UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Sprawozdanie z działalności Komisji ds. Współpracy z Zagrani

Pole do popisu dla Rady Studentów Samorządu Studenckiego PŁ, na wypadek gdyby jej członkowie zechcieli sobie kiedyś popisać lub zasięgnąć opinię. A zatem jakieś ankiety się tu w przyszłości mogą pojawić.

Sprawozdanie z działalności Komisji ds. Współpracy z Zagrani

Postprzez Tomasz Gucio » 2006-01-11, 20:07

Jest to oficjalne sprawozdanie z działalności Komisji ds. Współpracy z Zagranicą SSPŁ, której miałem zaszczyt przewodniczyć przez rok pracy w Samorządzie. Rzecz jasna jest to ekstrakt, bo działo się jeszcze mnóstwo innych, drobnych rzeczy, na Sejmiku zaś sprawozdający mieli 3-min. limit :).


Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy
Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej
Łódź, dn. 10.01.2006


Sprawozdanie z działalności
Komisji ds. Współpracy z Zagranicą
Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej


Komisja ds. Współpracy z Zagranicą Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej utworzona została decyzją Sejmiku Sprawozdawczego Samorządu Studenckiego PŁ dn. 8.12.2004 r. Na tym samym sejmiku zostałem wybranym na stanowisko jej przewodniczącego.

Według założeń, Komisja miała za zadanie wspierać wszelkie programy wymiany studenckiej na PŁ (zarówno więc promować wyjazdy studentów naszej uczelni, jak i służyć radą i pomocą przyjezdnym studentom obcokrajowcom). Członkowie Komisji mieli też nawiązywać współpracę, m.in. organizując przyjazdy i opiekując się zagranicznymi gośćmi oraz wspierać działania mające na celu promocję Uczelni.

Dnia 12.01.2005 r. odbyła się impreza "Dzień Erazma", pomyślana jako sposób na promocję programu zagranicznej Socrates/Erasmus wśród studentów naszej Uczelni. Impreza przygotowana została przez Komisję wspólnie z organizacją studencką EYE Poland oraz Działem Współpracy z Zagranicą PŁ. W jej ramach odbyło się spotkanie z attaché ds. współpracy uniwersyteckiej ambasady Francji nt. oferty stypendialnej rządu francuskiego, z przedstawicielem Agencji Narodowej programu Socrates oraz prezentacje wykonane przez uczestników programu Socrates/Erasmus z PŁ oraz kilku krajów członkowskich UE. Na stoiskach były dostępne materiały promocyjne z partnerskich uczelni PŁ. "Dzień Erazma" zakończył się pokazem filmowym.

W dniach 17-19.03.2005 r. zorganizowane zostały "Dni Hiszpanii" - impreza mająca na celu promocję kultury i języka tego kraju. W ramach obchodów przybyli mogli uczestniczyć w prezentacjach przygotowanych przez studentów z różnych regionów Hiszpanii, wysłuchać infomacji o egzaminach DELE udzielonych przez dyrektor ds. nauczania Instytutu Cervantesa - p. Raquel Romero , a także wziąc udział w spotkaniu z gwiazdą programu "Europa da się lubić" - Conrado Moreno. Oprócz tego była degustacja kuchni hiszpańskiej oraz impreza w hiszpańskich i latynoamerykańskich rytmach w jednym z klubów studenckich.

Jako przewodniczący Komisji zostałem poproszony o pomoc w organizacji dwóch wyjazdów dla studentów obcokrajowców z PŁ i kilku innych polskich uczelni, zajmując się m.in. tłumaczeniem. I tak: w dniach 14-17.05.2005 r. miał miejsce wyjazd do Muszyny, w dn. 19-23.10.2005 r. zaś odbyła się podobna wycieczka do Białego Dunajca.

Jednym z najistotniejszych projektów Komisji był serwis study.p.lodz.pl, promujący PŁ jako uczelnię docelową w ramach programu Socrates/Erasmus oraz stanowiący źródło cennych informacji dla obcokrajowców przybywających na studia do Łodzi. Serwis został uruchomiony w maju 2005 r. i jest stale rozwijany.

W ramach opieki nad gośćmi PŁ, Komisja zorganizowała pobyt na naszej Uczelni przewodniczącego samorządu studenckiego z Uniwersytetu Strathclyde w Glasgow, w dn. 10-12.01.2005 r. Gość spotkał się z władzami Uczelni, zwiedził kilka uczelnianych budynków (w tym Budynek Trzech Wydziałów i Bibliotekę Główną), miał okazję obejrzeć kilka akademików, przywitać się na antenie ze słuchaczami Radia Żak oraz zwiedzić spory fragment Łodzi. Uczestniczył także w zebraniu Rady Studentów oraz odwiedził zorganizowany 12 stycznia Dzień Erazma. Jednym z wyników tej wizyty był artykuł w Strathclyde Telegraph, gazecie wydawanej przez studentów Strathclyde, o warunkach studiowania na PŁ i życia w Łodzi.

Komisja spotkała się także w dn. 17.06.2005 r. z zaproszonymi profesorami z Uniwersytetu w Houston, dzięki czemu mieli oni okazję poznać część campusu PŁ, m.in. Studenckie Radio Żak.

Dnia 7.03.2005 r. w sali Senatu PŁ odbyło się spotkanie ze słuchaczami Studium Języka Polskiego dla Obcokrajowców przy UŁ, potencjalnymi kandydatami na studia w PŁ. Komisja przygotowała na tą okazję prezentację dotyczącą życia studenckiego na naszej Uczelni.

W dniach 4-6.11.2005 r. miała miejsce na PŁ druga edycja Uniwersytetu Letniego (Université d'Eté), którego głównym organizatorem jest stowarzyszenie France-Pologne pour l'Europe. Komisja wystąpiła w roli koordynatora wolontariuszy z naszej Uczelni, pomagając w całym szeregu aspektów organizacji przedsięwzięcia oraz organizując czas wolny dla studentów-uczestników konferencji.

Wśród wielu drobnych inicjatyw Komisji można także wymienić opracowanie broszury informacyjnej o Samorządzie Studenckim PŁ w języku angielskim oraz ankiety dla studentów obcokrajowców przebywających na naszej uczelni, a także propozycję zmian w systemie kwaterowania studentów przyjeżdżających w ramach programów wymiany zagranicznej.Przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Zagranicą
Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej
Tomasz Gucio
Ostatnio edytowano 2006-01-11, 20:17 przez Tomasz Gucio, łącznie edytowano 1 raz
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2004-05-30, 15:37
Lokalizacja: Barcelona - Catalunya

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Postprzez Tomasz Gucio » 2006-01-11, 20:13

Do tego dorzucę jeszcze tylko najserdeczniejsze podziękowania za owocną współpracę dla prorektora ds. promocji i współpracy z zagranicą - prof. Andrzeja Napieralskiego, dla całej ekipy Działu Współpracy z Zagranicą PŁ oraz dla 5 person, które ze mną Komisję tworzyły, a mianowicie dla Kasi, Gosi, Emili i dwóch Ani.
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2004-05-30, 15:37
Lokalizacja: Barcelona - Catalunya


Powrót do Rada Studentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości