UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

stypendium rektora i erasmus

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

stypendium rektora i erasmus

Postprzez kondzixxx » 2013-03-09, 17:09

Witam,
Chciałbym się upewnić, czy dobrze rozumiem Rozdział IV niniejszego regulaminu:
http://www.weeia.p.lodz.pl/cms/zalaczon ... 06-akt.pdf
Obecnie jestem na VI semestrze studiów I-go stopnia i jestem za granicą w ramach wymiany LLP Erasmus. Jeśli dobrze rozumiem, stypendium rektora jest przyznawane za poprzedni ROK akademicki. Więc jeśli jestem na VI semestrze, to osiągnięcia i średnia z V nie mają znaczenia, bo pod uwagę brany jest III i IV semestr, czyli wniosek jest IDENTYCZNY jak ten składany w poprzednim semestrze. Mało tego, jeśli w przyszłym roku akademickim regulamin się nie zmieni, to zgodnie z obecnym po powrocie z wymiany studenckiej (będzie to VII sem) mogę starać się o styp. rektora, ale będzie brany pod uwagę rok akademicki poprzedzający wyjazd, czyli znowu III i IV semestr. Wynika z tego, że wniosek znowu będzie taki sam jak 2 poprzednie... No, nie licząc osiągnięć, które będą się liczyć z roku, w którym jestem za granicą.

W pierwszym i drugim semestrze (danego r. ak.) po powrocie student przedstawia średnią stypendialną,
którą wykazywał do stypendium na czas wyjazdu (uzyskaną w roku studiów bezpośrednio
poprzedzającym wyjazd
) oraz osiągnięcia uzyskane w r. ak. poprzedzającym wypłatę stypendium (z
okresu wyjazdu).

Reasumując: 3 razy do stypendium rektora będzie brana pod uwagę TA SAMA średnia ocen z III i IV semestru! Czy to nie jest niesprawiedliwe? W takim razie średnia z V semestru do niczego się nie liczy, podobnie jak oceny uzyskane na wyjeździe. Gdzie tu sens? Wynika z tego, że dla osób wyjeżdżających na Erasmusa jeden rok studiów jest zupełnie pomijany przez uczelnię. Nieważne, czy się starałeś, czy leciałeś na trójach, liczą się osiągi sprzed roku. Po co w takim razie składanie wniosków co semestr? Czy widzicie w tym absurd, tak jak i ja widzę? Może gdzieś się mylę w rozumowaniu - jeśli tak, to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam.
kondzixxx

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: stypendium rektora i erasmus

Postprzez Niko » 2013-03-11, 19:52

Ja widzę, ale co poradzisz. Dla jednych to lepiej bo tak jakby mają przyznawane na rok ( bo 2 takie same podania) a dla innych gorzej, bo jak nie dostaną na semestr to na kolejny również nie. Czyli nie wiem po co jest to robione co semestr, nie ma w tym sensu, równie dobrze mogłoby być podanie co rok. Natomiast sytuacja z wyjazdem z Erazmusa jest nieco dziwna
Niko

Re: stypendium rektora i erasmus

Postprzez Leo » 2013-03-11, 21:21

Różnica jest taka, że w semestrze letnim, w przypadku I stopnia, stypendium dzielone jest między 4 i 6 semestrem, a w przypadku semestru zimowego między 3, 5 i 7. Osoby, które nie otrzymały SR w semestrze 3 lub 5 mają większe szanse dostać stypendium w semestrze 4 lub 6.
Leo

Powrót do Pomoc materialna