UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Uczeń z zagranicy ( czy można się dostać? )

Tutaj maturzyści i inne osoby zainteresowane studiami na Politechnice Łódzkiej mogą zadawać wszelkie pytania na jej temat

Uczeń z zagranicy ( czy można się dostać? )

Postprzez olkaolka » 2014-06-08, 18:59

W tym roku staram się o przyjęcie na biotechnologię na PŁ. Jestem uczennicą z zagranicy (Francja) i gimnazjum oraz liceum skończyłam tutaj, kontynuując jednak naukę j.polskiego, z którego również pisałam maturę. Moje wyniki to: matematyka (rozszerzenie) - 90%, fizyka - 80 %, chemia - 80%, j.angielski (rozszerzenie) - 95%. Nie jestem pewna jednak, czy moje szanse nie są mniejsze, ze względu na to, że nie uczyłam się w Polsce. Czy ktoś wie może, jak rozpatrywane są papiery uczniów z innych państw?
Bardzo proszę o pomoc, niepokoję się.
olkaolka

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Uczeń z zagranicy ( czy można się dostać? )

Postprzez kapc94 » 2014-06-08, 19:50

Ta matura to normalna polska, międzynarodowa czy jakaś francuska?
kapc94

Postprzez olkaolka » 2014-06-08, 20:15

Francuska. Przetłumaczyłam ją i mam apostille na odpisie z francuskiego oryginału. Tak kazał mi zrobić wydział rekrutacji.
olkaolka

Postprzez Ad@m » 2014-06-08, 20:40

Jeżeli nie posiadasz obywatelstwa polskiego, to musisz posiadać certyfikat znajomości języka polskiego. Oraz przetłumaczoną maturę. TO drugie masz, wiec potrzebujesz jeszcze certyfikatu. Z tego co rozumiem z Rozporządzenia Ministra stosowny certyfikat może wydać uczelnia przyjmująca, więc spróbuj się tego dowiedzieć w dziale Rekrutacji. Może będą wiedzieć. A jak nie to składaj to co masz. Tam jest taki bałagan że nie zorientują się że coś jest nie tak.
Ad@m

Postprzez olkaolka » 2014-06-09, 5:45

Ja mam obywatelstwo polskie oraz zdaną maturę z języka polskiego (uczyłam się w szkole międzynarodowej). Tak więc certyfikat mi jest nie potrzebny. Ja chcę tylko wiedzieć czy będę rozpatrywana tak jak każdy inny uczeń czy może przez to, że wiele lat uczyłam się zagranicą, będę miała mniejsze szanse na dostanie się.
olkaolka

Postprzez Ad@m » 2014-06-09, 21:55

W takim razie nie powinno być znaczenia. Wystarczyć powinna przetłumaczona matura.
Ad@m

Powrót do Rekrutacja na Politechnikę Łódzką