Strona 1 z 1

potrzebuje INFO! IFE zajęcia przed rozpocz. studiów po ang.

PostNapisane: 2014-07-15, 17:52
przez emms
Witam, kiedy dowiadywałam sie o studiach w jęz. ang na targach edukacyjnych, na politechnice właśnie, rozmawiałam z jedną studentką, która powiedziała mi, że jest możliwość odbycia kursu (?) przed rozpoczęciem nauki, we wrześniu, żeby łatwiej było przetrwać pierwsze wykłady i zajęcia, które mają być przecież całkowicie po ang. Bardzo ułatwiło jej to wdrożenie sie w tok nauki, mówiła.. :p Konkretniej mają to być podstawy matmy albo fiz.. Więc kiedy studiowanie po ang staje sie coraz bardziej realne, próbuje znaleźć info na ten temat, byłam pewna że znajde bez problemu i żałuje że nie wyciągnęłam wiecej info od tamtej dziewczyny... Czekam na odpowiedzi, czy to w ogóle prawda??

Re: potrzebuje INFO! IFE zajęcia przed rozpocz. studiów po a

PostNapisane: 2014-07-17, 15:36
przez kapc94
Wszystko będzie w liście z informacją że się dostałaś, na stronie IFE też coś będzie. Te dodatkowe zajęcia są we wrześniu. Jest matematyka, fizyka i angielski. Na które z nich pójdziesz - wybierasz dowolnie i płacisz tylko za te na które się zapiszesz.

Ja na tym nie byłem i problemu mimo wszystko nie miałem. Wykłady i zajęcia są rzeczywiście od początku po angielsku (niektórzy omawiają po polsku sprawy organizacyjne), ale nie ma z tym jakiegoś problemu. Wszystko jest dokładnie wyjaśniane tak że wiesz o co chodzi, zawsze możesz się też pytać - nie ma z tym żadnego problemu. Za zadanie pytania po polsku też cię nikt nie zabije, choć angielski jest preferowany chociażby z tego względu że na sali zwykle są też obcokrajowcy.

BTW, nie tylko IFE ma coś takiego. Jak dostaniesz się na studia po polsku, otrzymasz podobną ofertę, choć już raczej nie będzie się to nazywać "bridging courses" :)