UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Na jakie kierunki najłatwiej się dostać?

Tutaj maturzyści i inne osoby zainteresowane studiami na Politechnice Łódzkiej mogą zadawać wszelkie pytania na jej temat

Na jakie kierunki najłatwiej się dostać?

Postprzez Gabu » 2014-04-30, 16:08

Jakie kierunki są najmniej oblegane i mam największe szanse się dostać? Najbardziej interesuje mnie Inżynieria Środowiska, ale może być też Biotechnologia, Inżynieria Procesowa, Ekologia, Chemia lub ewentualnie Energetyka.
Byłabym wdzięczna za każdą informację i pomoc! :)
Gabu

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Na jakie kierunki najłatwiej się dostać?

Postprzez brak.pomysłu » 2014-05-01, 11:44

Nie chciałabym być nieuprzejma, ale przy wyborze kierunku studiów nie powinnaś kierować się tym na co najłatwiej się dostać... jeśli faktycznie najbardziej interesuje Cię inżynieria środowiska to masz jeszcze 3,5 dnia żeby powtórzyć matmę i inny przedmiot ścisły który zdajesz na maturze (jeśli zdajesz ją w tym roku). Idź na taki kierunek, po ukończeniu którego odnajdziesz się w zawodzie jaki będziesz miała. Aha i zwróć uwagę że inżynieria środowiska jest na kilku wydziałach.
Pozdrawiam
brak.pomysłu

Postprzez dreamGlRL » 2014-05-01, 21:34

Gabu,
Czy zależy Ci tylko na tym, by dostać się gdziekolwiek (chociażby po to, by mieć status studenta), czy też zamierzasz się utrzymać na studiach? Jeśli interesuje Cię druga opcja, przejrzyj programy studiów i zastanów się, który z wymienionych przez Ciebie kierunków jest najbliższy Twoim zainteresowaniom - inaczej czeka Cię droga przez mękę bez gwarancji powodzenia, zwłaszcza jeśli nie czujesz się mocna w matematyce czy fizyce...
Życzę dobrych wyborów!
Pozdrawiam (powodzenia na maturze).

[edycja] Pamiętaj, że w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej możesz rekrutować się bodajże na 8 kierunków - uszereguj więc te, które Cię interesują, od najważniejszego dla Ciebie. Dostaniesz się na ten, na który wystarczy Ci punktów, więc jest naprawdę duża szansa na wejście w poczet studentów PŁ :)
dreamGlRL

Postprzez Gabu » 2014-05-02, 17:05

Nie chodzi mi o to, żeby dostać się gdziekolwiek, moje pytanie wynika stąd, że boję się, iż pisząc maturę z matematyki na podstawie nie dostanę się nigdzie. Najbardziej interesuje mnie inżynieria środowiska, to prawda, jednak pozostałe kierunki tez mi się podobają. Chciałabym jakiś kierunek związany z ekologią, środowiskiem ogólnie mówiąc jakiś przyrodniczy, jeśli tak mogę to nazwać ;) I nie chodzi mi o to, żebyście mnie pouczali co do roztropności moich wyborów, wierzcie, mi, że są przemyślane. Moje pytanie dotyczy jedynie trudności w dostaniu się na wymienione przeze mnie kierunki. Z góry dzięki ;)
Gabu

Postprzez brak.pomysłu » 2014-05-02, 18:51

Inżynieria Środowiska na WBAIŚ to raczej nie ekologia, tylko projektowanie, na innych nie wiem, aczkolwiek nie powinno być problemu z dostaniem się. Warto popatrzeć na głównej stronie internetowej PŁ dotyczącej rekrutacji jakie są limity miejsc. Link: http://www.p.lodz.pl/zalaczniki/19603,1 ... ,48739.pdf
Podczas rekrutacji wybierasz kierunek dla siebie priorytetowy, jeśli się na niego nie dostaniesz to możliwe że uda się na kolejny. Możesz rozważać dostanie się na dany wydział a potem próby przeniesienia między kierunkami, ale to ryzykowane podejście. W trakcie wypełniania dokumentów rekrutacyjnych zastanów się poważnie nad hierarchią wybranych kierunków i trzymaj kciuki za ten pierwszy. Krąży przekonanie że łatwiej się dostać niż utrzymać, ale to zależy od wydziału, kierunku i Twojego zaangażowania. Wg mnie, nawet z podstawową matmą nie powinno być problemu na kierunkach o których wspomniałaś. Powodzenia przy wyborze i rekrutacji.
brak.pomysłu

Postprzez Ad@m » 2014-05-04, 14:33

Gabu napisał(a):Chciałabym jakiś kierunek związany z ekologią, środowiskiem ogólnie mówiąc jakiś przyrodniczy, jeśli tak mogę to nazwać
Z ekologią i środowiskiem? To może Ochrona Środowiska? Inżynieria Procesowa nie ma nic wspólnego z środowiskiem. To typowe studia inżynierskie przygotowujące do pracy w przemyśle chemicznym. Inżynieria Środowiska to projektowanie i również ze środowiskiem ma niewiele wspólnego. Chemia, no cóż ja skończyłem chemię i również z środowiskiem i ekologią ma to niewiele wspólnego. Popatrz na przedmioty z BiNoŻu. Nie znam programów za bardzo, ale widzę co ludzie z tego wydziału prezentują na konferencjach. To już ma więcej wspólnego z środowiskiem i ekologią.
Na Chemiczny dostaniesz się bez problemu. Rekordzista w zeszłym roku miał na chemii 70 punktów w rekrutacji.
Ad@m

Postprzez student Ka » 2014-05-08, 11:21

Powinnaś/Powinieneś sprawdzić zeszłoroczne progi punktowe na kierunki studiów i po tym wnioskować na co składać dokumenty. Są też kierunki na które łatwo się dostać tylko ciężko się później utrzymać.
student Ka

Postprzez Gabu » 2014-05-10, 15:34

Dzięki za pomoc ;)
Gabu

Powrót do Rekrutacja na Politechnikę Łódzką