UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

ciężko się dostać na technologię chemiczną ?

Tutaj maturzyści i inne osoby zainteresowane studiami na Politechnice Łódzkiej mogą zadawać wszelkie pytania na jej temat

ciężko się dostać na technologię chemiczną ?

Postprzez paulinapolitechnika » 2014-07-10, 11:39

cześć, chciałam dowiedzieć się ile trzeba mieć punków aby dostać się na technologię chemiczną ? jak to było w ubiegłych latach :) Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :)
paulinapolitechnika

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: ciężko się dostać na technologię chemiczną ?

Postprzez temporary » 2014-07-10, 19:08

Witaj. Jeśli złożyłaś papiery na ten kierunek to z pewnością się a na niego dostaniesz. Moim zdaniem jest to jedyny kierunek, który warto studiować na wydziale chemicznym. Inaczej, najbardziej przyszłościowy. Większe szanse na znalezienie pracy niż po samej chemii ze względu na bardzo ciekawe specjalizacje, które są w Polsce jak i za granicą bardzo cenione. Na ten kierunek nigdy nie było problemów z rekrutacją. Znam osoby, które 2 lata temu dostały się z podstawową maturą. Nie były to wyniki rewelacyjne ani też słabe. Na ten kierunek maksymalnie mogą przyjąć chyba 140 osób. Dwa lata temu przyjęli chyba 90. Nie pamiętam za bardzo, ale na pewno było tak, że było mało chętnych by zapełnić maksymalną ilością ten kierunek. Dużo wiem o technologii chemicznej, jednakże jej nie studiuję :) Moja bliska osoba jest studentem tego kierunku. Powiem Ci tak, pierwszy rok nie jest ciężki. I semestr na prawdę lajtowy, znajdziesz czas by móc się zrelaksować czy też zapoznać się z życiem studenckim. Na II semestrze dochodzi fizyka i tu trochę jest płaczu, ale jeśli do niej usiądziesz to dasz radę :) Na 3 semestrze masz styczność z wspaniałą Panią Doktor Szajdzińską i Hawlicką czyli termodynamika. I tu dużo osób już odpada. Tu właśnie zaczyna się ten przesiew, ale jeśli będziesz się uczyć i będziesz miała ochotę do walki to dasz radę. Każdego diabła da się pokonać. Im dłużej studiujesz ten kierunek tym większe kłody pod nogi dostajesz, ale naprawdę warto go skończyć :) Nie kieruj się tym, że wszystkich przyjmują, bo tak jest na większości kierunków oprócz budownictwa, który moim zdaniem jest strasznie przereklamowany i mało przyszłościowy jeśli chodzi o nasz kraj.

Pozdrawiam.
temporary

Postprzez paulinapolitechnika » 2014-07-11, 9:53

Serdecznie dziękuje za odpowiedź :) A czy osoba po podstawowej matematyce i fizyce da sobie radę ( oczywiście wyprzedzając odpowiedzi jeśli będzie dużo czasu poświęcała nauce ) I czy mając ponad 300 punktów jest możliwość dostania się na ten kierunek do łodzi :) ?
paulinapolitechnika

Postprzez temporary » 2014-07-11, 16:30

Powiem tak: "sztuką nie jest się dostać na politechnikę, sztuką jest się na niej utrzymać". Zaufaj mi, że z takim wynikiem czy nawet gorszym spokojnie dostaniesz się na technologię chemiczną. Ja kiedyś też nie chciałem wierzyć ludziom, że "przyjmują wszystkich". Potem się jednak przekonałem, że na kierunkach, gdzie przyjmują dużą liczbę ludzi - robią tam największy przesiew. Znam takie osoby co nie zdając fizyki dały rady ją zaliczyć. Ja wychodzę z prostego założenia, jeśli przysiądziesz do danego przedmiotu i poświęcisz mu trochę czasu to spokojnie dasz radę go zaliczyć :)

Jeśli złożyłaś już papiery na PŁ i jesteś zdecydowana studiować na tej uczelni to mogę śmiało powiedzieć " Witam na PŁ " :D
temporary

Postprzez paulinapolitechnika » 2014-07-12, 17:08

Dziękuję za wszelkie informacje :) Pozdrawiam :)
paulinapolitechnika

Powrót do Rekrutacja na Politechnikę Łódzką