczonym dniem wypłat stypendiów w ostatnich latach jest 15 każdego miesiąca chyba, że zachodzą specjalne okoliczności tak jak np. w zeszłym semestrze letnim wypłata nastąpiła później z tytułu składania i rozpatrywania podań o stypendium rektora.

Ad@m napisał(a):Czemu elektryczny ma wszystko inne jak cała uczelnia ? Nawet składanie wniosku u Was wygląda inaczej. Wszędzie jest wniosek ze strony uczelni, składany do dziekanatu...

Jakby to ująć... życie?
miron

Postprzez Ad@m » 2012-10-29, 8:37

miron napisał(a):Jakby to ująć... życie?
Ja bym to nazwał inaczej. Za wszelką cenę chęć utrudnienia życia.
miron napisał(a):Już się poprawiam, wyznaczonym dniem wypłat stypendiów w ostatnich latach jest 15 każdego miesiąca chyba, że zachodzą specjalne okoliczności tak jak np. w zeszłym semestrze letnim wypłata nastąpiła później z tytułu składania i rozpatrywania podań o stypendium rektora.
Aha. Dobrze wiedzieć.
Ad@m

Powrót do Pomoc materialna