Strona 1 z 1

Stypendium socjalne - dochód utracony

PostNapisane: 2013-09-22, 19:32
przez chogatek
Witam!
Mam pytanie dotyczące stypendium socjalnego. Od października zaczynam studia na PŁ i nie wiem jeszcze za bardzo co i jak.
Jeśli w zeszłym roku w mojej rodzinie były dochody, ale już od maja tego roku praktycznie ich nie ma (tylko dwie umowy zlecenia na nieduże kwoty-w czerwcu i lipcu - wypłaty były w lipcu i sierpniu), to czy mogę składać wniosek o uwzględnienie dochodu utraconego? Jeśli tak, to jakie dokumenty muszę dołączyć do wniosku? (do października zeszłego roku umowa o pracę, od października 2012 do maja tego roku zasiłek - matka, no i te dwie umowy - ja)

Re: Stypendium socjalne - dochód utracony

PostNapisane: 2013-09-22, 21:25
przez Ad@m
Możesz.
Przynosisz wniosek o uwzględnienie zmiany sytuacji materialnej, świadectwo pracy Twojej mamy, zaświadczenie z PUP o okresie pobierania zasiłku i aktualną kartę zgłoszeń z PUP. Rozumiem że na tą chwilę jest zerowy dochód? Jeśli tak, to Twoich umów nie ma co zgłaszać, bo wniosek o zmianę sytuacji musi odzwierciedlać stan na dzień składania, więc te Twoje umowy się nie łapią, ale mimo wszystko weź je ze sobą, Pani z Dziekanatu Ci powie czy są konieczne czy nie. Według mnie, większa liczba dokumentów nie jest potrzebna, lecz dziekanatu może uważać inaczej, ale to Ci powiedzą jak będziesz składał wniosek.