Strona 1 z 1

Erasmus + stypendia a raczej bieda na obczyźnie

PostNapisane: 2014-12-15, 18:23
przez Anaid93
Witam, piszę ten post , aby zwrócić uwagę na problem z którym się borykają studenci pobierający stypendium socjalne w trakcie Erasmusa. Chodzi mi o dodatek , który jest przewidziany dla nich w wysokości 200 eur miesięcznie na okres wyjazdu.Ja rozumiem opóźnienia w wypłatach stypendium, tydzień, dwa może i miesiąc, ale jest grudzień!!! koniec pierwszego semestru a my nadal nie dostaliśmy dodatku stypendialnego! czy Samorząd studencki mógłby się zainteresować tą sprawą? żadne dzwonienie do biura erasmusa, pisanie maila do dyrektora( nawet nie odpisuje) itp. nie pomaga. W imieniu wszystkich borykających się z trudnościami finansowymi proszę o pomoc!

Re: Erasmus + stypendia a raczej bieda na obczyźnie

PostNapisane: 2014-12-15, 19:18
przez Ad@m
Ja siedzę w Szwajcarii na tym ichniejszym porąbanym programie wymiany i jest grudzień a ja nie mam żadnego stypendium. Ani grosza! Gdyby nie to, że mam kasę z projektu przy którym tu pracuję, to bym zdechł z głodu.
Mam wrażenie że wszystkich i wszędzie studentów na wymianie traktuje się jak szmaty. Nikt nie wierzy tutaj że miesięcznie wydaje 100 frnaków...

Re: Erasmus + stypendia a raczej bieda na obczyźnie

PostNapisane: 2014-12-15, 19:34
przez Anaid93
rozumiem , że dzwoniłeś do biura ?
wielki szacun dla Ciebie... my po wielu walkach otrzymaliśmy 1 września 40 % z czego mi niewiele zaraz zostało bo musiałam zapłacić kaucję za mieszkanie (2 miesiące płatności) plus opłaty za pierwszy miesiąc. Cały czas się tłumaczą, że to z powodu wprowadzenia Erasmus + , że Agencja Narodowa nie przesłała pieniędzy, że ktoś coś nie podpisał itd... a Ty biedny studencie sobie radź.

Re: Erasmus + stypendia a raczej bieda na obczyźnie

PostNapisane: 2014-12-17, 2:37
przez Ad@m
Biura ma to gdzieś, bo oni nawet nie wiedzą co ze mną zrobić. Szwajcaria nie jest członkiem Erasmusa, więc są w tym niezależni.