UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Stypndium Rektora - studia zaoczne

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Stypndium Rektora - studia zaoczne

Postprzez overseer » 2013-09-15, 19:14

Cześć.

Mam takie pytanko, może ktoś będzie mi w stanie odpowiedzieć. Jestem na zaocznych, ostatni już na szczęście rok, utrzymuje dość wysoką średnią przez cały okres trwania tych studiów. Niestety, na drugim semestrze natknąłem się na pewnego pana doktora, wtenczas jeszcze magistra inżyniera, (pozdrawiam przy okazji), który bardzo skutecznie, wręcz perfekcyjnie, obrzydzał mi weekendy spędzone na uczelni. Skończyło się tak, że jedyny niezaliczony przedmiot w całej mojej karierze naukowej to właśnie przedmiot pana doktora inżyniera, ale na szczęście na czwartym semestrze udało się sprawę doprowadzić do porządku.
Rejestracja pełna, średnia odpowiednia - może by tak złożyć wniosek o stypendium? Jak pomyślałem, tak zrobiłem, ale dokument który drukuje się z Webdziekanatu cały czas drukował mi się pusty. Zadzwoniłem do sekretariatu i okazało się, że potrzebna jest pełna rejestracja za CAŁY ROK (w moim przypadku trzeci i czwarty semestr były z warunkami, ale już piąty RP) - stypendium nie przyznane. W związku z tym mam pytanie: czy teraz, będąc już na siódmym semestrze, mając rejestrację pełną na trzeci i czwarty rok, mam jakieś szanse na stypendium rektora? Czy jeszcze jakieś inne warunki trzeba spełnić?
overseer

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Stypndium Rektora - studia zaoczne

Postprzez Panika » 2013-09-15, 23:26

Będąc na 7 semestrze Twoja średnia stypendialna jest liczona za semstr 5 i 6. To na tych semestrach musisz posiadać rejestracje pełną.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez emaster » 2013-09-23, 21:07

Witam, chciałem zapytać czy nadal istnieje stypendium rektora? Czy teraz nazywa to się stypendium Ministra i termin składania wniosków już minął?
emaster

Postprzez Maciek Pietrzak » 2013-09-23, 21:29

Stypendium Rektora jest nadal. Informacje o nim są na stronie samorządu.
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez hanson9972 » 2013-09-26, 8:13

Witam,
Czy mógłby ktoś podać mi terminy w jakich można składać podania o stypendium rektora na semestr zimowy 2013/2014?
hanson9972

Postprzez Ad@m » 2013-09-26, 19:51

Ad@m

Postprzez agnieszencja » 2013-09-30, 13:25

Panika napisał(a):Będąc na 7 semestrze Twoja średnia stypendialna jest liczona za semstr 5 i 6. To na tych semestrach musisz posiadać rejestracje pełną.

Gdzie jest napisane, że trzeba posiadać rejestracje pełną na obydwu semestrach? Gdzie jest Regulamin? Na stronie samorządu jest jakiś megaprzestarzały, więc właściwie skąd wiadomo jak traktowane są osoby, która miały warunek w ciągu ostatniego roku?

W RPM na ten rok akademicki jest napisane: 7. Warunkiem otrzymania stypendium w danym semestrze jest posiadanie przez studenta pełnej rejestracji na ten semestr.

Bo otrzymanie stypendium na ten semestr oznacza semestr, w którym student złożył podanie, prawda?

I jeszcze jedno: kto się zajmuje stypendium rektora na wydziałach? Dziekanat czy WKS? Nie chodzi mi o to, kto to rozpartuje, tylko do kogo mogę iść i uzyskac odpowiedzi na kilka pytań.
agnieszencja

Postprzez Ad@m » 2013-09-30, 15:11

Przeczytaj RPM, bo chyba nie czytasz uważnie.
Składasz wniosek w dziekanacie, więc tam idziesz się dowiadywać.
Ad@m

Postprzez agnieszencja » 2013-09-30, 15:26

- Oceny z przedmiotów realizowanych w trybie awansowym oraz braki z poprzednich semestrów nie są uwzględniane przy obliczaniu średniej stypendialnej. (z poprzednich semestrów, czyli tych dalszych niz 1 rok?)
- Aby otrzymać punkty za średnią stypendialną student musi wykazać posiadanie pełnej rejestracji na każ-dym semestrze wchodzącym w skład roku studiów, z którego brana jest średnia stypendialna (z zastrze-żeniem pkt.3 niniejszego rozdziału). - ale to jest napisane tylko przy punkcie odnoszącym się do 1 semestru studiów II stopnia.

Spoko, przeczytam jeszcze raz Regulamin, uważniej niż uważnie, ale może znowu nie znajdę tego, czego szukam, więc będę wdzięczna, jeśli mi powiesz gdzie DOKŁADNIE tego szukać w tym regulaminie, zamiast mi radzić jego ponowne przejrzenie.
agnieszencja

Postprzez Warzyf » 2013-09-30, 16:11

Transport WEEIA 2009
AiR WM 2010
Warzyf
Moderator

Postprzez agnieszencja » 2013-09-30, 17:20

Pytam ponownie: gdzie DOKŁADNIE w tym Regulaminie jest napisane, że trzeba mieć rejestrację pełną na obydwu semestrach, na podstawie ktorych jest przyznawane stypendium? Pomijam punkt 12 c, który tyczy się studentów II stopnia.
agnieszencja

Postprzez Panika » 2013-09-30, 18:31

Punkt 12 stypendium rektora. Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem. Jeśli nie miałaś pełnej rejestracji, na którymś z semestrów, które liczą się do średniej stypendialnej to będziesz mieć 0 punktów za średnią. Oczywiście to nie wyklucza możliwości otrzymania takowego stypendium jeśli posiadasz jakieś osiągniecia wysoko punktowane, np. wybitne oraz na dzień składania wniosku Twoja rejestracja jest pełna.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez agnieszencja » 2013-09-30, 20:01

Panika napisał(a):Punkt 12 stypendium rektora. Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem. Jeśli nie miałaś pełnej rejestracji, na którymś z semestrów, które liczą się do średniej stypendialnej to będziesz mieć 0 punktów za średnią. Oczywiście to nie wyklucza możliwości otrzymania takowego stypendium jeśli posiadasz jakieś osiągniecia wysoko punktowane, np. wybitne oraz na dzień składania wniosku Twoja rejestracja jest pełna.

Zanim po raz kolejny jakaś mądrala każe mi przeczytać dokładnie Regulamin, niech lepiej sama przeczyta mój pierwszy post w tym wątku...
agnieszencja

Postprzez Panika » 2013-10-01, 16:54

agnieszencja napisał(a):
Zanim po raz kolejny jakaś mądrala każe mi przeczytać dokładnie Regulamin, niech lepiej sama przeczyta mój pierwszy post w tym wątku...

To Ty w tym temacie ciągle robisz jakieś problemy więc zacznij od siebie, skoro nie rozumiesz co się do Ciebie pisze :)
Absolwentka PŁ
Panika

Powrót do Pomoc materialna