Strona 1 z 1

Rekrutacja bez przedmiotu kwalifikacyjnego

PostNapisane: 2014-06-07, 19:08
przez mlyneek
Witam, chce składać papiery na Papiernictwo i Poligrafie, problem w tym że wymagana jest fizyka lub chemia.. których nie zdawałem na maturze. Przepisy są dla mnie nie jasne jeśli nie z czy istnieje szansa że będę brał udział w 1 turze? Kontaktowałem się z babkami od rekrutacji z PŁ, ale one w kółko wyskakują mi z tą regułką że kandydaci którzy nie zdawali żadnego z wymaganych przedmiotów kwalifikacyjnych mogą ubiegać się o przyjecie dopiero w drugiej turze.. ;p

Re: Rekrutacja bez przedmiotu kwalifikacyjnego

PostNapisane: 2014-06-07, 20:35
przez Ad@m
Zdawałeś matematykę na jakimkolwiek poziomie?

Re: Rekrutacja bez przedmiotu kwalifikacyjnego

PostNapisane: 2014-06-07, 22:31
przez Revan
Matmę podst musiał zdać. Składaj dokumenty na drugą turę, ale jeśli nie zdawałeś żadnych ścisłych przedmiotów to może być sporo nadrabiania, szczególnie na początku.

Re: Rekrutacja bez przedmiotu kwalifikacyjnego

PostNapisane: 2014-06-07, 22:43
przez mlyneek
Tak matma podstawa, choć w technikum przerabiałem rozszerzoną, ale nadrabiania się nie boje.. eh myślałem ze jest jednak szansa na 1 ture i tak na to nie patrzą;p A orientuje się ktoś czy jak się zarejestruje na 1 ture, w której się nie dostanę to czy automatycznie przerzuca mnie na 2 turę, czy to już drugie papiery muszę składać w odpowiednim terminie.

Re: Rekrutacja bez przedmiotu kwalifikacyjnego

PostNapisane: 2014-06-08, 10:59
przez Ad@m
Możesz składać w pierwszym etapie.
Rozdział III § 12 Uchwały 7/2013 Senatu PŁ "Zasady Przyjęć na studia pierwszego i drugiego stopnia w Politechnice Łódzkiej w roku akademickim 2014/2015" mówi:
Kandydaci, którzy nie zdawali lub nie zdali egzaminu maturalnego z żadnego z wymaganych przedmiotów kwalifikacyjnych, mogą ubiegać się o przyjęcie na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia rozpoczynające się w semestrze zimowym dopiero w ostatnim terminie rekrutacji.
Ty zaś zdawałeś matematykę i język obcy (przedmioty obowiązkowe ale kwalifikacyjne), zatem możesz składać papiery w pierwszym terminie.
To jest punkt z czasów gdy matematyka nie była przedmiotem obowiązkowym i obowiązywała amnestia. Czyli zdarzały się sytuacje, gdy ktoś nie pisał matematyki i oblał język a mimo to maturę miał zdaną i mógł składać papiery. Musi on nadal być w Uchwałach, gdyż cały czas takie osoby mogą składać papiery.