UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

potrzebuje INFO! IFE zajęcia przed rozpocz. studiów po ang.

Tutaj maturzyści i inne osoby zainteresowane studiami na Politechnice Łódzkiej mogą zadawać wszelkie pytania na jej temat

potrzebuje INFO! IFE zajęcia przed rozpocz. studiów po ang.

Postprzez emms » 2014-07-15, 17:52

Witam, kiedy dowiadywałam sie o studiach w jęz. ang na targach edukacyjnych, na politechnice właśnie, rozmawiałam z jedną studentką, która powiedziała mi, że jest możliwość odbycia kursu (?) przed rozpoczęciem nauki, we wrześniu, żeby łatwiej było przetrwać pierwsze wykłady i zajęcia, które mają być przecież całkowicie po ang. Bardzo ułatwiło jej to wdrożenie sie w tok nauki, mówiła.. :p Konkretniej mają to być podstawy matmy albo fiz.. Więc kiedy studiowanie po ang staje sie coraz bardziej realne, próbuje znaleźć info na ten temat, byłam pewna że znajde bez problemu i żałuje że nie wyciągnęłam wiecej info od tamtej dziewczyny... Czekam na odpowiedzi, czy to w ogóle prawda??
emms

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: potrzebuje INFO! IFE zajęcia przed rozpocz. studiów po a

Postprzez kapc94 » 2014-07-17, 15:36

Wszystko będzie w liście z informacją że się dostałaś, na stronie IFE też coś będzie. Te dodatkowe zajęcia są we wrześniu. Jest matematyka, fizyka i angielski. Na które z nich pójdziesz - wybierasz dowolnie i płacisz tylko za te na które się zapiszesz.

Ja na tym nie byłem i problemu mimo wszystko nie miałem. Wykłady i zajęcia są rzeczywiście od początku po angielsku (niektórzy omawiają po polsku sprawy organizacyjne), ale nie ma z tym jakiegoś problemu. Wszystko jest dokładnie wyjaśniane tak że wiesz o co chodzi, zawsze możesz się też pytać - nie ma z tym żadnego problemu. Za zadanie pytania po polsku też cię nikt nie zabije, choć angielski jest preferowany chociażby z tego względu że na sali zwykle są też obcokrajowcy.

BTW, nie tylko IFE ma coś takiego. Jak dostaniesz się na studia po polsku, otrzymasz podobną ofertę, choć już raczej nie będzie się to nazywać "bridging courses" :)
kapc94

Powrót do Rekrutacja na Politechnikę Łódzką