Strona 1 z 1

Pytanie o rekrutację..

PostNapisane: 2014-06-02, 20:07
przez lilka
Nurtuje mnie pewna sprawa. A mianowicie PŁ honoruje jedynie oryginały świadectw dojrzałości.. A co jeśli chcę złożyć papiery do kilku uczelni, gdzie proszą o oryginały.. jak to jest.. przecież jak gdzieś zostawię oryginał to już nie będę mogła nigdzie indziej złożyć papierów.. Może mi ktoś wytłumaczyć tę kwestię. Będę bardzo wdzięczna :)

Re: Pytanie o rekrutację..

PostNapisane: 2014-06-02, 21:23
przez Ad@m
Odpis wydany przez CKE ma pełne prawa oryginału i nikt nie ma prawa żądać od Ciebie innego dokumentu. Mało tego, wedle KPA wystarczyłaby kserokopia poświadczona "za zgodność z oryginałem" przez pracownika CKE lub notariusza.

Re: Pytanie o rekrutację..

PostNapisane: 2014-06-02, 21:59
przez lilka
Chodzi mi raczej o to, że jeżeli złożę oryginał na PŁ np to już nigdzie indziej nie będę mogła tego zrobić... a co jeżeli pierwszą uczelnią jest inna niż Pł i tam złożę papiery, w tym oryginał świadectwa , a się nie dostanę i powiedzmy na drugim miejscu mialam PŁ to co wtedy.. przecież dwóch oryginałów nie mam.. jak to jest bo nie ogarniam.. :/

Re: Pytanie o rekrutację..

PostNapisane: 2014-06-02, 23:41
przez kapc94
Na PŁ nie składasz oryginału (tzn. jak chcesz, to możesz, ale nikt cię do tego nie zmusza), tylko oryginalny odpis.

Z tego co pamiętam - w przeciwieństwie do PŁ, większość uczelni nie wymaga oryginałów świadectw na początku rekrutacji (żeby w ogóle zostać wziętym pod uwagę jako kandydat), tylko dopiero gdy się już dostaniesz.

Re: Pytanie o rekrutację..

PostNapisane: 2014-06-03, 7:55
przez Ad@m
Lilko, składasz oryginalny odpis z CKE i to wystarczy.