UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

podanie o stypendium

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

podanie o stypendium

Postprzez zenekkk » 2008-11-04, 9:42

podanie sklada sie do wydzialowej komisji stypendialnej, tak? czy może gdzieś indziej?
zenekkk

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: podanie o stypendium

Postprzez Tomasz Pisarek » 2008-11-04, 10:21

Do dziekanatu.

Wydziałowa Rada Studentów EEIA
t.pisarek <@> samorzad.p.lodz.pl
gg: 1086599
Tomasz Pisarek
Rada Studentów

Postprzez Dawidos » 2008-11-04, 10:24

A właściwie to jak z tym stypendium?

Gdzie iść żeby się dowiedzieć co i jak i jakie piapiery trza złożyć?
Dawidos

Postprzez Tomasz Pisarek » 2008-11-04, 10:31

Dokumenty wymagane do podania o pomoc materialną

http://www.samorzad.p.lodz.pl/pobierz.260.html

Wydziałowa Rada Studentów EEIA
t.pisarek <@> samorzad.p.lodz.pl
gg: 1086599
Tomasz Pisarek
Rada Studentów

Postprzez Dawidos » 2008-11-04, 10:37

Tzn. ja miałem na myśli to stypendium od ministerstwa dla kierunków tech.

Na stronie samorądu nic chyba o tym niema...

Wiecie coś więcej kto się może załapać itd.?
Dawidos

Postprzez zenekkk » 2008-11-04, 14:21

wielkie dzięki za informacje Tomku :)
zenekkk

Postprzez Dawidos » 2008-11-04, 22:55

A jak to jest z tymi wymaganymi dokumentami?

Czy wszystkie stricte dokumenty które są wymienione dla stypendium socjalnego są poytrzebne?

I ten pkt Rozwód/separacja/alimenty...
to dotyczy on mnie... że np. ja jestem po rozwodzie/w separacji czy może rodziców?
Dawidos

Postprzez milijka » 2008-11-05, 8:48

a byłeś żonaty?? Jeśli nie to chyba oczywiste że rodziców
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
milijka

Postprzez Dawidos » 2008-11-05, 21:24

Kurde co za naród... żeby tak życie utrudniać :evil:

Czy ktoś się już z tym podaniem uporał?
Przecież to jakiś absurd... Pełno jakihś zaświadczeń... dot. członków rodziny itd.
Jakieś podatki cuda na kiju normalnie. W jednej tabelce się wpisuje dochody członków rodiny a w załączniku to samo tylko w troche okrojonej wersji...

Ech... Przebrnął już ktoś przez to?
I jaką mam nazwę instytucji dać dla urzędu jakby chcieli?

Kiedy mi skarbówka odda te zał. A jak im dam wypełnione?
Dawidos

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-11-05, 22:26

Dawidos napisał(a):Kurde co za naród... żeby tak życie utrudniać :evil:

Czy ktoś się już z tym podaniem uporał?
Przecież to jakiś absurd... Pełno jakihś zaświadczeń... dot. członków rodziny itd.
Jakieś podatki cuda na kiju normalnie. W jednej tabelce się wpisuje dochody członków rodiny a w załączniku to samo tylko w troche okrojonej wersji...

Ech... Przebrnął już ktoś przez to?
I jaką mam nazwę instytucji dać dla urzędu jakby chcieli?

Kiedy mi skarbówka odda te zał. A jak im dam wypełnione?

Widziałam takowe podania nie raz i nie dwa i zapewniam Cię, iż wielu studentów PŁ sobie z tym znakomicie dało radę;)

Jeśli masz jakieś problemy- zapraszam do siebie na dyżur, choćby jutro 10.15-11 :)

Jeśli masz na myśli załącznik C- tam wpisujesz tylko dochody nie podlegające opodatkowaniu, a więc te, których na zaświadczeniu z Urzędu Skarbowego się nie znajdzie ;)

A załącznika A nie dajesz do skarbówki- tylko bierzesz zaświadczenia o wysokości dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych za 2007. :P
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Dawidos » 2008-11-05, 22:36

Że wielu sobie dało rady to akurat nic nie znaczy...
Utrudniają życie i tyle...

Jest pełno niedomówień itd....

