UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Nowa Ustawa o szkolnictwie wyzszym...

Pole do popisu dla Rady Studentów Samorządu Studenckiego PŁ, na wypadek gdyby jej członkowie zechcieli sobie kiedyś popisać lub zasięgnąć opinię. A zatem jakieś ankiety się tu w przyszłości mogą pojawić.

Nowa Ustawa o szkolnictwie wyzszym...

Postprzez Arkadiusz Pietrzak » 2005-01-09, 5:04

Dla wtrwalych i majacych troche czasu zamieszczamy pod linkiem http://www.samorzad.p.lodz.pl/index.php?id=14&pg=3 wersje robocza Nowej Ustawy o szkolnictwie wyzszym. Wiem ze text moze ie jest latwy do przelknięcia a czasu malo bo sesja sie zbliza , ale moze ktos znajdzie chwile miedzy egzaminami na tą lekture.

poczytajcie i piszcie swoje uwagi.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Arkadiusz Pietrzak
Emeryt Rady Studentów
 
Posty: 476
Dołączył(a): 2004-05-31, 1:33
Lokalizacja: Sieradz - II DS

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Postprzez stiven666 » 2005-01-09, 16:05

hmm byłem przekonany że ta ustawa już weszła w życie. w końcu tyle zmian które miały miejsce na naszej uczelni miały miejsce właśnie z tytułu "obowiązywania nowej usatawy"
mnie osobiście najbardziej zastanawia czy obowiązuje zapis " stypendium za wyniki w nauce lub sporcie i stypendium ministra, o których mowa w art. 161 ust. 1 pkt 4 i 5,[przyznawane jest] na ROK akademicki" (art170.2)
Nadal nie wiem czy smiesznie małe stypendium ktore wypracowalem wypruwając z siebie flaki w poprzednim semstrze bede pobierał tylko do końca semestru czy przez cały rok bo "na wniosek samorzadu i a zgoda rektora" poprzedni semestr miał być ostatnim w którym mieliśmy być rozliczani semestralnie. ( http://www.samorzad.p.lodz.pl/forum/vie ... light=#669 ) Pytanie moje brzi wiec nastepująco czy w sem 6 bede dostawal stypendium za wyniki w sem 5, sem 3 i 4(rocznie) czy może 4 i 5 lub może jeszcze inaczej
Avatar użytkownika
stiven666
 
Posty: 729
Dołączył(a): 2004-05-30, 22:58
Lokalizacja: MITR PŁ

Postprzez Arkadiusz Pietrzak » 2005-01-09, 22:28

ustawa o szkolnictwie wyzszym jest w przygotowaniu. zmieniona została ''Ustawa z dnia 28 maja 2004 r. o zmianie ustawy o szkolnictwie wyższym, ustawy o wyższych szkołach zawodowych, ustawy o pożyczkach i kredytach studenckich oraz zmianie niektórych innych ustaw" określająca tylko pomoc socjalną, i też potocznie nazywana jest "Ustawą o szkolnictwie wyższym" lecz dotyczy tylko sprawy dopłat, stypendiów i kredytów studenckich.

a rozliczanie roczne --- tzn. ze stypendium na 5 i 6 sem bedziesz otrzymywal za osiagniecia z 3 i 4. z tym ze po 5 semestrze musisz zlozyc index w wyznaczonym terminie zeby otrzymywac stypendium w 6 pozdrawiam
Avatar użytkownika
Arkadiusz Pietrzak
Emeryt Rady Studentów
 
Posty: 476
Dołączył(a): 2004-05-31, 1:33
Lokalizacja: Sieradz - II DS

Postprzez stiven666 » 2005-01-09, 22:43

ok tylko ja jestem teraz na 5 semestrze i stypednium dostaje za wyniki w sem 4 (tak mi w dziekanacie wyliczyli)
Avatar użytkownika
stiven666
 
