UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Anime i pokrewne bezeceństwa

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

Anime i pokrewne bezeceństwa

Postprzez Puppeter » 2007-09-01, 23:34

Nosząc po niezłym zainteresowaniu wątkiem japońskich wielkookich bajek w tym temacie, zapewne wielu będzie się chciało podzielić jakimś strzępem informacji odnośnie wartości i bezwartości wartościowych i bezwartościowych anime naszych wschodnich przyjaciół.
Ze swojej strony mogę na dobry początek polecić wszystkim takie klasyki jak Hellsing, Cowboy Bebop, Neon Genesis Evangelion czy Berserk lub Trigun, a z nowszych i perfekcyjnie dopracowanych estetycznie kawałków Samurai Champloo, Utawarerumono, czy Samurai 7.

A to tylko wierzchołek góry lodowej. Chryste, ile ja życia zmarnowałem kradnąc to wszystko z Internetu.
--
Tomasz Kaczmarczyk

"Programowanie jest jak stawianie katedry - budujesz, budujesz i budujesz, a potem modlisz się."
Puppeter

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez stmblt » 2007-09-02, 1:36

Uwielbiam Death Note i Prince of Tennis. Widziałem N G E - był całkiem świetny.
Hellsing i Berserk także mi się podobały.
Co do Cowboy Bebop - jakoś nie umiem się za to zabrać...
stmblt

Postprzez Dogmeat » 2007-09-02, 10:29

spróbuj
CB warto obejrzeć chociażby dla przegenialnej muzyki folkowej, bluesowej i jazzowej

NGE też wymiata, Hellsing to rzeźnia bez przesłania, ale dobrze wykonana
Ogólnie jest cała masa dobrego anime, najlepsze są krótkie serie, acz zdarzają się wyjątki
'never knows best'
Dogmeat

Postprzez d1gital » 2007-09-02, 11:21

Ja klasycznie, mnie się podoba Naruto (ale wolę mangę), Hellsing a także dosyć mało znane Love Hina. Dobre jest Full Metal Alchemist jeśli się przebrnie przez początek (mnie się akurat średnio wtedy podobało). Te dwa ostatnie, to w miarę krótkie serie.

Jeśli ktoś ma ochotę na coś cięższego, to polecam Bleach.
Większość do zassania stąd: http://www.everyanime.com
B.
d1gital

Postprzez Puppeter » 2007-09-02, 12:19

d1gital napisał(a):[...]a także dosyć mało znane Love Hina. Dobre jest Full Metal Alchemist jeśli się przebrnie przez początek (mnie się akurat średnio wtedy podobało). Te dwa ostatnie, to w miarę krótkie serie.

Nie dajcie się zwieść! ;) FMA to 51 odcinków samej serii i film pełnometrażowy. Doba wycięta z życiorysu, choć rzeczywiście warto ją poświęcić, bo fabularnie anime jest dopracowane doskonale.
Love Hina też nie taka znowu szczególnie krótka - jeżeli by podliczyć cały sezon, OAV Love Hina Again, X-Mas oraz Spring Specials, wykalkulowałoby się pewnie i ze 30 odcinków, najlepiej oglądanych w towarzystwie płci nadobnej.

No, ale w porównaniu z potworami produkcyjnymi rodzaju Naruto, Bleacha czy Rorouni Kenshin to rzeczywiście mizerne rezultaty, skoro po skończonej serii pamięta się jeszcze o czym właściwie były pierwsze odcinki. ;)

Jeśli ktoś ma ochotę na coś cięższego, to polecam Bleach.

Mnie osobiście zmęczyło gdzieś po 90 odcinku ciągłe powtarzanie schematu z Dragon Balla : dobry dostaje baty -> dobry zaczyna się świecić -> zły dostaje baty -> pojawia się gorszy -> repeat. No i coraz wolniejsze postępy fabularne ze względu na przeciągające się na kilka odcinków walki z mini bossami.
A szkoda, bo przez pierwszych 20-40 odcinków anime było naprawdę fenomenalne.

Co do krótkich anime, jeżeli ktoś, jak ja, lubuje się w bajkowych, trochę surrealistycznych światach stworzonych (jak ten z Piratów z Karaibów), to polecam poświęcić chwilę czasu na anime King of Bandits Jing. Nie wymagajcie tylko zbyt wiele od warstwy fabularnej - bo pozostawia wiele wątków nierozwiązanych - ale raczej skupcie się na samej atmosferze przedsięwzięcia, bo jest naprawdę mmm.. kolorowa.
--
Tomasz Kaczmarczyk

"Programowanie jest jak stawianie katedry - budujesz, budujesz i budujesz, a potem modlisz się."
Puppeter

Postprzez stmblt » 2007-09-02, 13:08

Death Note ktoś zna poza mną ? (Nikt się nie wypowiedział na ten temat...)
stmblt

Postprzez Dogmeat » 2007-09-02, 17:06

Death Note'a oglądałem kilka odcinków, fabuła całkiem ciekawe i wykonanie dobre, no i inteligencja bohaterów jest na dobrym poziomie, takim... hmm ludzkim ;]

Love Hina jest całkiem dobrze znana, ja mam do niej sentyment, mangę nawet całą przeczytałem, takie kolorowe romansidło, ale całkiem zabawne

jak coś kolorowego i smiesznego to boska Exel Saga albo Gokudo, jak coś odmóżdżającego to Azumanga Daioh, jak filozoficzno-refleksyjnego to Chobitsy, Cowboy Bebop, Trigun, Kimiga nozu eien, Elfen Lied

tasiemcowece jak Bleach, Naruto mnie nie bawią, kilka odcinków warto obejrzeć, ale reszta jest schematyczna i nudna, Dragon Balla też można obejrzeć tylko raz, najlepsza pierwsza seria IMHO
Ostatnio edytowano 2007-09-02, 17:12 przez Dogmeat, łącznie edytowano 1 raz
'never knows best'
Dogmeat

Postprzez stmblt » 2007-09-02, 17:10

Polecam obejrzenie do końca. Seria cała ma 37 odcinków, ale dla mnie w sumie jej urok kończy się na śmierci L.
Potem wątki z Melo i Near są również ciekawe, aczkolwiek L. był niesamowity.

Obejrzałem także dwa filmy, które powstały na podstawie Death Note.

Noo zabieram się za Cowboy Bebop
stmblt

Postprzez JOKER » 2007-09-02, 17:39

Mogę wam zadać pytanie? Bo mnie to zawsze nurtowało. Czemu to oglądacie??? Pewnie odpowiecie że lubicie... ale napiszcie co w tym wartościowego widzicie.
http://www.vgrupa.prv.pl ----- LIVE FAST, DIE YOUNG.
JOKER

Postprzez d1gital » 2007-09-02, 17:52

JOKER napisał(a):Mogę wam zadać pytanie? Bo mnie to zawsze nurtowało. Czemu to oglądacie??? Pewnie odpowiecie że lubicie... ale napiszcie co w tym wartościowego widzicie.

Każdy kto nie oglądał żadnej fajniejszej serii tak mówi. ;)

Ja oglądam bo:
- są w większości fabularnie dopracowane i nie są zbyt infantylne
- ładna, niekomputerowa animacja
- oryginalny/egzotyczny język (polecam kursy japońskiego co by troszkę samemu zrozumieć, wtedy oglądanie nabiera nowego wymiaru).

peace
B.
d1gital

Postprzez Dogmeat » 2007-09-02, 18:30

bo mają dobrą fabułę przeważnie, a między wierszami zazwyczaj jest refleksyjne przesłanie, tym się różnią od normalnych seriali z aktorami
no i ten klimat...
'never knows best'
Dogmeat

Postprzez Smash » 2007-09-02, 19:22

tylko :

Obrazek

oraz

Obrazek
Smash

Postprzez Amanar » 2007-09-02, 19:22

No to ja się pochwale swoją serią jaką ogładałem w całości
Jak byłem mały to
-czarodziejskie zwierciadełko
-czarownica sally
-transformers (nie wiem jakie)
-zorro
-Muminki (jesli zaliczamy je do anime bo są o to sprzeczki)
-Yattaman :)
- nie pamiętam tytułu ale o dziecku któremu zginęła w nawiedzonych snach siostra. Zawsze mu towarzyszyła maskotka Ponpon (czy jakoś tak ^>^) która zabierala go do tego świata za pomocą magicznego...młotka
-o kocich wojownikach
- słynny "Kapitan hawk" (tsubasa,godżiro)
- tygrysia maska
- Daimos (o takim wieeelkim robobie ratującym ziemie)
- Gigi koszykarz :D (czerwone majteczki xd)
(jak sobie przypomne do dopisze)
i wcale nie znałem pojęcia Anime
potem gdy coś o tym słyszałem to zaczęło się od serii SailorMoon Na poslacie i DragonBall'a
i wszystko co leciało na tvn7 czyli
-Łowca Dusz (tu kilka odcinków)
-SLayers
- Magic Knight Rayearth (a potem się zakochałem w tej czerwono włosej :P)
- Samurai Yaiba (czy jakoś tak)
- Dr.Clamp
i znów na Polsacie-Pokemon
Potem coś nie tak fajnego leciało na polsacie (czyli Yugi-oh,DuelMaster)
Nagle znalazł się Fox kids
-digimon (kilka odcinków, jakoś mi one nie wchodziły jak i poniższe na FoxKids)
-Sonic X
-Megaman NT warrior
-Shaman King
-Shin Chan xD (no... wyjątek)
i Znalazłem cudowny,przepiękny program. Mianowicie HYPER
Zaczęło się od końcówki seri "Vampire Princess Miyu" i dalej szło tak:
-Arijuna
-Geneshaft
-Last Exile (nawet fajne)
-Fushigi Yuugi (tak byłem znmudzony wcześniejszymi Anime że to było perełką wśród anime. No i oczywiście zabawa w picie wody a dla niektórych wódy gdy miaka woła tamahome albo odwrotnie a szczególnie gdy ten żły blondyn dał całusa Tamahome to leciała cała butelka)
-Gundam Wing (nawet było niezłe a nie przepadam za takimi)
-Hellsing (dawno tak się nie ucieszyłem, nawet FY siada)
a potem to mi przeznaczenie przynosiło inne Anime
-Chobits (nie wiem jakim cudem ominąłem na Hyperze)
-Samurai 7 (na AXN SCI-FI)
Cudowny program mający jedną wadę...był w jęzuku francuskim
- Yuu Yuu Hakusho (w pewnym momencie podbijał serca japońców bardziej niż DBZ)
-One piece
- dalsze przygody Kapitana Hawk (bardziej unowocześniene, nie ma tam tak że lecąca po kopnięciu piłka przez Godziro leci przez 10 minut filmu i w koncu dociera do celu po kilkakrotnych stękaniach osób próbujących zatrzymać piłkę i ich "Nani!!!???". Mecz trwa tam średnio 2-3 odcinki)
-Podobne do Tsubashy Seria o piłkarzach (gdzie było 3 uzdolnionych chłopćów w jednej drużynie gdzie jeden miał kopnięcia ogniste lub piorunujące, drugi kopał mocno do góry i wlatywała do celu, trzeci kopał tak że widać było kilka lecących piłek obok siebie)
- Street Fighter 2 (kilka docinków bo nudne to było...was też by znudziło oglądanie 25 minutowego serialu gdzie 5 minut to piosenka, 15 minut to przypomnienie ostatnich 6-10 odcinków xD)
- i kilka innych których tytułów których nie pamiętam ale jak sobie przypomne to obiecuje że dołoże :D
No teraz to oglądam Naruto (bardzo zawzięcie), FMA obejrzałem kilka odcinków ale nie wchodzi mi jakoś jak i teraźniejsza seria ktora zwie się Tsubasha Cronicle (nie,nie to nie o tym piłkarzu)
http://amanar.act4trees.com/

Uratujmy drzefkaaaa. Klikajcie codziennie :)
Amanar

Postprzez Smash » 2007-09-02, 19:36

- Gigi koszykarz (czerwone majteczki xd)

prowokacja!
Smash

Postprzez Puppeter » 2007-09-02, 22:05

JOKER napisał(a):Mogę wam zadać pytanie? Bo mnie to zawsze nurtowało. Czemu to oglądacie??? Pewnie odpowiecie że lubicie... ale napiszcie co w tym wartościowego widzicie.

Myślę, że polot anime wynika z a) braku potrzeby angażowania gigantycznych zasobów budżetowych oraz b) pewnej niszowości grupy docelowej do której skierowany jest produkt. Dzięki temu autorzy mogą realizować ambitne, refleksyjne scenariusze bez konieczności dorzucania losowego przaśnego wątku romantycznego ('bo tego sobie życzy producent i publika'), kasowania zbyt odważnych realizacyjnie scen ('bo efekty specjalne są drogie'), czy przycinania fabuły ('bo ludzie tyle w kinie nie wysiedzą').
Dzięki podmienieniu scenografów i aktorów na animatorów i seiyuu (tzw. voice actors) zyskuje się po prostu niedostępne klasycznym kinematografom poziomy swobody, a dzięki temu anime może ryzykować wycieczki fabularne w rejony normalnie niedostępne ze względu na ryzyko związane z produkcją filmową ('a nuż się temat publice nie spodoba i 40mln dolarów pójdzie w błoto').
Innymi słowy, anime stawia znacznie niższe bariery realizatorom i zadowala się mniej liczną publiką, a co za tym idzie - posiada mniej utartych schematów i większą różnorodność, niż klasyczne filmy.

Oczywiście nie potępiam w żaden sposób 'zwykłego' kina. I tam zdarzają się perełki, a niektóre seriale przedstawiają sobą równie wartościowe rozwiązania fabularne, jak te spotykane w anime (choćby Lost czy Prison Break).
Niemniej jednak jeżeli chodzi o lwią większości - na boga, ile można oglądać w kółko komedii romantycznych. >_<
--
Tomasz Kaczmarczyk

Puppeter

Postprzez Puppeter » 2007-09-02, 22:32

stmblt napisał(a):Death Note ktoś zna poza mną ? (Nikt się nie wypowiedział na ten temat...)

Death Note jest perfekcyjny. Nic dodać, nic ująć. Po prostu dzieło sztuki.
Poziomem zwichrowania fabuły przebija wszystko, co dotąd widziałem. Nawet Prison Break staje się trywialny przy rojących się w Death Note piramidalnych kombinacjach głównego bohatera.

Z połowicą moją doszliśmy wespół do wniosku, że scenarzysta musiał mieć wyjątkowo trudne dzieciństwo, żeby móc takie monstrum fabularne wykoncypować.
--
Tomasz Kaczmarczyk

Puppeter

Postprzez Amanar » 2007-09-02, 22:39

^ ciekawe czy chciałeś tylko go tym ucieszyć :D i czy na serio to oglądałes :)

Amanar

Postprzez stmblt » 2007-09-02, 22:44

Właśnie. Puppeter jak to jest ;) ?
Bo generalnie mi się b podobał Death Note.
stmblt

Postprzez Puppeter » 2007-09-02, 22:54

Jak napisałem. :P
Death Note naprawdę jest perfekcyjny. Fabułę ma po prostu zjawiskową. Postacie są idealnie dopracowane, a seiyuu z animatorami odwalili kawał niezłej roboty. Definitywnie moje top anime ostatnich dwóch lat.
--
Tomasz Kaczmarczyk

Puppeter

Postprzez Amanar » 2007-09-02, 22:57

Przypomniało mi się jeszcze do Tych Mangas (nazwa kanału) co jest po francusku
Wolf's Rain
Też świetne anime
A dodam że w TV4 leciał też Teknoman :P i mi się kiedyś bardzo podobał

Amanar

Postprzez Amanar » 2007-09-02, 23:00

Smash napisał(a):
- Gigi koszykarz (czerwone majteczki xd)

prowokacja!

A tak btw. Czemu prowokacja?
On kochał podglądać majteczki kobiet :P
Ale masz troche racji. Musiały być różowe xD

Amanar

Postprzez stmblt » 2007-09-02, 23:00

A Rycerze Zodiaku ? Pamięta ktoś ;) ?
stmblt

Postprzez Amanar » 2007-09-02, 23:01

stmblt napisał(a):A Rycerze Zodiaku ? Pamięta ktoś ;) ?

Kto by zapomniał Utena's Knights??(a może Saint sEya to się zwało xd)
No chyba ja że wtedy nie wymieniłem :D:D

Amanar

Postprzez Dogmeat » 2007-09-03, 17:35

a jak uważacie, która z żeńskich postaci ze wszystkich anime jest najładniejsza i w ogóle jest najnajnaj ? xD
'never knows best'
Dogmeat

Postprzez d1gital » 2007-09-03, 17:59

Dogmeat napisał(a):a jak uważacie, która z żeńskich postaci ze wszystkich anime jest najładniejsza i w ogóle jest najnajnaj ? xD

Naru Narusegawa z Love Hina dostaje 9/10 a te najmniej mój mózg blokuje, więc nic nie pamiętam. :)
B.
d1gital

Następna strona

Powrót do Hyde Park