Np. Pisze że:
"każdy pełnoletni członek rodziny jest zobowiązany do dostarczenia zaświadczenia..[..] na zasadach ogólnych (wzór zał. A)"
Tylko że załącznik A dotyczy studentów... pisze tam że każdy student itd. A na dole jest napisane podpis studenta... Skoro ja mam w rodzinie rodziców to co? Oni nie są studentami ale muszą wypełnić formularz jak dla studenta...

No kpina normalnie...

Czyli do czego jest ten załącznik A w ogóle?
Ostatnio edytowano 2008-11-05, 22:43 przez Dawidos, łącznie edytowano 1 raz
Dawidos

Postprzez milijka » 2008-11-05, 22:42

nie musisz składać załącznika A. Jak napisała Ewa zamiast zał. A przynosisz zaświadczenie ze skarbówki swoje, rodziców i ewentualnie rodzeństwa
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
milijka

Postprzez Dawidos » 2008-11-05, 22:45

Acha...

To mogli by gdzieś to napisać!!!!!!!!!!!!
Mam wróżyć ze szklanej kuli?

Których załączników jeszcze nie muszę składać?
Albo co powinienem jeszcze wiedzieć a co nie jest napisane bo komuś się niechciało?
Dawidos

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-11-05, 23:08

Tomek podał Ci dobry link- TEN LINK

Nie chciałabym być niemiła, ale odnoszę wrażenie, że to Tobie nie chce się przeczytać dokładnie, co powinieneś dołączyć do podania. A skoro uważasz, że wymagania dotyczące dokumentów są źle sprecyzowane- proszę, podaj nowe, zrozumiałe Twoim zdaniem. W końcu ułatwiłoby to życie innym.

Aha, o jedno chyba mogę Cię prosić bez względu na temat stypendiów- odrobiny kultury...
Czasem łatwiej uzyskać odpowiedź na dane pytanie, zadając je w 'normalny' sposób, a nie samymi zarzutami. Większość użytkowników tego forum nie musi Ci odpowiedzieć na Twe pytania, ale robi to- by pomóc... Może warto uszanować ich dobre chęci?

Wracając do tematu wymaganych dokumentów- jeśli umiesz ''wróżyć ze szklanej kuli" to nie widzę żadnych przeciwwskazań.

Nie musisz składać załączników, które Ciebie i Twojej rodziny nie dotyczą- wybacz, że nie są dokładnie wymienione, ale nikt nie zna tak skrupulatnie Twojej sytuacji materialnej jak Ty sam...

Obowiązkowy jest zał. C- na którym podpisuje się każdy pełnoletni członek rodziny.
Nie każdy musi też składać zał. B- ale to zależy od danego przypadku.

Zamiast zał. A składa się zazwyczaj zaświadczenia z US.

Najważniejsze są właśnie zaśw. o dochodach za 2007 oraz o [nie] prowadzeniu działalności gospodarczej od każdego pełnoletniego członka rodziny, a także wspomniany już powyżej załącznik C.

Oczywiste chyba jest, że ''jedynak'' nie złoży zaświadczenia o nauce siostry...
Albo że ktoś, kto nie posiada żadnych gruntów rolnych, nie przyniesie umowy dzierżawy takiej powierzchni...

Więc proszę, trochę subiektywizmu przy podejmowaniu decyzji, jakich dokumentów Ci jeszcze brakuje, a które okazują się niezbędne...

p.s.
Dawidos napisał(a):Np. Pisze że:[...]

jest napisane :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Dawidos » 2008-11-05, 23:18

Ok. Dziękuje.

To akurat jest jasne...

Ale np.

No tak, szkoda że właśnie nigdzie to nie jest napisane. Gdybym chciał złożyć zał. A to niewiadomo co o tym myśleć bo jest on tylko dla studentów a przecież nie wszyscy członkowie mojej rodziny to studenci... Więc dziwne troche...

A swoją drogą to nie po to poszedłem na uczelnię techniczną żeby coś interpretować na różne sposoby, czytać między wierszami i wróżyć z szklanej kuli... Lubie mieć czarno na białym...

I w tym formularzu o wydanie zaświadczenia o dochodach w polu "w celu przedłożenia.." jaką mam wpisać nazwę instytucji i adres?
Dawidos

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-11-05, 23:46

Dawidos napisał(a):p.

No tak, szkoda że właśnie nigdzie to nie jest napisane. Gdybym chciał złożyć zał. A to niewiadomo co o tym myśleć bo jest on tylko dla studentów a przecież nie wszyscy członkowie mojej rodziny to studenci... Więc dziwne troche...

To teraz już wiesz, że chodzi o wszystkich pełnoletnich członków rodziny studenta- czyli wnioskodawcy.

Dawidos napisał(a):I w tym formularzu o wydanie zaświadczenia o dochodach w polu "w celu przedłożenia.." jaką mam wpisać nazwę instytucji i adres?

Najprościej:
Wydziałowa Komisja Stypendialna
Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
Politechniki Łódzkiej
ul. Stefanowskiego 18/22
90-924 Łódź
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Arek Pawlak » 2008-11-06, 0:37

Dawidos napisał(a):No tak, szkoda że właśnie nigdzie to nie jest napisane.

Patrz tutaj http://www.samorzad.p.lodz.pl/pobierz.263.html
Zaświadczenie urzędu skarbowego o wysokości dochodów podlegających opodatkowaniu
podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych uzyskanych w roku
kalendarzowym poprzedzającym rok akademicki na który student stara się o pomoc materialną
Zał.A

Jak również http://www.samorzad.p.lodz.pl/pobierz.260.html
każdy pełnoletni członek rodziny jest zobowiązany do dostarczenia zaświadczenia zawierającego informacje o wysokości dochodu (uzyskanego w kraju i za granicą) zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych (wzór Zał. A)

Zatem wyraźnie jest napisane ze trzeba dostarczyć papier z US - jak on będzie wyglądał?? - podobnie jak załącznik A - natomiast nie musi identycznie - zgodnie z obowiązującą ordynacją podatkową wzór takiego dokumentu ustala Naczelnik danego US. Doświadczenie uczy że co US to trochę inne zaświadczenie - natomiast nie zmienia się sedno - są tam zawsze wszystkie punkty zawarte tak jak w załączniku A(dochód netto, brutto, składki etc.)

Dawidos napisał(a):Gdybym chciał złożyć zał. A to nie wiadomo co o tym myśleć bo jest on tylko dla studentów a przecież nie wszyscy członkowie mojej rodziny to studenci... Więc dziwne troche...

Nic nie jest dziwne - patrz wyżej.

Dawidos napisał(a):A swoją drogą to nie po to poszedłem na uczelnię techniczną żeby coś interpretować na różne sposoby, czytać między wierszami i wróżyć z szklanej kuli... Lubie mieć czarno na białym...

Nie musisz niczego interpretować - po prostu przeczytaj RPM, lub udaj się do komisji stypendialnej po pomoc..... wróżyć ze szklanej kuli też nie musisz, ale czytanie ze zrozumieniem i posiadanie odrobinę chęci do znalezienia czegokolwiek jest na studiach niezbędne.....

Dawidos napisał(a):I w tym formularzu o wydanie zaświadczenia o dochodach w polu "w celu przedłożenia.." jaką mam wpisać nazwę instytucji i adres?

Zazwyczaj wystarczy ze na takim druki z US wpiszesz cel - przedłożenie na Uczelni wyższej w celach stypendialnych - urzędy nie robią problemów z takimi zaświadczeniami i mają obowiązek je wydawać - ewentualnie w określonych ustawą wypadkach US ma prawo odmówić wydania(brak złożonego zeznania, brak numeru NIP, itp) - wtedy przynosisz taka odmowę..... i już :)
Odwoławcza Komisja Stypendialna
Arek Pawlak

Postprzez Dawidos » 2008-11-06, 0:45

Nic nie jest dziwne - patrz wyżej.

Więc właściwie poco jest ten załącznik?
Przecież każdy kto nie miał z tym do czynienia pomyśli że trzeba wypełnic ten załącznik i załączyć do podania...

Nawet jeśli zał. A stanowi jakiś wzór to jest to baaaaardzo dziwny wzór skoro osoba nie studiująca (członek rodziny) miała by się np. podpisywać w miejscu "podpis studenta"... Od razu pojawiają się wątpliwości czy aby napewno dla wszystkich członków rodziny czy np. tylko dlamnie...
Dawidos

Postprzez Arek Pawlak » 2008-11-06, 1:06

Dawidos napisał(a):Więc właściwie po co jest ten załącznik?

Żeby studenci wiedzieli jak taki papier z US będzie wyglądał - wielu na słowa: przynieś zaświadczenie z US - pytało: A jakie?? Jak ono wyglada?? Jakiego jest koloru?? To jest przykład jak ono powinno wygladac, co zreszta na dole 1 strony masz napisane.....

Dawidos napisał(a):Nawet jeśli zał. A stanowi jakiś wzór to jest to baaaaardzo dziwny wzór skoro osoba nie studiująca (członek rodziny) miała by się np. podpisywać w miejscu "podpis studenta"... Od razu pojawiają się wątpliwości czy aby napewno dla wszystkich członków rodziny czy np. tylko dlamnie...

Przyjrzyj się, że załącznik A składa się z dwóch stron 1(Zał.A) - taką dostaniesz z US, 2.(napisane do zał.A) miejsce na policzenie składki zdrowotnej, którą musisz policzyć sam.... niestety.... Część studentów opuszcza tę stronę i wylicza wszytko na 1 stronie podania o pomoc materialną - ta 2. strona(do zał. A) ma Ci tylko pomóc policzyć składkę zdrowotną - skąd rubryka na podpis studenta - to student składa wszystkie dokumenty w szczególności wylicza tę składkę i on swoim podpisem gwarantuje zgodność ze stanem faktycznym w myśl art.271 KK

Dawidos napisał(a):Przecież każdy kto nie miał z tym do czynienia pomyśli że trzeba wypełnić ten załącznik i załączyć do podania...

hm... jesteś pierwszym, od którego słyszę taki pomysł, a trochę podań przyjąłem.... ale może i nie jest to dla wszystkich takie jasne - stąd istnieją dyżury wydziałowych komisji stypendialnych, jak i dyżur przewodniczącej ds. pomocy materialnej
Odwoławcza Komisja Stypendialna
Arek Pawlak

Postprzez zenekkk » 2008-11-06, 4:09

Obowiązkowy jest zał. C- na którym podpisuje się każdy pełnoletni członek rodziny.

hm... a co jeśłi owego dochodu niepodlegającego opodatkowaniu nie ma w ogóle?
jak to oświadczenie ma wtedy wyglądać?
zenekkk

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-11-06, 8:48

zenekkk napisał(a):

hm... a co jeśłi owego dochodu niepodlegającego opodatkowaniu nie ma w ogóle?
jak to oświadczenie ma wtedy wyglądać?

To wpisujesz ''brak'' w rubryce ''źródło dochodu'',
''0" w rubryce 'dochód netto za rok', obok podajesz imię i nazwisko każdego pełnoletniego członka rodziny, a w kolumnie "podpis" każda pełnoletnia osoba z Twojej rodziny się popisuje :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez zenekkk » 2008-11-06, 9:29

No to fajnie :) wielkie dzięki za pomoc.

pozdrawiam: zenon
zenekkk

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2008-11-06, 10:57

Więc właściwie poco jest ten załącznik?

Skoro jest napisane, że potrzebny jest załącznik A, drukujesz go, wypełniasz i idziesz do skarbówki. Tam Ci mówią, że oni wydają własny, drukowany, ale jeśli chcesz, mogą ręcznie Ci wypełnić ten załącznik A. Więc nie wiem w czym widzisz problem.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez D@nieL-K » 2008-11-07, 13:13

Ewa Trzeciak napisał(a):Najważniejsze są właśnie zaśw. o dochodach za 2007 oraz o [nie] prowadzeniu działalności gospodarczej od każdego pełnoletniego członka rodziny, a także wspomniany już powyżej załącznik C.

Za który rok to zaświadczenie o działalności gospodarczej?
Jak ja w zeszłym roku nie prowadziłem dział., a od nie dawna tak?

Aha, jeszcze coś - w wymaganych dokumentach, w akapicie "Dochód z działalności gospodarczej" jest punkt "PIT" - czyli muszę złożyć też kopię PIT-u (36, 37) za zeszły rok?

Jakby do godz. 15 ktoś udzielił mi odpowiedzi chociaż na pierwsze pytanie będę bardzo wdzięczny :)
Pozdrawiam
Daniel
D@nieL-K

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2008-11-07, 18:29

Z tego co wiem, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, pod koniec roku składasz zeznanie podatkowe (PIT-28). Ostatni rok był rokiem 2007, więc to za ten rok skarbówka powinna dostać zeznanie podatkowe i za ten rok właśnie pobierasz zaświadczenie o dochodach, które są oparte na tymże właśnie, oddanym pit-28. Do tego dołączasz załącznik C, który traktuje o dochodach nieopodatkowanych, czyli tych, które nie pochodzą z działalności gospodarczej.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Następna strona

Powrót do Pomoc materialna