Posty: 729
Dołączył(a): 2004-05-30, 22:58
Lokalizacja: MITR PŁ

Postprzez Arkadiusz Pietrzak » 2005-01-10, 1:11

teraz tak. dlatego ze ustawa zmienila sie w wakacje i jak by policzyli ci srednia z 3 i 4 oznaczaloby to ze w trakcie gry zmienily sie zasady. przeciez nie wiedziales o tym w trakcie semestru jak walczyles o stypendium. dlatego dostajesz stypendium tak jak kiedys za 4 semestr. teraz (po sesji) dostaniesz stypendium na 6 semestrze za 5. natomiast po wakacjach bedziesz na 7 semestrze i bedziesz rozliczony juz za 5 i 6 semestr lacznie.

ciezko wytlumaczylem bo troche to zawiłe ale chyba dobrze.
Avatar użytkownika
Arkadiusz Pietrzak
Emeryt Rady Studentów
 
Posty: 476
Dołączył(a): 2004-05-31, 1:33
Lokalizacja: Sieradz - II DS

Postprzez ixtlilto » 2005-01-10, 13:10

Arkadiusz Pietrzak napisał(a):[...] teraz (po sesji) dostaniesz stypendium na 6 semestrze za 5. natomiast po wakacjach bedziesz na 7 semestrze i bedziesz rozliczony juz za 5 i 6 semestr lacznie.

Momencik...
wyżej napisałeś, że wystarczy oddać indeks w terminie, żeby otrzymywać stypendium na letnim semestrze; więc jak to w końcu jest??

Wariant A:
wyrabiam średnią (4,80), oddaję indeks w terminie => mam w dalszym ciągu stypendium

Wariant B:
nie wyrabiam średniej, oddaje indeks w terminie => mam dalej stypendium (?)
Avatar użytkownika
ixtlilto
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2004-05-31, 17:53
Lokalizacja: Łodź-Widzew

Postprzez stiven666 » 2005-01-11, 15:53

Arkadiusz Pietrzak napisał(a):teraz tak. dlatego ze ustawa zmienila sie w wakacje i jak by policzyli ci srednia z 3 i 4 oznaczaloby to ze w trakcie gry zmienily sie zasady. przeciez nie wiedziales o tym w trakcie semestru jak walczyles o stypendium. dlatego dostajesz stypendium tak jak kiedys za 4 semestr. teraz (po sesji) dostaniesz stypendium na 6 semestrze za 5. natomiast po wakacjach bedziesz na 7 semestrze i bedziesz rozliczony juz za 5 i 6 semestr lacznie.

ciezko wytlumaczylem bo troche to zawiłe ale chyba dobrze.


ok chyba w koncu zrozumialem :) czyli wbrew wczesniejszym zapewieniom poprzedni semestr nie byl ostatnim rozliczanym po staremu. czyli ustawa swoje a PŁ swoje
Avatar użytkownika
stiven666
 
Posty: 729
Dołączył(a): 2004-05-30, 22:58
Lokalizacja: MITR PŁ

Postprzez ixtlilto » 2005-01-21, 17:31

ixtlilto napisał(a):
Arkadiusz Pietrzak napisał(a):[...] teraz (po sesji) dostaniesz stypendium na 6 semestrze za 5. natomiast po wakacjach bedziesz na 7 semestrze i bedziesz rozliczony juz za 5 i 6 semestr lacznie.

Momencik...
wyżej napisałeś, że wystarczy oddać indeks w terminie, żeby otrzymywać stypendium na letnim semestrze; więc jak to w końcu jest??

Wariant A:
wyrabiam średnią (4,80), oddaję indeks w terminie => mam w dalszym ciągu stypendium

Wariant B:
nie wyrabiam średniej, oddaje indeks w terminie => mam dalej stypendium (?)


W dalszym ciągu czekam na odpowiedź

Bo jak narazie zrozumiałam to ustawa mówi jedno a wewnętrzne przepisy PŁ drugie i zastanawia mnie jakim cudem jest to możliwe...
Avatar użytkownika
ixtlilto
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2004-05-31, 17:53
Lokalizacja: Łodź-Widzew

Postprzez stiven666 » 2005-01-21, 17:47

ixtlilto napisał(a):
ixtlilto napisał(a):
W dalszym ciągu czekam na odpowiedź

Bo jak narazie zrozumiałam to ustawa mówi jedno a wewnętrzne przepisy PŁ drugie i zastanawia mnie jakim cudem jest to możliwe...


czytając treśc tej ustawy ciężko się połapać które jej fragmenty kiedy wchodzą w życie. chyba pozostaje zapytać się kompetentnego np rzecznika w ministerstwie bo możliwe że do tej ustawy są też konkretne zarządenia i rozporządenia co jak i kiedy możliwe też że wcale ich nie ma i dlatego wszystko jest po staremu bo u nas czekają na wytyczne z góry

ale miło by było gdyby ktoś się ustosunkował do tego tematu też czekam na odpowiedź...
Avatar użytkownika
stiven666
 
Posty: 729
Dołączył(a): 2004-05-30, 22:58
Lokalizacja: MITR PŁ

Postprzez ixtlilto » 2005-01-21, 17:59

Art. 161.
1. Student może ubiegać się o pomoc materialną ze środków przeznaczonych na ten cel w budżecie państwa w formie:
1) stypendium socjalnego;
2) stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych;
3) stypendium za wyniki w nauce lub sporcie;[...]

Art. 168.
1. Stypendium za wyniki w nauce lub sporcie może otrzymywać student, który uzyskał za rok studiów wysoką średnią ocen lub osiągnął wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

Art. 170.
1. Student może otrzymywać stypendia, o których mowa w art. 161 ust. 1 pkt 1-3, w danym roku akademickim przez okres do dziesięciu miesięcy.

Art. 171.
1. Szczegółowy regulamin ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania
świadczeń pomocy materialnej dla studentów, o których mowa w art. 161 ust. 1 pkt 1-3 i 6, w tym szczegółowe kryteria i tryb udzielania świadczeń pomocy materialnej dla studentów, wzór wniosku o przyznanie stypendium socjalnego oraz sposób udokumentowania sytuacji materialnej studenta ustala rektor w porozumieniu z uczelnianym organem samorządu studenckiego.


Oki oto wyciąg z ustawy... i niech mi to ktoś przełoży na nasze...
Avatar użytkownika
ixtlilto
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2004-05-31, 17:53
Lokalizacja: Łodź-Widzew

Postprzez ixtlilto » 2005-01-21, 18:01

stiven666 napisał(a):ale miło by było gdyby ktoś się ustosunkował do tego tematu też czekam na odpowiedź...

Ja już m@ila do Przewodniczącego wysłałam, ale jak widać bez rezultatu... :?
Przebrnęłam przez ustawę, ale nadal nie wiem co ze stypendiami. Miło byłoby zobaczyć wewnętrzne ustalenia PŁ w sprawie wypłacania stypendiów...
Avatar użytkownika
ixtlilto
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2004-05-31, 17:53
Lokalizacja: Łodź-Widzew

Postprzez Arkadiusz Pietrzak » 2005-01-21, 22:45

hej . zadnego meila nie dostalem. sory ze nie odpowiadalem na forum ale mialem naprawde naukowy tydzien.

jesli chodzi o sprawy stypendiow to komunikat podpisze pan rektor prawdopodobnie na poczatku tygodnia. komisja podobno jeszcze cos liczy i ustala. tak ze troszke trzeba sie wstrzymac. komunikat pojawi sie od razu na stronie

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Arkadiusz Pietrzak
Emeryt Rady Studentów
 
Posty: 476
Dołączył(a): 2004-05-31, 1:33
Lokalizacja: Sieradz - II DS

Postprzez ixtlilto » 2005-01-28, 0:34

Arkadiusz Pietrzak napisał(a):jesli chodzi o sprawy stypendiow to komunikat podpisze pan rektor prawdopodobnie na poczatku tygodnia. komisja podobno jeszcze cos liczy i ustala. tak ze troszke trzeba sie wstrzymac. komunikat pojawi sie od razu na stronie

Wiadomo coś... :?:
Avatar użytkownika
ixtlilto
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2004-05-31, 17:53
Lokalizacja: Łodź-Widzew


Powrót do Rada Studentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron